Dvacetiletý ochotník má zkušenosti z působení v souborech v Kojetíně či Kroměříži, přerovské divadlo mu teď nabídlo jednu z největších hereckých příležitostí.

„Jsem rád, když si můžu zkusit něco nového," říká mladý talent z Kojetína.

Je den po premiéře, jaké jsou vaše pocity?
Výborné, opravdu jsme na tom nechali hodně práce, zvláště náš režisér Zdeněk Hilbert, který dělal dramaturgii a je autorem hudby a textů. Nadřel se s tím, všichni jsme se spojili, aby práce nevyšla vniveč a odvedli jsme to nejlepší, co umíme.

V posledních dvou inscenací Divadla Dostavník jste ztvárnil spíše epizodní role, jak přišla nabídka na Johnnyho?
Zdeněk Hilbert mě oslovil během štace, kdy jsme s Dostavníkem hráli Strašidlo Cantervillské. Přišel za mnou, že má hru, která se mu líbí a chtěl by ji dělat. Ptal se mě, jestli umím hrát na kytaru, jestli zpívám a hlavně jestli chci hrát, což jsem potvrdil. V září už se začalo pilně zkoušet.

Divadlo Dostavník - Honzo vstávej! Autor: DENÍK/Iva Najďonovová


Během inscenace Honzo vstávej jste téměř pořád na jevišti, k tomu zpíváte, hrajete na kytaru. Co pro vás bylo nejobtížnější?
Bylo to náročné, protože jsem mnohé věci dělal na jevišti úplně poprvé – právě zpěv a hru kytaru. Nejtěžší bylo to všechno skloubit dohromady.

Jak dlouho se divadlu věnujete?
K divadlu jsem inklinoval už jako dítě. Od šesté třídy jsem dojížděl do Přerova do dramatického souboru, který vedl Ivo Kolařík, zakladatel Divadla Dostavník. Dal mi herecké základy, a díky němu mě divadlo fascinovalo. Pak jsem odešel do kojetínského souboru, teď hraju dva roky v Kroměříži a současně i v Přerově. Plus mám různé alternace.

Pracujete jako programátor, v Kojetíně se staráte o ozvučení divadelních představení. Uvažoval jste někdy o profesionální herecké kariéře?
K herectví mám spíše pokoru, je to dost těžké řemeslo. Když se dívám na spoustu bardů Dostavníku, kteří mají úžasné herecké dispozice, hlasový fond a výborný jevištní pohyb, tak si říkám, že na to se svými dispozicemi úplně nemám.

Máte divadelní sen?
Nemám konkrétní požadavky, jsem rád, že můžu čas trávit se souborem, kde je mi dobře. Vždy jsem rád, když si můžu zkusit něco nového, a to se mi v této hře povedlo. Jsem vděčný za nové zkušenosti.

Mrazivá komedie Dostavníku sklidila úspěch, v hlavní roli zářil Honza Raclavský