Vzpomínkový pořad má ve svém podtitulu Muž s harmonikou.

„Loni v září jsme uctili prvním pořadem dvacáté výročí úmrtí Lubomíra Plevy. Tentokrát si na legendárního přerovského hudebníka zavzpomínáme u příležitosti jeho nedožitých devadesátých narozenin,“ řekl manažer kultury Městského domu v Přerově Pavel Ondrůj.

Návštěvníci se mohou na Poctě Lubomíru Plevovi zaposlouchat do známých i méně známých filmových melodií v podání špičkových hráčů na foukací harmoniku. Svůj um předvedou Jaromír Hůla & Jan Kysela - duo Two Horses, Charlie Slavík & The Rhythm Girls a Erich Boboš Procházka & Sitra Achra.

Lubomír Pleva byl ve hře na foukací harmoniku, kterou přivedl až k dokonalosti, samouk. Začal na ni hrát, když mu bylo šestnáct. Mezi lety 1971 až 1975 získal ve hře na foukací harmoniku čtyři tituly mistra světa.

Charlie Slavík si v Přerově na počest Lubomíra Plevy zahraje už podruhé.

„Tentokrát se představí v projektu se třemi půvabnými vokalistkami. Dalším loňským hudebníkem, který přijíždí pro velký úspěch do Přerova, je Jaromír Hůla. Letos se předvede s formací Two Horses,“ upřesnil Pavel Ondrůj.

Mezinárodní rozměr dodá festivalu slovenský extraligový harmonikář a hudebník evropského formátu Erich Boboš Procházka s kapelou Sichra Archa.

„Přerované ho měli možnost vidět a slyšet před třemi týdny v rámci festivalu Hudební léto na hradbách,“ doplnil. Vstupenky na festival foukací harmoniky si mohou zájemci zakoupit v předprodeji Městského domu na náměstí T. G. Masaryka v Přerově. (pu)