VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černošská duchovní hudba míří do Přerova

PŘEROV - Zvučný hlas černošského sboru The Glory Gospel Singers z New Yorku si zájemci mohou přijít poslechnout v pondělí 26. listopadu do klubu Teplo na Horním náměstí v Přerově.

23.11.2007
SDÍLEJ:

Glory Gospel SingersFoto: DENÍK/Liba Mátlová

V gospelovém souboru účinkují nejlepší zpěváci formace „WWRL Community Chorale“, která byla založena v roce 1985 asi 70 zpěváky z četných newyorkských církevních obcí.

Svým působivým programem si za dobu svého vystupování dokázal získat nadšené publikum. Jejich vystoupení jsou projevem autentického a čestného hudebního umění.

GLORY GOSPEL SINGERS z New Yorku

Gospelový sbor GLORY GOSPEL SINGERS z New Yorku přijíždí do Německa a Francie pravidelně již od roku 1996.

Svým působivým programem a grandiózními vystoupeními si zde získal nadšené publikum a dnes jsou zpěváci tohoto sboru pevnou součástí tamních koncertních pořadů.

I v tomto roce vystoupí GLORY GOSPEL SINGERS v různém složení na četných koncertech v evropských zemích, kde bude v originálním a původním pojetí prezentovat vitalitu církve amerických černochů.

Umělci sboru GLORY GOSPEL SINGERS s oblibou vystupují v kostelech a chrámech, protože se zde setkávají s diváky, s nimiž sdílejí společnou víru v Boha a kteří dobře vnímají pravost jejich citů. Na podzim roku 1999 předvedl tento pěvecký sbor vysokou kvalitu svého umění ve velkých koncertních sálech v Německu.

V říjnu 2000 se zpěvákům z GLORY GOSPEL SINGERS podařilo nadchnout přes 1500 diváků v kostele St. Michel v Hamburku, čímž zaznamenali další významný úspěch v koncertní historii sboru. Ve sboru GLORY GOSPEL SINGERS účinkují nejlepší zpěváci formace „WWRL Community Chorale", která byla založena v roce 1985 asi 70 zpěváky z četných newyorkských církevních obcí.

Její hudební ředitelka Phyliss McKoy Joubert nově sestavuje program a složení hlasů pro každé turné a dbá o to, aby nejvýraznější sólisté souboru vzájemně dokonale ladili.

Vystoupení GLORY GOSPEL SINGERS jsou projevem autentického a čestného hudebního umění - ať už vystupují na jevišti slavného Gewandhausu v Lipsku nebo v malém vesnickém kostele.

V jejich zpěvu a skladbách je obsaženo celé emocionální spektrum mezi zemí a nebem. Většinou netrvá dlouho a jiskra nadšení přeskočí i na publikum a roztančí lidi v levicích kostela.

Radost a dojetí jsou pocity, které jsou v gospelu přirozeným způsobem propojeny. Proto také není divu, že nálada a emocionálnost této církevní hudby publikum zcela zachvátí.

Phyliss McKoy Joubert, narozená v roce 1954 v newyorkském Harlemu, je spoluzakladatelkou a ředitelkou WWRL Community Chorale a také hudební ředitelkou gospelové rozhlasové stanice ,Radio 16' v New Yorku a sboru GLORY GOSPEL SINGERS.

Gospelová zpěvačka Phyliss McKoy Joubert zpívala v celé řadě televizních a rozhlasových pořadů, nahrála četné desky a CD. Za své umění obdržela více vyznamenání a cen.

Svým sólovým programem si získala divácká srdce v slavných koncertních síních, jako jsou Avery Fisher Hall a Carnegie Recital Hall. nikdo nevzal. Zpěv a tanec sloužily jak k pobavení bílých pánů, tak přispívaly k uklidnění otroků.

Tancem se otroci měli odreagovat, aby pak působili méně nebezpečně. Hudba však černé otroky sjednocovala, pomáhala jim snášet únavu i jednotvárnost těžké dřiny a sloužila také - což se bílým pánům zajisté nelíbilo -jako prostředek vzájemné komunikace.

Písně otroků se staly projevem jejich hluboké víry a jejich naděje na svobodu stejně tak, jako byly prostředkem vzájemného dorozumívání a předávání zpráv: informace o útěku, únikových cestách nebo popis osob zakomponované do textu písní bylo tak možné vyslovit otevřeně bez toho, aby se bylo třeba obávat potrestání.

Spirituály představují duchovní lidové písně. Patrně nejznámější skladbou tohoto žánru je ' Go down Moses'. Zpravidla se tyto písně vyznačují silným rytmickým důrazem, neboť v bohoslužbách amerických černochů hrál vedle zpěvu důležitou roli také tanec.

Texty písní pojednávají zejména o osvobození a vztahují se přímo na bibli. 4 V 70. letech 18. století začali američtí černoši organizovat vlastní církevní obce a pořádat vlastní bohoslužby.

Mimořádně důležitým principem jejich zpěvu se stal tzv. princip ,call and response', který se zakládá na technice „dialogu" mezi předzpěvákem, který předzpívá jeden verš, a obcí, která tento verš opakuje.

Tímto způsobem se mohli všichni zúčastněni podílet na společném zpěvu, neboť skupinový zpěv byl předpokladem pro požadovanou intenzivní a extatickou atmosféru bohoslužeb.

V průběhu doby se africký zpěv promíchal s kulturou evropských kolonistů. Gospel, jak jej pojímáme dnes, vznikl přibližně počátkem 20. století v černošských ghettech amerických velkoměst.

Slovo Harlem se pro nás proto stalo téměř synonymem pro tuto písňovou tradici. Vedle gospelu se na stejných místech vyvinuly také blues a jazz, hudební proudy, v nichž leží kořeny moderní hudby až k hiphopu a rapu.

PROGRAM

Zde nabízíme krátký výňatek z repertoáru sboru GLORY GOSPEL SINGERS s traditional gospels, gospely a spirituály, které tvoří pevnou součást bohoslužeb amerických církevních obcí:

 • AMEN
 • RIDE ON KING JESUS
 • JOSHUA FIT THE BATTLE OF JERICHO
 • SOON AH WILL BE DONE
 • SOMETTMES I FEEL LIKE A MOTHERLESS CHILD
 • NO-MORE WEEPING AND WAILING
 • PRECIOUS LORD
 • GO DOWN MOSES
 • DOWN BY THE RIVERSIDE
 • OH WHEN THE SAINTS
 • HOW I GOT OVER
 • I AM TOO CLOSE
 • SWING LOW, SWEET CHARIOT
 • NOWBODY KNOWS THE TROUBLE I SEE
 • STEAL AWAY
 • LORD HELP ME TO HOLD
 • HE'S GOT THE WHOLE WORLD IN HIS HANDS
 • LOVE LIFTED ME
 • AMAZING GRACE
 • O HAPPY DAY
23.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Asistenti učitelů 6 570 Kč

Asistenti pedagogů Školní asistent MŠ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6570 kč, mzda max. 9865 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadovaná odborná kvalifikace:, Ukončené studium pedagogiky, nebo ukončený kurz pro asistenty pedagoga (Školní asistent však není pedagogický pracovník). , , Pracovní náplň:, poskytuje nepedagogickou podporu dětem v předškolním vzdělávání ohrožených školním neúspěchem, zajišťuje komunikaci mezi školou a rodinou. Poskytuje přímou nepedagogickou podporu dětem spočívající v nácviku jednoduchých činností, sebeobsluze, soběstačnosti a motivaci ke vzdělání. , , Nabízíme:, Příspěvky na školní stravování, benefity z FKSP., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: info@zsjakprerov.cz;, - osobně na adrese: ZŠ J.A. Komenského, Hranická 14, 751 24 Přerov - Předmostí, kontaktní osoba paní Alena Bendová. Pracoviště: Základní škola j. a. komenského a mateřská škola, přerov - předmostí, hranická 14, Hranická, č.p. 425, 751 24 Přerov 4. Informace: Alena Bendová, +420 581 211 739.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 35 000 Kč

Specialisté analytici rozborů, studií, racionalizace výroby Samostatný technolog - Vedoucí úseku řízení a kontroly jakosti - Obchodní ředitel. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný IHNED., , Náplň práce, odpovídá za chod úseku přípravy výroby a řídí činnost úseku řízení a kontroly jakosti; zajišťuje technickou dokumentaci výrobků, zpracovává podnikové normy a technické podmínky, spotřební normy výrobků, včetně zadávání do PC v systému výroba; zpracovává technologické předpisy a receptury; provádí zajištění, odzkoušení a případné zavedení do výroby přísad a příměsí do betonu; zajišťuje zkoušení výrobků dle Kontrolního a zkušebního plánu; podílí se na reklamační činnosti v oblasti kvality ve vztahu k dodavatelům i odběratelům; zpracovává výrobkovou výkresovou dokumentaci v autocadu., , Požadavky:, VŠ vzdělání technického směru; znalost cizího jazyka vítána; zodpovědnost, poctivost, trestní rejstřík bez záznamu; řidičský průkaz sk. B; uživatelskou znalost práce na PC, pokročilá znalost MS Office, Internetu., , Nabízíme:, samostatná a zodpovědná práce, 25 dnů dovolené, příspěvek na obědy, služební telefon, příjemné pracovní prostředí, prodloužení pracovního poměru, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu na e-mail: anna.kunova@betonika.cz. Pracoviště: Betonika spol. s r.o., 751 01 Tovačov. Informace: Anna Kunová, +420 581 706 423.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 25 000 Kč

Hlavní účetní Hlavní účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný IHNED., , Požadavky:, Znalost podvojného účetnictví, samostatnost. Znalost účetního systému POHODA. Znalost zpracování faktur přijatých i vydaných, zpracovávání DPH. Velmi dobrá znalost MS Office., , Nabízíme:, Mobilní telefon, možnost ubytování, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: personalista@renosteel.cz;, - telefonicky na čísle 773 279 685 - paní Veronika Ševčíková. Pracoviště: Renosteel s.r.o. - pracoviště kojetín, náměstí Svobody, č.p. 268, 752 01 Kojetín. Informace: Veronika Ševčíková, +420 773 279 685.

Informační technologie - Informační technologie Administrátor 19 730 Kč

Systémoví administrátoři, správci počítačových sítí Správce ICT. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19730 kč, mzda max. 29680 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, vzdělání technického zaměření, , Nabízíme:, penzijní připojištění; příplatek na stravné, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: isst@kourilkova8.cz. Pracoviště: Střední škola technická, přerov, kouřílkova 8, Kouřílkova, č.p. 1028, 750 02 Přerov 2. Informace: Pouzal, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 19. července 2018

Extrémní obscénnosti v Trutnově a postsovětský násilník v Brně: videa dne

Fotbalisté Přerova. Ilustrační foto

Krutý výprask na úvod přípravy. Viktorka dostala od Hulína šestku

Kočara o juniorce Zubrů: Zařadili jsme se mezi top kluby, cílem bude záchrana

ROZHOVOR / Díky reorganizaci mládežnických soutěží a úspěšné sezoně dorostenců se Přerov od příští sezony oficiálně zařadí mezi elitní české kluby, co se výchovy talentů týče. Také by měl být útočištěm pro nespočet hokejových nadějí, kromě nejvyšší soutěže dorostu se zde totiž buduje také extraligový juniorský tým, který bude mít přímou návaznost na áčko Zubrů, působící ve WSM lize.

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Je libo prohlídka nablýskaných veteránů? Můžete je vidět na zámku v Tovačově

Tovačovský zámek se stane jednou ze zastávek XX. Hanáckého okruhu, který startuje v sobotu 21. července dopoledne ze Smetanových sadů v Olomouci. Na sto patnáct automobilových a motocyklových veteránů do roku výroby 1939 budou moci obdivovat návštěvníci v době od 12 do 15.30 hodin v zámeckém parku.

První český Samuraj je z Přerova! Hodně si toho vážím, říká René Garcia

ROZHOVOR/ O netradiční a velice zajímavé prvenství se v rámci České republiky postaral zakladatel přerovské školy bojového umění Agatsu Ryu René Garcia.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT