„Dali jsme se dohromady v dubnu roku 1985, kdy se konaly první takzvané přehrávky skupiny, abychom mohli vystupovat veřejně," vrátil se do minulosti kytarista a zpěvák Roman Hambálek, jeden ze zakládajících čle­nů.

Kapela Forum během třiceti let odehrála na tři tisíce koncertů – nejen na oblíbených zábavách, ale také na festivalech. Na podiích se setkala s celou řadou předních českých muzikantů.

„Skupinou prošly dvě desítky hudebníků. V současné sestavě je kromě mě kytarista Rosťa Bernát, baskytarista Tomáš Hambálek, bubeník Jiří Štibora a klávesista Jiří Horký," doplnil.

Forum si od svého založení razilo vlastní cestu – s ohlasem fanoušků se setkala jejich CD Nebreč a Prokletej pláč. K albům byly natočeny dva videoklipy na písně „Nebreč" a „To se mi snad jenom zdá." V té době kapela několikrát zabodovala v českých hitparádách s písněmi „Nebreč" a „Růže".

„Oslavami třicátého výročí naše činnost nijak nepolevuje, ba právě naopak. Stále píšeme nové písně, absolvujeme koncerty i zábavy. Koncertní program ke třicátému výročí budeme hrát po celý rok," řekl Roman Hambálek.

A na co mohou návštěvníci oslav v Městském domě těšit? Na podiu se objeví zástupci nastupující generace hudebníků – skupina Ginger, po nich se představí oblíbená hudební formace Penzistor. Se skupinou Forum to na podiu rozparádí také bývalí členové kapely.

„Lidé uslyší písničky známé, nové a také ty nejstarší, které už zavál prach času. Speciálním překvapením bude i vystoupení sestavy, kterou posluchači nemohli na podiích dlouhých 25 let vidět, a do „forumácké" historie vtiskla svou nesmazatelnou stopu," přiblížil.

Skupina bude fanouškům až do 18. dubna na oficiálním facebookovém profilu kapely předkládat fotografie, písničky, útržky paměti a nejrůznější rarity z archivu, který je obrovský.