Projekt Daruj krev, pohoda jazz má přilákat prvodárce, kterých neustále ubývá.

„Do akce se letos zapojily přes čtyři desítky lidí, z toho bylo sedm prvodárců. Všichni, kteří přišli loni k odběru poprvé, se už stali pravidelnými dárci. Naší odměnou pro ty, kteří se rozhodli dobrovolně darovat krev, jsou vstupenky zdarma na páteční koncert v přerovské restauraci Pivovar. Prvodárci od nás navíc dostali tričko s logem Jazz u piva," uvedl manažer vedlejší scény Pavel Ondrůj.

Páteční koncert je věnován vzpomínce na známého kubánského trumpetistu Lázaro Cruze a vystoupí na něm jeho bývalí spoluhráči a žáci – skupina Joe After Trio s Martinem Zajíčkem. V další části večera pak zahraje olomoucký band BluesPower.

Středeční program na vedlejší scéně startuje večer koncertem v legendární hospůdce U Olinka ve Lhotce, kde vystoupí brněnská formace Jazoo a ve čtvrtek večer se pak návštěvníci přesunou do Café & Boulder Base Camp v Přerově. Na podiu se objeví bluesmani z Valašska – Blues Street Band.

Hlavní festivalová scéna v Městském domě chystá opravdové hudební lahůdky. Do středomoravské jazzové metropole zamíří od čtvrtka 18. do soboty 20. října sólisté, respektovaní na domácí i zahraniční scéně.

Dramaturgie třídenních koncertů je pestrá nabídne ve čtvrtek zpívající altsaxofonistku Grace Kelly a Big Band Felixe Slováčka s nadějným objevem britské jazzové scény Antony Strongem.

V pátek je hlavní hvězdou večera americký bubeník Al Foster a jeho Quartet, zajímavou podívanou ale nabídne také česko-slovensko-srbsko-maďarská sestava Josef Fečo & Gipsy Friends.

První část sobotního večera bude patřit slovenskému AMC Triu, jež uvede na scénu předního švédského kytaristu Ulfa Wakeniuse. O vrchol festivalu se pak postará americký saxofonista Bill Evans.