Skupina vznikla v roce 1978 a hned od počátku své existence slavila četné úspěchy. V roce 1980 vyhrála v té době nejprestižnější cenu PORTA a v roce 1981 si úspěch zopakovala. V letech 1982 až 1983 většina členů kapely emigrovala do USA a Kanady.

Zůstal jen jeden

„Z celé sestavy zůstal pouze Míša Leicht, který má hlavní zásluhu na vzkříšení souboru,“ přiblížila další vývoj kapely pořadatel koncert Martin Kapek. Do zlomového roku 1989 objíždí skupina bluegrassové přehlídky a koncerty.

První album

V roce 1991 přichází na svět první copácké album a do dnešního dne jich má COP na svém kontě již osm. „Skupina COP se díky svojí popularitě stala pravidelným hostem všech významných hudebních přehlídek v naší republice. Dnes si již prakticky nikdo nedokáže představit festivaly jako Zahradu, Portu, Jamboree, Struny na ulici a další bez přítomnosti COPu,“ uvedl Martin Kapek.

Mají Anděla

Kapela COP je velmi populární i v zahraničí. V roce 2002 COP získal „Anděla“, trofej České hudební akademie za oblast Folk & Country. Skupinou COP prošla za dobu její existence řada skvělých hudebníků a výjimečných osobností.

V roce 2000 se sestava ustálila na současném složení: Míša Leicht (kytara), Jirka Vopava (mandolína), Petr Sláma (dobro), Jarda Štěrba (housle), Zdeněk Fík (baskytara) a Martin Fridrich (banjo). Vstupenky budou v prodeji v restauraci Na Střelnici. Akci pořádá Hranická agentura Dreifis.