Akce se uskuteční v rámci festivalu Americké jaro 2009, který je v současnosti největším projektem českoamerické kulturní spolupráce.

Lynn Eustis spolupracuje pravidelně jako sólistka s Dallas Symphony Orchestra a Dallas Symphony Chorus a s mnoha dalšími tělesy. Je velice uznávanou americkou umělkyní, která v National Opera Company vystupuje v titulních rolích oper Rossiniho a Mozarta.

S úspěchem vystupovala v řadě evropských měst, od roku 1999 vyučuje zpěv na University of North Texas, jejíž hudební fakulta je největší hudební vysokou školou ve Spojených státech.

V programu zazní oblíbené melodie a muzikálové písně amerických skladatelů Jerome Kerna, Franka Loessera, Geoge Gershwina, Fredericka Loowe a dalších. Klavíristka Alice Fiedlerová mnoho let spolupracuje s řadou význačných zahraničních sólistů, např. členové Washingtonské opery Kathy Kessler Price a Reginald Bouknight, první flétnista Izraelské filharmonie Yossi Arnheim, violoncellista David Sella a další.

Uskutečnila řadu nahrávek pro Český rozhlas a Českou televizi, účastnila se zahraničních a tuzemských festivalů, na kterých získala mnoho ocenění.

V programu s Lynn Eustis se Alice Fiedlerová představí také jako sólová interpretka. Koncert Lynn Eustis a Alice Fiedlerové je jedním z 35 koncertů, které se v rámci projektu Americké jaro 2009 uskuteční po celé republice.