Proto sem zavítal i trojlístek kamarádek, Denisy, Terezy a Natálie.

„Přišla jsem sem, protože jsem viděla leták na nástěnce. Jsem tu poprvé a tady paní mě s sebou vzaly. Myslím, že si udělám červenostříbrný věnec, musí to ladit," pověděla mladá slečna Natálie. Její dvě kamarádky přizvukovaly.

„My jsme tady už podruhé. Docela nás to baví. Věnce dáme rodičům, určitě ho budeme mít potom na stole," pověděly.

Asi nejmladší účastnicí byla čtyřletá Adrianka, které s adventním věncem pomáhala prababička. „Je šikovná po mamince," usmívala se paní Miloslava.

Také hlavní organizátorka Iveta Slámová nelenila a jen za sobotní odpoledne zvládla udělat čtyři věnce pro svou rodinu a během dne pomáhala všem přítomným se zdobením.

„Spolek Cukrle se snaží vrátit se zpět k lidovým tradicím, proto dnes děláme věnce. V průběhu dne přišlo asi patnáct lidí. Tuto akci pořádáme už čtvrtý rok. Letos tu máme tři nové přírůstky," pověděla mladá žena s tím, že celá akce je zaměřená především pro děti.

„Nedávno jsme dělali panenky z šustí a příští týden zase budeme péct perníčky. Když lidé odchází vypadají spokojeně, tak snad se jim to tady líbí. Máme tu takovou rodinnou atmosféru," uzavřela Iveta Slámová a měla pravdu.