VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

26.11.2015

Divadlo Dostavník má pětačtyřicet, zve na slavnostní představení

Přerov – Když přerovský Dostavník slavil čtyřicítku, pokřtili členové souboru nový almanach a diváci zavzpomínali na staré dobré časy u fotografií a plakátů v galerii či během hudebního večera. Dnes je ochotnické divadlo zase o pět let starší a diváci si mohou oslav užít znovu.

23.11.2015

V kostele svatého Jiljí zazní adventní hudba

Pavlovice u Přerova – První adventní neděli si 29. listopadu připomenou v Pavlovicích u Přerova koncertem v kostele svatého Jiljí, který začíná v 15 hodin.

19.11.2015

S orchestrem Václava Hybše zazpívá Jitka Zelenková

Přerov – Na prkna Městského domu v Přerově se po roce vrátí známý orchestr Václava Hybše, a to v úterý 1. prosince v 19.30 hodin. Vánoční koncert tentokrát doprovodí stálice české populární hudba Jitka Zelenková a čtveřice zpěváků: Irena Kousalová, Martina Dolečková, Filip Hořejš a Štěpán Růžička.

18.11.2015

Velkolepá Sinatrology míří i do Přerova. Co vás čeká?

Přerov – Legendární zpěvák a nepsaný král swingu. Držitel desíti cen Grammy a autor nesmrtelných songů jako My Way nebo New York, New York. Sté výročí narození Franka Sinatry si připomenou 9. prosince také posluchači v Městském domě v Přerově, kam dorazí unikátní turné s názvem Sinatrology.

16.11.2015

Přerov pobavila bravurní Hra vášní

Přerov - Divadelní představení Hra vášní pobavilo v neděli večer diváky Městského domu v Přerově. Bravurní komedie o manželské krizi odhaluje nejen to, kým se zdáme být, ale i to, co skrýváme daleko uvnitř.

16.11.2015

Odtajněno: Kryštof hlavní hvězdou Holešovské regaty

Region - Další, tentokrát už 6. ročník rodinného festivalu HOLEŠOVSKÁ REGATA, zná svoji podobu. Pořadatelé v těchto dnech představili seznam hlavních kapel a zpěváků, kteří v červnu 2016 budou tvořit hudební dramaturgii festivalu. A stejně jako v uplynulých dvou letech bude následující ročník dvoudenní.

13.11.2015

Pavel Novák naladí v Měšťáku na vánoční atmosféru

Přerov – Tu pravou adventní pohodu si mohou vychutnat všichni příznivci zpěváka Pavla Nováka, kteří zavítají ve čtvrtek 26. listopadu do Městského domu v Přerově.

12.11.2015

Jiří Schmitzer veze svůj recitál do Přerova

Přerov – Herec, ale také písničkář Jiří Schmitzer zavítá v pátek 20. listopadu do Přerova.

9.11.2015

Přerovští fotografové představí svou tvorbu

Přerov – Na zajímavou výstavu prací přerovských fotografů se mohou těšit návštěvníci, kteří zavítají ve čtvrtek 12. listopadu do prostor coworkingového centra v prvním patře budovy, kde je prodejna Baťa. Vernisáž výstavy začíná v 17.30 hodin.

8.11.2015

Opera v latině nadchla v Lipníku nad Bečvou

Lipník nad Bečvou – Piaristická hudba se po letech vrátila do Lipníku nad Bečvou. Barokní operu Endymio nastudovalo několik hudebních nadšenců a premiéru sledoval v sobotu plný sál Základní umělecké školy Antonína Dvořáka.

5.11.2015

V sále základní umělecké školy zazní barokní opera

Lipník nad Bečvou – Unikátní premiéru barokní opery Endymio mohou zájemci zhlédnout v sobotu 7. listopadu v 18 hodin v sále Základní umělecké školy A. Dvořáka v Lipníku nad Bečvou. V představení účinkuje soubor Tupá šídla, doprovodný orchestr ZUŠ Hranice a hosté. Nastudování se ujala Eliška Radostová, s organizací projektu, kulisami a kostýmy pomáhala Libuše Křenková.

4.11.2015

VIDEO: The Backwards rozparádili Měšťák peckami od Beatles

Přerov – Revivalová kapela The Backwards představila v úterý v Městském domě v Přerově průřez nesmrtelnou hudbou The Beatles. Za dvouapůlhodinovou show vystřídali hudebníci čtyři kostýmy, které reflektovaly čtyři různá období slavné britské skupiny.

3.11.2015

Oldřich Vízner a Dana Batulková vezou do Přerova Hru vášní

Přerov – Na komedii o manželské krizi se mohou těšit divadelní příznivci v neděli 15. listopadu v Městském domě v Přerově.

3.11.2015

V Hostinci U Olinka zahrají v jeden večer čtyři kapely

Lhotka – Na vystoupení čtyř různě žánrových kapel se v sobotu 7. listopadu mohou těšit všichni hudební fanoušci. Setkání skupin Boy Wonder & The Teen Sensations, J & The Cold Cold Nights, ±0 a Role se uskuteční v Hostinci U Olinka ve Lhotce, startuje se již v 18.30 hodin­.

2.11.2015

Pětici umělců spojí výstava v Domečku

Lipník nad Bečvou – Výtvarnou výstavu pěti přátel s názvem 4 +1 podruhé zahájí v sobotu 7. listopadu vernisáž ve výstavním sále Domeček v Lipníku nad Bečvou. Součástí akce, která začíná v 17 hodin, je také křest básnické sbírky Pes v kleci/ Jablka v zimě nerostou.

30.10.2015

Jeden festival skončil, přípravy dalšího začínají

Přerov – Do Přerova se mu v minulých letech podařilo nalákat celou plejádu zvučných jmen – světoznámé orchestry, americké jazzmany, kteří do Evropy zavítali spíše náhodou, ale na skvělé přerovské publikum dodnes rádi vzpomínají. Rudolf Neuls je nejen ředitelem, ale i duší festivalu, který oslaví v příštím roce neuvěřitelných padesát let.

30.10.2015

Galerii oživí taneční fotografie. Kulisou je Přerov

Přerov – Na fotoprojekt, propojující tanec se známými i méně proslulými lokalitami Přerova a jeho okolí, láká návštěvníky Galerie města na Horním náměstí. Snímky profesionálních tanečních párů a jejich soutěžní kostýmy budou ve výstavních prostorách k vidění od čtvrtka 5. listopadu. Vernisáž začíná v 17 hodin a zpestří ji ukázky tanců.

29.10.2015

V sokolovně pobaví ochotníci ze Slušovic

Přerov – Známou konverzační komedii Dokonalá svatba představí v přerovské sokolovně v sobotu 7. listopadu v 18 hodin Ochotnický divadelní spolek Slušovice.

27.10.2015

Na Ondřeje Brzobohatého s Deníkem ZDARMA!

Máme pro Vás dva lístky na koncert Ondřeje Brzobohatého. Po sérii padesáti úspěšných koncertů v rámci Identity Tour 2014-15 k platinovému debutovému albu Identity, vyráží Ondřej Brzobohatý na sérii koncertů se symfonickým orchestrem.

26.10.2015

Přerovská spisovatelka vydává nový román Ledové střepy

Přerov – Nevěra je jako ledový střep. Prořízne kůži až do krve. Rána sroste. Zacelí se. Ale jizva zůstane. Na srdci ji nosí Jáchym Wollner – „neobyčejně obyčejný" chlap z malého moravského města. Právě on vypráví o cestě, která z něj udělala nejen nevěrného manžela, ale také vraha.

26.10.2015

Ondřej Ruml: Z přerovského publika jsem úplně unešený

Přerov – Neodmítl žádného fanouška, který za ním přišel do šatny pro podpis. Koneckonců – nakažlivě spontánní atmosféru a pohoda, kterou vnesli ve čtvrtek večer do Městského domu američtí Snarky Puppy, se přenesla snad na každého.

25.10.2015

Jiří Slíva v Pasáži zahájil výstavu, pak mířil na jazz do Měšťáku

Přerov – Humor v grafikách Jiřího Slívy příjemně nakazil návštěvníky páteční vernisáže v přerovské Pasáži. Výstava Jam session představuje poprvé jednotně dílo českého výtvarníka a básníka v Přerově.

23.10.2015

Dvacet let oslaví skupina The Backwards vizuální show i v Přerově

Přerov – Strhující výlet do let šedesátých slibuje nová vizuální show Beatles Legends, kterou připravila jedna z nejznámějších revivalových kapel The Backward. Turné, na kterém oslavují své dvacetileté výročí, se v úterý 3. listopadu zastaví také v Přerově. Slavné písně zazní sálem Městského domu v 19.30 hodin.

23.10.2015

Komedie o nepovedeném únosu nevěsty míří k Olinkovi

Lhotka – Tři mladé ženy, tři zkušenosti, tři příběhy, tři pohledy na svět a jedno dramatické vyústění. To slibuje hořká komedie Zakázané uvolnění z produkce pražského A Studia Rubín, na kterou se mohou těšit divadelní příznivci v pátek 30. října od 19 hodin v hospůdce U Olinka ve Lhotce.

23.10.2015

Duo Jamaha a Duo Adamis: dvojkoncert potěší milovníky šlágrů

Region - Oblíbené šlágry, zpěvné písničky, a dobrá nálada. To vše nabídnou hudební seskupení Duo Jamaha a Duo Adamis v Prostějově a Olomouci. Hudebníci známí například z TV Šlágr slibují, že milovníci šlágrů čeká bohatý výběr skladeb, ze kterých si vybere každý. Dvojkoncert bude totiž trvat zhruba čtyři hodiny.

AKTUALIZUJEME
22.10.2015

Na jazzovém festivalu zahrála kapela Snarky Puppy, fanoušky přivedla do varu

Přerov - Takovou atmosféru už Městský dům v Přerově dlouho nezažil. Postarala se o ni osmičlenná parta ze Spojených států – kapela Snarky Puppy, která byla ve čtvrtek večer hlavní hvězdou prvního dne Československého jazzového festivalu.

22.10.2015

VIDEO: Ondřej Ruml rozehřál jazzové publikum v Přerově

Přerov - O první koncert čtvrtečního večera Československého jazzového festivalu v Přerově se postaral skvělý zpěvák Ondřej Ruml. Jazzové aranže známých songů Osvobozeného divadla jako Svítá nebo Tmavomodrý svět nenechaly publikum chladnými. Na klavír ho místo Mateje Benka doprovodil Petr Malásek.

22.10.2015

Hudboslovení láká na Mňágu, Karla Plíhala i lampionový průvod

Přerov – Hudba a slovo. Spojení, které v dnešní přetechnizované době našemu vnímání tak trochu uniká. Pořadatelé tradičního podzimního festivalu „Hudboslovení" pozvali letos do Přerova skutečné mistry slova – písničkáře Karla Plíhala, ale také Vladimíra Mertu či skupinu Mňága a Žďorp. Na koncert Mňágy v klubu Teplo se mohou těšit posluchači už v úterý 27. října. Začátek je ve 20 hodin.

21.10.2015

Jazzový festival obohatí výstava Jiřího Slívy

Přerov – Dílo známého českého výtvarníka, básníka a humoristy Jiřího Slívy ozdobí Československý jazzový festival v Přerově. Více než čtyřicet grafik představí sám autor na vernisáži v pátek 23. října v 17 hodin ve Výstavní síni Pasáž.

19.10.2015

Výstava polských grafiků rekapituluje 25 let svobody

Lipník nad Bečvou – Pohled na pětadvacetileté výročí od konce komunistického režimu očima mladých polských grafiků nabízí nová výstava Takoví jsme, Poláci 1989 – 2014. K vidění bude od 21. do 31. října ve společenském sále Zámecké konírny v Lipníku nad Bečvou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení