VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

8.2.2016

Ke kreslení se vrátila po letech, v Přerově probíhá její první výstava

Přerov – To, že by veřejně vystavovala svou tvorbu, Dagmar Salamánkovou nečekala. Kreslení portrétů je pro ni hlavně radost, především v posledních letech. „Už jsem dva roky v důchodu. Nemám ambice se nějak prezentovat, a když přišla nabídka, tak mě překvapila," vysvětluje sympatická dáma. V knihkupectví Mezi světy mohou lidé do konce března vidět výstavu portrétů přerovských osobností, které nakreslila. Nechybí mezi nimi Pavel Vrba, Jaroslav Wykrent, Pavel Novák, manželé Kotasovi nebo Leona Machálková.

7.2.2016

Hanáci v Tovačově slavili, tancovali i bývalí členové souboru

Tovačov – Událost letošní plesové sezony zažila v sobotu večer sportovní hala v Tovačově. Taneční soubor Hatě uspořádal výroční 20. Hanácké bál, na kterém se sešli současní i bývalí členové souboru.

3.2.2016

Jak se bavili lidé na plese v Hrušce? Podívejte se

Hruška - Jako každý rok i letos se v obci Hruška nedaleko Kojetína konal Hanácké bál.

29.1.2016

Legendární Progres 2 to rozbalil v klubu Teplo

Přerov – Brněnská legendární kapela Progres 2, která je s přestávkami na hudební scéně od roku 1968, vystoupila ve středu v přerovském klubu Teplo. Koncert uspořádal Klub Dlažka

19.1.2016

Kapela Please The Trees zavítá k Olinkovi

Lhotka – Jedna z nejvyhledáva­nějších tuzemských kapel, která roku 2013 získala hudební cenu Anděl v kategorii alternativa, zavítá v neděli 24. ledna do hospůdky U Olinka ve Lhotce. Kapela Please The Trees s frontmanem Václavem Havelkou vydala v září své čtvrté album, ochutnávku z něj si mohou lidé přijít poslechnout na odpolední koncert, který ve Lhotce startuje již v 16 hodin.

18.1.2016

Novák i Machálková. Portréty přerovských osobností zdobí knihkupectví Mezi světy

Přerov – Hudebníci Pavel Novák a Jaroslav Wykrent, zpěvačka Leona Machálková, fotbalový trenér Pavel Vrba nebo spisovatelka Lenka Chalupová. Osobnosti, které jsou spjaty s Přerovem, spodobnila ve své kresbě Dagmar Salamánková. Výsledky její práce jsou k vidění v knihkupectví Mezi světy v Přerově až do 25. března.

15.1.2016

Plný uši muziky budou mít lidé v Echu

Lipník nad Bečvou – Na akustický dvojkoncert se mohou těšit příznivci kapel eMBéčka a BG Styl ve čtvrtek 28. ledna v 19 hodin v kulturním domě Echo v Lipníku nad Bečvou.

12.1.2016

Který Přerovan by si zasloužil cenu za kulturu? Nominujte jej

Přerov – Znáte významného Přerovana, který by si zasloužil Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2015? Pak ho můžete nominovat.

10.1.2016

Fotbalisté umí tančit, na sportovním plese to rozjeli

Přerov – Vyměnili dresy za společenský oblek, místo kopaček si nazuli lakýrky. Přerovští fotbalisté se hodili do gala. V sobotu večer uspořádali v Hotelu Jana sportovní ples, ke spolupráci si letos přizvali úspěšné mažoretky z klubu Fantasy Přerov.

9.1.2016

Smetana se vrátil do Týna, komorní koncert slavil úspěch

Týn nad Bečvou – Uplynulo několik měsíců od otevření Muzea Bedřicha Smetany v Týně nad Bečvou, kde slavný skladatel pobýval v letech 1852 a 1854 u své nevlastní sestry. Jeho odkaz v obci pod hradem Helfštýn stále žije, například komorním koncertem, který se konal v pátek v podvečer přímo v prostorách muzea.

7.1.2016

Ústřední postavou dokumentu je farář na Slovensku

Brodek u Přerova – Dokument o farářovi v malé vesnici Žakovce pod Tatrami na Slovensku, který se věnuje lidem z okraje společnosti, promítá kino v Brodku u Přerova v pátek 15. ledna ve 20.30 hodin.

7.1.2016

Galerii města Přerova navštívilo za loňský rok 15 tisíc příchozích

Přerov – Poslední ohlédnutí za uplynulým rokem provedla Galerie města Přerova na Horním náměstí. Za dvanáct měsíců se v ní uskutečnilo dvanáct velkých výstav a k tomu další drobné miniexpozice, celkem si je nenechalo ujít téměř patnáct tisíc návštěvníků. Další dva tisíce příchozích přivítala během prázdnin Letní divadelní scéna mezi hradbami díky festivalu Dostavníčko s divadlem a nově zavedeným úterním koncertům.

6.1.2016

Krajinářská grafika zachycuje Moravu a Slezsko před 200 lety

Přerov – Nová výstava s názvem Krajina starých sídel, která se chystá od čtvrtka 7. ledna v přerovské Pasáži, potěší zejména příznivce krajinářské grafiky.

5.1.2016

Numeroložka v Lipníku vyloží události roku 2016

Lipník nad Bečvou – Oblíbený cyklus Host v knihovně přivítá v úterý 12. ledna Dášu Halotovou, která se podívá na události roku 2016 z pohledu numerologie.

17.12.2015

Dárek muzea k Vánocům: rozšíření expozice Komenského

Přerov – Pro všechny, kteří mají zájem seznámit se s bohatou historií jednoty bratrské v Přerově, se otevřela od poloviny prosince v Muzeu Komenského inovovaná a rozšířená stálá expozice, věnovaná významným osobnostem té doby – Janu Blahoslavovi a Janu Amosi Komenskému.

16.12.2015

Zámek v Dřevohosticích ožije výstavou, budou se i malovat baňky

Dřevohostice – Vánoční výstavu mohou lidé navštívit na zámku v Dřevohosticích, a to v pátek 18. a sobotu 19. prosince. Kromě ukázky ručního malování baněk, si vystoupení nachystaly Mateřská škola Pramínek, Domov Adam, Hudební školička a Folklorní soubor Dřevohostice. První den je otevřeno od 17 do 19 hodin, druhý od 10 do 18 hodin.

10.12.2015

Pěvecký soubor Cantas vás pobaví v Kojetíně, Bratři Ebenové v Lipníku

Kojetín/Lipník nad Bečvou - Tady jsou dvě pozvánky na zajímavé akce v předvánočním čase.

10.12.2015

U Olinka úřadoval inspektor Kluzó. Podívejte se

Lhotka – Komorní hudební kabaret Inspektor Kluzó bavil ve středu večer hospůdku U Olinka ve Lhotce u Přerova. V autorském představení hráli a zpívali Tomáš Matonoha, Vendula Příhodová a Zdeněk Král.

9.12.2015

Divadlo Dostavník oslavilo 45. narozeniny

Přerov - Divadlo Dostavník oslavilo v úterý večer v Městském domě v Přerově 45 let od svého založení. Kromě slavnostního přípitku a předání kytice dlouholetému producentovi Ivo Kolaříkovi mohli diváci zhlédnout také derniéru úspěšné komedie Na tohle není teď ta pravá chvíle!

7.12.2015

Ondřej Havelka a Melody Makers to rozjedou v Měšťáku

Přerov – Mezi poslední velké koncerty letošního roku patří bezpochyby tradiční vystoupení Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers,

AKTUALIZOVÁNO
5.12.2015

VIDEO: Jazzoví příznivci se v Teplu zaposlouchali do orchestrů

Přerov – Do hudební minulosti se vrátili návštěvníci pátečního koncertu jazzových orchestrů, který se konal v přerovském klubu Teplo. Zněl dixieland i swing, na své si přišel nejeden příznivec klasického žánru.

5.12.2015

Moravanka navodí v Městském domě vánoční atmosféru

Přerov – Legenda české dechové a orchestrální hudby Moravanka Jana Slabáka vystoupí ve středu 16. prosince v sále Městského domu v Přerově.

3.12.2015

Vánoční pohádku připravují na závěr roku přerovští loutkáři

Přerov – Poslední pohádku si na měsíc prosinec nachystalo pro rodiče s dětmi Loutkové divadlo Sokola Přerov. Představení s názvem Štědrý večer se koná vždy v neděli 6., 13. a 20. prosince ve 14 a 16 hodin.

3.12.2015

Duo Jamaha přijede potěšit přerovské fanoušky

Přerov – Na vystoupení úspěšné kapely Duo Jamaha, která je známá z televizní stanice TV Šlágr, se mohou těšit milovníci tradičních lidovek ve středu 27. ledna od 18 hodin v Městském domě v Přerově. Slovenskou skupinu, která slibuje večer plný zábavy, tvoří rodinné duo Alfonz a Marián Kotvanovi.

1.12.2015

Václav Hudeček zpestří adventní pohodu

Přerov – Mezi tradiční vánoční koncerty, které se v adventní době konají v Městském domě v Přerově, patří i vystoupení světoznámého houslisty Václava Hudečka.

28.11.2015

Adventní věnce k lidovým tradicím patří, míní spolek Cukle

Přerov – V momentě, kdy návštěvníci Adventního zastavení otevřeli dveře přerovského spolku Cukrle, udeřila je do nosu vůně Vánoc a jehličí. Hned u dveří dostali všichni něco na zakousnutí, třeba chleba s domácí marmeládou. A co se to v sobotu 28. listopadu dělo U Bečvy? Tvořily se zde adventní věnce, které k Vánocům neodmyslitelně pat­ří.

27.11.2015

Ochotníci z Dřevohostic uvedou komedii z lékařského prostředí

Dřevohostice – Nové divadelní představení si připravili na první prosincový víkend dřevohostičtí ochotníci.

26.11.2015

Divadlo Dostavník má pětačtyřicet, zve na slavnostní představení

Přerov – Když přerovský Dostavník slavil čtyřicítku, pokřtili členové souboru nový almanach a diváci zavzpomínali na staré dobré časy u fotografií a plakátů v galerii či během hudebního večera. Dnes je ochotnické divadlo zase o pět let starší a diváci si mohou oslav užít znovu.

23.11.2015

V kostele svatého Jiljí zazní adventní hudba

Pavlovice u Přerova – První adventní neděli si 29. listopadu připomenou v Pavlovicích u Přerova koncertem v kostele svatého Jiljí, který začíná v 15 hodin.

19.11.2015

S orchestrem Václava Hybše zazpívá Jitka Zelenková

Přerov – Na prkna Městského domu v Přerově se po roce vrátí známý orchestr Václava Hybše, a to v úterý 1. prosince v 19.30 hodin. Vánoční koncert tentokrát doprovodí stálice české populární hudba Jitka Zelenková a čtveřice zpěváků: Irena Kousalová, Martina Dolečková, Filip Hořejš a Štěpán Růžička.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT