VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

13.4.2016

Na koncertě pro stacionář vystoupí Arrhythmia a sopranistka Jana Šelle

Přerov – Rock i opera zazní v pátek 22. dubna na benefičním koncertě pro přerovský stacionář Jsme tady. Akce se koná v 18 hodin v přerovském klubu Teplo na Horním náměstí, jeviště bude patřit skupině Arrhythmia a sopranistce Jany Šelle. Peníze z výtěžku poslouží na podporu provozu aktivačního centra, které pomáhá lidem s kombinovaným postižením.

11.4.2016

Dívčí folková skupina i cimbál zahrají pro dobrou věc

Přerov – Svůj první benefiční koncert pořádá ve středu 27. dubna obecně prospěšná společnost Duševní zdraví. V přerovském klubu Teplo na Horním náměstí se od 17 hodin představí dívčí folkové kapely Rózinky a cimbálová muzika.

9.4.2016

Jazzový festival v Přerově získal od kraje výraznou podporu

Přerov – Tradiční Československý jazzový festival v Přerově, který letos slaví padesát let od svého založení, se dočkal výrazné finanční podpory od Olomouckého kraje. Ten tuto mezinárodně uznávanou kulturní akci zahrnul mezi programy, které v následujících třech letech získají finanční podporu ve výši tři miliony korun.

7.4.2016

Festival V zámku a podzámčí vyhlásil výtvarnou soutěž

Přerov – Byla vojna vypsaná. Tak zní téma pro letošní výtvarnou soutěž v rámci připravovaného folklorního festivalu V zámku a podzámčí, který se v Přerově uskuteční 17. a 18. června. Akce je určena pro děti z mateřských a základních škol z Přerova a širokého okolí.

6.4.2016

Historie zápalek SOLO je k vidění v Domečku

Lipník nad Bečvou – Již neexistující továrnu na výrobu zápalek Solo přibližuje výstava v Domečku Městské knihovny v Lipníku nad Bečvou. Vernisáž se konala ve středu 6. dubna, expozici tvoří zápalky soukromého sběratele Michala Urbáška z Olomouce.

5.4.2016

Letní koncerty rozezní přerovské hradby, tentokrát nad Spálencem

Přerov – Letní, téměř festivalovou atmosféru zažije již brzy Přerov. Akce Hudební léto na hradbách startuje koncem června a nabídne pestrou škálu žánrů v podání českých i zahraničních hudebníků. První z koncertů se uskuteční v úterý 28. června.

3.4.2016

Koncert skupiny Arrhythmia diváky nadchl

Přerov – Výjimečný hudební zážitek přinesl divákům sobotní koncert přerovské kapely Arrhythmia, která hraje v netradičním pojetí rockovou a metalovou hudbu. Jako host pětičlenné skupiny se v hale na výstavišti představil textař a muzikant Jaroslav Wykrent a metalový mág David Spilka z Olomouce.

24.3.2016

Osobitou krajinářskou tvorbu Václava Macha-Koláčného vystaví přerovská galerie

Přerov – Příznivci abstraktních maleb by měli zbystřit. Výstavu s názvem Ozvěny post–atomové renesance bude brzy hostit Galerie města Přerova na Horním náměstí, představí se na ní dílo Václava Macha-Koláčného. Vernisáž se koná ve čtvrtek 31. března v 17 hodin, k vidění budou obrazy do 24. dubna.

23.3.2016

Spisovatelka Markéta Harasimová představí novou knihu

Lipník nad Bečvou – Od dívčích přes ženské romány až po milostné příběhy s detektivní zápletkou. To je tvorba spisovatelky a scenáristky Markéty Harasimové, která představí svůj nejnovější román Pouta z pavučin ve středu 30. března v 17.30 hodin v Domečku v Lipníku nad Bečvou.

22.3.2016

Honza Nedvěd hlásí "Návrat" a míří do Přerova

Přerov – Známá česká folková a trampská legenda – zpěvák Honza Nedvěd – se po dvouleté přestávce znovu vrací na pódium.

22.3.2016

Hudebník LeBurn Maddox v Přerově: Lidé mě nabíjí energií

Přerov – Dvacet tři koncertů během dvaceti čtyř dnů. To je skóre amerického kytaristy a zpěváka LeBurna Maddoxe, který svou náročnou koncertní šňůru završil v přerovské Restauraci Pivovar. „Měl bych být unavený, ale síly mám ještě více," prozradil energií nabitý showman, kterého po skončení koncertu nechtěli návštěvníci nechat odejít – ochotně se s nimi ještě fotil a podepisoval cédéčka.

21.3.2016

Přerovský kreslíř Lubomír Dostál chystá básnickou sbírku

Přerov – V pořadí jedenáctou básnickou sbírku připravuje přerovský kreslíř, malíř a básník Lubomír Dostál. Její pracovní název je Pavučina v ledu, inspiraci našel autor při zimní procházce.

21.3.2016

V Kojetíně dominoval Veroničin pokoj, ceny si odvezl i přerovský Dostavník

Kojetín – Čtyřiadvacátý ročník přehlídky amatérských divadelních souborů v Kojetíně je u konce, výsledky vyhlásila porota v neděli odpoledne. Letos uspěl u odborné poroty i diváků komorní inscenace Veroničin pokoj, kterou připravil Divadelní spolek Kroměříž.

16.3.2016

Městský dům bude hostit divadlo Semafor

Přerov – „Smích a písničky" – tak se jmenuje zábavný pořad s řadou neopakovatelných scének a legendárních songů pražského divadla Semafor.

16.3.2016

VIDEO: Rychlé šípy bavily beznadějně vyprodaný Měšťák

Přerov – Zcela vyprodaný sál Městského domu v Přerově se bavil při úterním představení Rychlé šípy Slováckého divadla z Uherského Hradiště. Divadelní komedie, která čerpá z příběhů Jaroslava Foglara, se inspirovala výtvarnou stránkou oblíbených komiksů. V roli ztřeštěného Rychlonožky zářil přerovský rodák Tomáš Šulaj.

11.3.2016

Showman LeBurn Maddox probudí v Přerově Jazzké jaro

Přerov – Své evropského turné uzavře v Přerově v pondělí 21. března mimořádný kytarista a zpěvák LeBurn Maddox. Stane se tak v Restauraci Pivovar u příležitosti akce Jazzké jaro.

9.3.2016

Legendární inscenace Rychlé šípy se představí v Přerově

Přerov – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Pětici kluků zná díky komiksu Jaroslava Foglara několik generací čtenářů, na divadelních prknech mohou Rychlé šípy vidět zájemci v úterý 15. března v Městském domě v Přerově.

5.3.2016

Divadelní Kojetín se blíží, přehlídka láká na retrokomedii, drama i thriller

Kojetín – Pět dní nabitých divadlem zažije již brzy kojetínská sokolovna. Čtyřiadvacátý ročník přehlídky Divadelní Kojetín vypukne ve středu 16. března a návštěvníci se i letos mají na co těšit.

2.3.2016

Honza Raclavský: Herecké základy mi dal Ivo Kolařík

Přerov – Ještě den po premiéře měl Honza Raclavský ve vlasech zbytky gelu. V titulní roli rockové hvězdy Jana Krále alias Johnnyho se úspěšně představil v hudební komedii Honzo vstávej.

1.3.2016

Mrazivá komedie Dostavníku sklidila úspěch, v hlavní roli zářil Honza Raclavský

Přerov – Několikrát do roka se vyprodá sál Městského domu v Přerově, děje se tak při vystoupení zvučných jmen hudební či divadelní scény. V pondělí 29. února se z plného sálu mohli radovat přerovští ochotníci, kteří na domácích prknech uvedli mrazivou hudební komedii Honzo vstávej.

28.2.2016

Dřevohostičtí ochotníci vyprodali sál, už poněkolikáté

Dřevohostice – Bouřlivý potlesk sklidili v sobotu ochotníci z Divadelního souboru při TJ Sokol v Dřevohosticích, kteří vystoupili před zaplněným sálem s reprízou hry Rodina je základ státu. Jde o příběh z lékařského prostředí, v němž se střídá jedna vtipná situace za druhou.

26.2.2016

Loutkové divadlo představí Zlatovlásku

Přerov – Poslední pohádku v letošní sezoně uvede v neděli 28. února Loutkové divadlo Sokol Přerov. Děti se můžou těšit na Zlatovlásku, přerovští loutkáři zvolili veršovanou verzi Josefa Kainara, která je upravena pro loutkové divadlo. Hraje se ve 14 a v 16 hodin, další reprízy se uskuteční ve stejný čas o nedělích 6., 13. a 20. března. 

24.2.2016

VIDEO: Sprituál kvintet rozezněl zaplněný Měšťák

Přerov – Koncert legendární české folkové kapely si v úterý večer nenechal ujít plný sál Městského domu v Přerově.

24.2.2016

Rozmarné léto představí v kojetínské sokolovně

Kojetín – Na poetický příběh jednoho léta se mohou těšit všichni ti, kteří zavítají ve středu 24. února do sokolovny v Kojetíně.

22.2.2016

Premiéra nové hry překvapí, slibuje Zdeněk Hilbert

Přerov /ROZHOVOR/ – Přerovské Divadlo Dostavník uvede v poněkud netypickém termínu – 29. února – svou letošní premiéru Honzo vstávej. Chybět v ní nebudou prvky, jimiž si dokážou ochotníci podmanit publikum nejen v Městském domě, ale i na celonárodních divadelních přehlídkách – autorská hudba a skvělé herecké výkony. „Téma ale bude tentokrát vážnější," říká šéf souboru Zdeněk Hilbert.

20.2.2016

Když se díváte ven přes krásný tulipán, hned je den veselejší

Přerov – Zvládnout techniku výroby vitrážových skel není zase tak těžké. Poradí si s ní i šikovný školák, který je zručný. Výsledek snažení ale opravdu stojí za to – vitráže prozáří místnost a s trochou nadsázky změní i váš pohled na svět, když se podíváte ven z okna. Rázem je o něco pestřejší a barevnější.

18.2.2016

Honzo vstávej. Premiéra Dostavníku slibuje mrazivou hudební komedii

Přerov – Rok 2016 je přestupný a přerovské Divadlo Dostavník ho oslaví uvedením nové premiéry, která připadne na poslední únorový den. Přerovští ochotníci vstupují do své šestačtyřicáté sezony s mrazivou hudební komedií Honzo vstávej.

17.2.2016

V Brodku zahrají dvě pohádky

Brodek u Přerova – Na dvě pohádky se mohou těšit návštěvníci, kteří zavítají v neděli 28. února na divadelní představení Dramatického kroužku Divadelního souboru J. K. Tyl v Brodku Přerova.

10.2.2016

Operní trio La Gioia zavítá do Přerova

Přerov – Finalisté soutěže Česko Slovensko má talent, kteří ve své tvorbě spojují populární hudbu a operní zpěv, vystoupí ve středu 17. února v 19.30 hodin v Přerově. Slovenské trio La Gioia vzniklo roku 2008, repertoár tvoří světové skladby, slovenské i české hity. Jejich originální interpretace zazní ve složení Peter Ďurovec, Peter Ševčík a Matej Vaník. 

9.2.2016

"Rok sto první" Přerovského Kašpárku přiblíží výstava

Přerov – Ohlédnutím za bohatou historií loutkového divadla Sokola Přerovský Kašpárek bude nová výstava v prostorách Galerie města na Horním náměstí. Její vernisáž se uskuteční 3. března v 17 hodin a na zahájení nebude chybět ani hudební ukázka v podání loutkoherců.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT