VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

AKTUALIZOVÁNO
26.6.2016

Hody v Brodku se vydařily, zahráli i Poutníci. Podívejte se

Brodek u Přerova – Hodové oslavy v Brodku u Přerova se konají vždy koncem června. Důvod není těžké uhádnout. Na čtyřiadvacátého června totiž připadne svátek svatého Jana a právě tento den si lidé v Brodku připomínají.

25.6.2016

Pivo teklo proudem, na Zubrfest zamířily davy. Podívejte se

Přerov – /PŘIPRAVUJEME VIDEO/ Vedro až k zalknutí, před kterým není úniku. V Přerově se dokonce v sobotu přepisoval teplotní rekord z roku 1897 a rtuť teploměru se zastavila na 33 stupních Celsia. Ani extrémní teploty ale neodradily fanoušky rocku a pěnivého moku před návštěvou tradičního Zubrfestu. Areál přerovského pivovaru vzali útokem.

22.6.2016

Studentské filmy se promítnou pod širým nebem

Lipník nad Bečvou – Dva unikátní filmové večery slibuje v pátek 24. a sobotu 25. června festival Pod Nebesy v Lipníku nad Bečvou. Čtvrtý ročník přehlídky studentských filmů z České a Slovenské republiky se i tentokrát uskuteční v Meditační zahradě u kostela sv. Jakuba.

22.6.2016

Ochotníci opět zahrají mezi přerovskými hradbami. Tady je PROGRAM

Přerov – Divadelní příznivci v Přerově se mohou radovat, ani letošní léto je nečeká okurková sezona. Čtvrteční večery zpestří přehlídka Dostavníčko s divadlem, program slibuje komediální představení, tragikomické kousky nebo muzikál. Organizátoři letos navíc zvyšují kapacitu letní scény.

16.6.2016

Kovové exponáty krášlí Lipník nad Bečvou

Lipník nad Bečvou – Barevné geometrické útvary či jogínky v typických polohách. To jsou sochy, které od soboty zdobí Lipník nad Bečvou.

16.6.2016

Letní večery v Lipníku zpříjemní živí hudba

Lipník nad Bečvou – Celkem osm koncertů na terase kulturního domu Echo v Lipníku nad Bečvou čeká hudební příznivce během prázdnin. Lipenské kulturní léto se koná vždy v pátek večer, program láká na folkovou, jazzovou i country muziku.

13.6.2016

Kapela Kryštof vystoupí v Prostějově

Region - Fanoušci kapely Kryštof si mohou vychutnat koncert této kapely, který se koná v rámci turné nazvaném „SRDCEBEAT CLUB TOUR 2016" ve Společenském domě Prostějov. Hostem večera je kapela Nebe. Vystoupení se uskuteční 6. prosince 2016 od 19.00 hodin, vstupenky jsou ale k dostání už nyní.

1.6.2016

V knihkupectví vystaví fotografie Jan Nemrava

Přerov – Krajina okolí Čejče za Kyjovem inspirovala fotografa Jana Nemravu, který vystaví od 3. června svou tvorbu v přerovském knihkupectví Mezi Světy v Palackého ulici.

31.5.2016

Evropský den hudby oživí ulice města

Přerov – Přerovské ulice ožijí v úterý 21. června Evropským dnem hudby. Posluchači se mohou těšit na pestrou směsici různých hudebních stylů a žánrů na několika místech ve městě. Akce odstartuje ve 14 hodin u zahrádky Městského domu, kde začne první ze série koncertů v podání skupiny Kangaroos in Austria.

25.5.2016

Divadlo Dostavník hledá talenty do připravovaného muzikálu

Přerov – Nové posily pro další sezonu hledá přerovské Divadlo Dostavník, které pořádá ve čtvrtek 2. června konkurz. Nemusí se přitom jednat pouze o herce, zpěvačky nebo tanečníky, zváni jsou i zvukaři a osvětlovači.

23.5.2016

Best-Fest Rouské se po roce vrací. A bude to nářez

Rouské – Po roce se opět vrací, a to v novém termínu a také s novým programem. Řeč je o letním multižánrovém festivalu Best-Fest summer Rouské. Příznivci této hudební akce se tak opět mohou těšit na bezmála deset hodin rockové muziky, soutěže, občerstvení a bezesporu skvělou atmosféru, která je zárukou tohoto letního festivalu, který se uskuteční v sobotu 4. června.

18.5.2016

Do života Karla IV. nahlédne šašek kukátkem, díky nové knížce

Přerov – Jaké měl dětství nejvýznamnější český panovník Karel IV.? Kdo byl jeho nepřítelem, a kolik míst na svých cestách navštívil? V učebnici dějepisu se sice zajímavosti z jeho života dozvíte, ale zahlceni fakty a letopočty je většinou rychle zapomenete.

15.5.2016

U Olinka si připomněli dílo Egona Bondyho

Lhotka – Divadelní představení Invalidní sourozenci, které vychází ze stejnojmenné prózy a také eseje Egona Bondyho Podzim na vsi, zhlédli lidé v sobotu večer v hospůdce U Olinka ve Lhotce. Scénický samizdat připravili profesionální i amatérští herci, v hlavní rolích vystoupili stálice brněnského HaDivadla Marie Ludvíková a Cyril Drozda.

13.5.2016

V Přerově vystavili obrazy Františka Bílka. Podívejte se

Přerov – Nevšední, pro někoho možná trochu svérázný. Kdo ale osobně poznal olomouckého umělce Františka Bílka, ten si ho zapamatoval. S typickou rádionkou na hlavě, bílým plnovousem, v károvaném saku a bicyklem. Jeho tvorbu mohou spatřit návštěvníci přerovského Muzea Komenského, kde ve čtvrtek začala výstava jeho děl.

11.5.2016

Vokál vystoupí s Gympláčkem

Přerov – Na společný koncert smíšeného pěveckého sboru Vokál a sboru Gympláček z přípravného oddělení Gymnázia Jakuba Škody se mohou těšit návštěvníci, kteří zavítají v pondělí 16. května do Pravoslavného chrámu v Přerově. Koncert začíná v 18.30 hodin.

10.5.2016

Hospůdka U Olinka ožije divadlem

Lhotka – Divadelní ztvárnění díla Egona Bondyho v podání herců brněnského Hadivadla mohou zhlédnout zájemci již v sobotu 14. května v Hostinci U Olinka ve Lhotce.

AKTUALIZOVÁNO
5.5.2016

Mydy Rabycad na slavnostech piva a jejich závěrečná párty. Pak na Glastonbury

Region – Mladá talentovaná hudební formace z Prahy, Mydy Rabycad, zamíří za několik týdnů na jižní Moravu. Přesněji do Břeclavi, na tamní Slavnosti břeclavského piva. Kapela složená ze čtyř muzikantů, v čele se zpěvačkou a textařkou Žofií Dařbujánovou.

5.5.2016

Rocker Václav Vlasák dostal Cenu kraje. Podívejte se na slavnost s Vondráčkovou

Olomoucký kraj - Osobnosti, které se v loňském roce podílely na kulturním dění v kraji, si ve středu večer převzaly ocenění za svou činnost. Jubilejní desátý ročník akce Cen Olomouckého kraje za výjimečné počiny v oblasti kultury se konal v Moravském divadle.

4.5.2016

Promenádní koncerty v Michalově odstartovaly

Přerov – Nedělní procházky přerovským parkem Michalov opět doprovodí živá hudba.

4.5.2016

Dětské představení Hurá na duchy se odkládá na podzim

Přerov – Zábavné představení Hurá na duchy s Magdou Reifovou a Petrem Vackem, které se mělo konat v sobotu 7. května v Městském domě v Přerově, se přesouvá. Děti se na show plnou písniček mohou těšit v novém termínu, a to v sobotu 1. října.

3.5.2016

Komedie Romantický víkend se přesouvá na říjen

Přerov – Z důvodu nemoci se ve středu 11. května neuskuteční představení Romantický víkend v Divadelním V. Klubu v Přerově. Náhradní termín pro komedii s Petrou Špalkovou a Janem Novotným je ve středu 26. října. Zakoupené vstupenky budou vyměněny v místě prodeje.

1.5.2016

Vracejí se do Přerova. Kvůli jazzu

Přerov – Mladý přerovský bubeník Marek Urbánek byl jedním z talentů, kvůli kterým se jeho učitel na Základní umělecké škole Bedřicha Kozánka Petr Stojan rozhodl založit studentskou kapelu Jazz Base. Po sedmi letech se objevil na podiu Městského domu s kapelou Petr Beneš Quintet. Je názorným příkladem toho, že jazz v Přerově nestárne.

27.4.2016

Do Přerova zavítají loutky

Přerov – Dvanáctý ročník Loutkářských letnic už klepe na dveře, v přerovském loutkové divadle se celostátní přehlídka uskuteční od 13. do 15. května.

26.4.2016

Komedie s Petrou Špalkovou pobaví přerovský V.klub

Přerov – Na britskou komedii Romantický víkend zve ve středu 11. května Divadelní V.klub v Přerově.

25.4.2016

V Pasáži začala výstava Rytmus ticha

Přerov – Originální díla pěti tvůrců mohou obdivovat návštěvníci, kteří zavítají do Výstavní síně Pasáž na expozici s názvem Rytmus ticha. Její vernisáž se uskutečnila v neděli odpoledne za účasti autorů.

20.4.2016

Jan Čenský září v komedii, se kterou zavítá do Přerova

Přerov – Na situační komedii Polib tetičku aneb Nikdo není bez chyby se mohou těšit příznivci divadla ve čtvrtek 28. dubna v 19.30 hodin v Městském domě v Přerově.

20.4.2016

Střihli si mořskou pannu i Johna Lennona. Absolventi vystaví busty i portréty

Přerov – Kašírovaný papír a z něj vymodelované modré busty v nadživotní velikosti, keramické postavičky inspirované Harry Potterovskou ságou, ale také portréty známých osobností nebo velké keramické objekty budou součástí tradiční jarní Absolventské výstavy výtvarného oboru ZUŠ Bedřicha Kozánka v Galerii města Přerova.

19.4.2016

Radůza s kapelou zahraje v klubu Teplo

Přerov – Koncert české zpěvačky a multiinstrumen­talistky zažije v úterý 26. dubna přerovský klub Teplo. Radůza s kapelou vystoupí ve 20 hodin, návštěvníci se mohou těšit také na skladby z nejnovějšího alba Marathon – příběh běžce.

17.4.2016

FOTO, VIDEO: Hranický sbor Harmonia oslavil třicáté výročí

Hranice – Ne jinak než hudbou si připomněli třicetileté narozeniny členové smíšeného pěveckého sboru Harmonia. Divadlo Stará střelnice v Hranicích v sobotu odpoledne zaplnili současní i bývalí zpěváci, kteří se po letech setkali společně na pódiu.

16.4.2016

Obrazy dvou odlišných krajin vystavují malířky v galerii Eso

Přerov – Co spojuje pláže na Kubě a úpatí Hostýnských vrchů? Výstava v přerovské Galerii Eso nabízí tvorbu dvou malířek, jejichž obrazy krajin zaujmou nejednoho návštěvníka. Vernisáž výstavy Ivany Pavlišové a Libuše Matulové se konala ve čtvrtek, obrazy budou v galerii k vidění do 13. května.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT