VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

1.7.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře, máme pro vás vstupenky na Masters of Rock

Milí čtenáři, máme pro Vás jedinečnou nabídku, permanentku na MASTERS OF ROCK, který se uskuteční 14. – 17. 7. 2016 v areálu likérky R. Jelínka ve Vizovicích.

29.6.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře, máme pro vás vstupenky na koncert IRON MAIDEN

Region - Milí čtenáři, máme pro Vás jedinečnou nabídku, vstupenky na koncert IRON MAIDEN, který se uskuteční v Eden Aréně v Praze 5. července 2016. A jak se na tento jedinečný koncert dostanete?

28.6.2016

Na Dřevorockfest přijede Harlej i Horkýže Slíže

Dřevohostice – Rockovou muziku si mohou užít všichni ti, kteří se vydají v úterý 5. července do areálu Zámecké zahrady v Dřevohosticích na již jedenáctý ročník festivalu Dřevorockfest.

AKTUALIZOVÁNO
26.6.2016

Hody v Brodku se vydařily, zahráli i Poutníci. Podívejte se

Brodek u Přerova – Hodové oslavy v Brodku u Přerova se konají vždy koncem června. Důvod není těžké uhádnout. Na čtyřiadvacátého června totiž připadne svátek svatého Jana a právě tento den si lidé v Brodku připomínají.

25.6.2016

Pivo teklo proudem, na Zubrfest zamířily davy. Podívejte se

Přerov – /PŘIPRAVUJEME VIDEO/ Vedro až k zalknutí, před kterým není úniku. V Přerově se dokonce v sobotu přepisoval teplotní rekord z roku 1897 a rtuť teploměru se zastavila na 33 stupních Celsia. Ani extrémní teploty ale neodradily fanoušky rocku a pěnivého moku před návštěvou tradičního Zubrfestu. Areál přerovského pivovaru vzali útokem.

22.6.2016

Studentské filmy se promítnou pod širým nebem

Lipník nad Bečvou – Dva unikátní filmové večery slibuje v pátek 24. a sobotu 25. června festival Pod Nebesy v Lipníku nad Bečvou. Čtvrtý ročník přehlídky studentských filmů z České a Slovenské republiky se i tentokrát uskuteční v Meditační zahradě u kostela sv. Jakuba.

22.6.2016

Ochotníci opět zahrají mezi přerovskými hradbami. Tady je PROGRAM

Přerov – Divadelní příznivci v Přerově se mohou radovat, ani letošní léto je nečeká okurková sezona. Čtvrteční večery zpestří přehlídka Dostavníčko s divadlem, program slibuje komediální představení, tragikomické kousky nebo muzikál. Organizátoři letos navíc zvyšují kapacitu letní scény.

16.6.2016

Kovové exponáty krášlí Lipník nad Bečvou

Lipník nad Bečvou – Barevné geometrické útvary či jogínky v typických polohách. To jsou sochy, které od soboty zdobí Lipník nad Bečvou.

16.6.2016

Letní večery v Lipníku zpříjemní živí hudba

Lipník nad Bečvou – Celkem osm koncertů na terase kulturního domu Echo v Lipníku nad Bečvou čeká hudební příznivce během prázdnin. Lipenské kulturní léto se koná vždy v pátek večer, program láká na folkovou, jazzovou i country muziku.

13.6.2016

Kapela Kryštof vystoupí v Prostějově

Region - Fanoušci kapely Kryštof si mohou vychutnat koncert této kapely, který se koná v rámci turné nazvaném „SRDCEBEAT CLUB TOUR 2016" ve Společenském domě Prostějov. Hostem večera je kapela Nebe. Vystoupení se uskuteční 6. prosince 2016 od 19.00 hodin, vstupenky jsou ale k dostání už nyní.

1.6.2016

V knihkupectví vystaví fotografie Jan Nemrava

Přerov – Krajina okolí Čejče za Kyjovem inspirovala fotografa Jana Nemravu, který vystaví od 3. června svou tvorbu v přerovském knihkupectví Mezi Světy v Palackého ulici.

31.5.2016

Evropský den hudby oživí ulice města

Přerov – Přerovské ulice ožijí v úterý 21. června Evropským dnem hudby. Posluchači se mohou těšit na pestrou směsici různých hudebních stylů a žánrů na několika místech ve městě. Akce odstartuje ve 14 hodin u zahrádky Městského domu, kde začne první ze série koncertů v podání skupiny Kangaroos in Austria.

25.5.2016

Divadlo Dostavník hledá talenty do připravovaného muzikálu

Přerov – Nové posily pro další sezonu hledá přerovské Divadlo Dostavník, které pořádá ve čtvrtek 2. června konkurz. Nemusí se přitom jednat pouze o herce, zpěvačky nebo tanečníky, zváni jsou i zvukaři a osvětlovači.

23.5.2016

Best-Fest Rouské se po roce vrací. A bude to nářez

Rouské – Po roce se opět vrací, a to v novém termínu a také s novým programem. Řeč je o letním multižánrovém festivalu Best-Fest summer Rouské. Příznivci této hudební akce se tak opět mohou těšit na bezmála deset hodin rockové muziky, soutěže, občerstvení a bezesporu skvělou atmosféru, která je zárukou tohoto letního festivalu, který se uskuteční v sobotu 4. června.

18.5.2016

Do života Karla IV. nahlédne šašek kukátkem, díky nové knížce

Přerov – Jaké měl dětství nejvýznamnější český panovník Karel IV.? Kdo byl jeho nepřítelem, a kolik míst na svých cestách navštívil? V učebnici dějepisu se sice zajímavosti z jeho života dozvíte, ale zahlceni fakty a letopočty je většinou rychle zapomenete.

15.5.2016

U Olinka si připomněli dílo Egona Bondyho

Lhotka – Divadelní představení Invalidní sourozenci, které vychází ze stejnojmenné prózy a také eseje Egona Bondyho Podzim na vsi, zhlédli lidé v sobotu večer v hospůdce U Olinka ve Lhotce. Scénický samizdat připravili profesionální i amatérští herci, v hlavní rolích vystoupili stálice brněnského HaDivadla Marie Ludvíková a Cyril Drozda.

13.5.2016

V Přerově vystavili obrazy Františka Bílka. Podívejte se

Přerov – Nevšední, pro někoho možná trochu svérázný. Kdo ale osobně poznal olomouckého umělce Františka Bílka, ten si ho zapamatoval. S typickou rádionkou na hlavě, bílým plnovousem, v károvaném saku a bicyklem. Jeho tvorbu mohou spatřit návštěvníci přerovského Muzea Komenského, kde ve čtvrtek začala výstava jeho děl.

11.5.2016

Vokál vystoupí s Gympláčkem

Přerov – Na společný koncert smíšeného pěveckého sboru Vokál a sboru Gympláček z přípravného oddělení Gymnázia Jakuba Škody se mohou těšit návštěvníci, kteří zavítají v pondělí 16. května do Pravoslavného chrámu v Přerově. Koncert začíná v 18.30 hodin.

10.5.2016

Hospůdka U Olinka ožije divadlem

Lhotka – Divadelní ztvárnění díla Egona Bondyho v podání herců brněnského Hadivadla mohou zhlédnout zájemci již v sobotu 14. května v Hostinci U Olinka ve Lhotce.

AKTUALIZOVÁNO
5.5.2016

Mydy Rabycad na slavnostech piva a jejich závěrečná párty. Pak na Glastonbury

Region – Mladá talentovaná hudební formace z Prahy, Mydy Rabycad, zamíří za několik týdnů na jižní Moravu. Přesněji do Břeclavi, na tamní Slavnosti břeclavského piva. Kapela složená ze čtyř muzikantů, v čele se zpěvačkou a textařkou Žofií Dařbujánovou.

5.5.2016

Rocker Václav Vlasák dostal Cenu kraje. Podívejte se na slavnost s Vondráčkovou

Olomoucký kraj - Osobnosti, které se v loňském roce podílely na kulturním dění v kraji, si ve středu večer převzaly ocenění za svou činnost. Jubilejní desátý ročník akce Cen Olomouckého kraje za výjimečné počiny v oblasti kultury se konal v Moravském divadle.

4.5.2016

Promenádní koncerty v Michalově odstartovaly

Přerov – Nedělní procházky přerovským parkem Michalov opět doprovodí živá hudba.

4.5.2016

Dětské představení Hurá na duchy se odkládá na podzim

Přerov – Zábavné představení Hurá na duchy s Magdou Reifovou a Petrem Vackem, které se mělo konat v sobotu 7. května v Městském domě v Přerově, se přesouvá. Děti se na show plnou písniček mohou těšit v novém termínu, a to v sobotu 1. října.

3.5.2016

Komedie Romantický víkend se přesouvá na říjen

Přerov – Z důvodu nemoci se ve středu 11. května neuskuteční představení Romantický víkend v Divadelním V. Klubu v Přerově. Náhradní termín pro komedii s Petrou Špalkovou a Janem Novotným je ve středu 26. října. Zakoupené vstupenky budou vyměněny v místě prodeje.

1.5.2016

Vracejí se do Přerova. Kvůli jazzu

Přerov – Mladý přerovský bubeník Marek Urbánek byl jedním z talentů, kvůli kterým se jeho učitel na Základní umělecké škole Bedřicha Kozánka Petr Stojan rozhodl založit studentskou kapelu Jazz Base. Po sedmi letech se objevil na podiu Městského domu s kapelou Petr Beneš Quintet. Je názorným příkladem toho, že jazz v Přerově nestárne.

27.4.2016

Do Přerova zavítají loutky

Přerov – Dvanáctý ročník Loutkářských letnic už klepe na dveře, v přerovském loutkové divadle se celostátní přehlídka uskuteční od 13. do 15. května.

26.4.2016

Komedie s Petrou Špalkovou pobaví přerovský V.klub

Přerov – Na britskou komedii Romantický víkend zve ve středu 11. května Divadelní V.klub v Přerově.

25.4.2016

V Pasáži začala výstava Rytmus ticha

Přerov – Originální díla pěti tvůrců mohou obdivovat návštěvníci, kteří zavítají do Výstavní síně Pasáž na expozici s názvem Rytmus ticha. Její vernisáž se uskutečnila v neděli odpoledne za účasti autorů.

20.4.2016

Jan Čenský září v komedii, se kterou zavítá do Přerova

Přerov – Na situační komedii Polib tetičku aneb Nikdo není bez chyby se mohou těšit příznivci divadla ve čtvrtek 28. dubna v 19.30 hodin v Městském domě v Přerově.

20.4.2016

Střihli si mořskou pannu i Johna Lennona. Absolventi vystaví busty i portréty

Přerov – Kašírovaný papír a z něj vymodelované modré busty v nadživotní velikosti, keramické postavičky inspirované Harry Potterovskou ságou, ale také portréty známých osobností nebo velké keramické objekty budou součástí tradiční jarní Absolventské výstavy výtvarného oboru ZUŠ Bedřicha Kozánka v Galerii města Přerova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení