VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

28.9.2016

Když se krajka spojí s fotografií či keramikou

Přerov – Na moderní pojetí paličkované krajky láká nová výstava v Galerii města Přerova, kterou zahájí vernisáž ve čtvrtek 29. září v 17 hodin. Autorkou originální expozice soudobé paličkované krajky propojené s fotografií, keramikou či sklem je fotografka a výtvarnice Jitka Hanáková. K vidění bude krajka do 30. října.

27.9.2016

Druhá tráva oslaví čtvrt století v Přerově

Přerov – Známá česká skupina Druhá tráva, která se během let odchýlila od původního moderního bluegrassu k nadžánrovému výrazu, slaví čtvrt století na hudební scéně.

27.9.2016

Hradišťan a Jiří Pavlica zahrají v kroměřížském kostele

Region - Na mimořádný zážitek se mohou těšit návštěvníci, kteří v sobotu 5. listopadu zavítají do kostela sv. Mořice v Kroměříži. V chrámu totiž vystoupí oblíbený soubor Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Koncert začíná v 19.00

13.9.2016

Karikaturista Václav Šípoš vystavuje v galerii

Přerov – Karikaturista a portrétista Václav Šípoš je rád, když může svá díla vytvářet „přímo v akci". Aby co nejvěrněji zachytil objekt svého zájmu, stojí pod podiem hudebníka, jehož chce zvěčnit, a po celou dobou koncertu pracuje.

AKTUALIZOVÁNO
11.9.2016

Přerovanům se odkryla tajemná zákoutí města

Přerov – Nahlédnout do míst a tajemných zákoutí, která běžně nejsou vidět z ulice, občas láká každého z nás. Víte třeba, že měšťanský dům naproti prodejny Bati ve Wilsonově ulici měl před válkou židovské majitele?

11.9.2016

VIDEO: Objev britské hudební scény vystoupil v Přerově

Přerov – Každý, kdo chvíli pozoroval dokonalou kytarovou hru a zaposlouchal se do procítěného zpěvu Laurence Jonese, si musel říct, že o tomto britském mladíkovi ještě v budoucnu uslyšíme. Třiadvacetiletý hudebník byl hlavní hvězdou festivalu Blues nad Bečvou, který se konal v sobotu v areálu přerovského pivovaru, ale i na dalších scénách.

9.9.2016

Festival Hudební léto na hradbách uzavřel Will Johns

Přerov – Britský blues-rockový kytarista Will Johns, kterého na pódiu doprovodili dva skvělí čeští hudebníci – baskytarista Tomáš Liška a Tomáš Hobzek za bicími, se postaral o vydařenou tečku za prvním ročníkem festivalu Hudební léto na hradbách.

9.9.2016

Partička v Přerově pobaví s Jakubem Kohákem

Přerov – Oblíbený televizní pořad, ve kterém má hlavní slovo improvizace, přijede pobavit diváky v úterý 20. září do Přerova.

8.9.2016

„Splachujeme!" Muzeum zve na derniéru výstavy

Přerov – Výstava s názvem „Z koupelen a ložnic… aneb O čem se nemluví," která je k vidění v prostorách Muzea Komenského v Přerově, vzbudila v minulých měsících značný ohlas veřejnosti. Divácky úspěšná byla i muzejní noc s názvem (Ne)mravná noc u Poupětů, na niž se pro velký zájem návštěvníků nedostali všichni.

8.9.2016

Dny evropského dědictví zvou na prohlídku památek

Přerov – Památky, které během roku nejsou běžně přístupné veřejnosti, mohou nadcházející víkend navštívit lidé v Přerově. Jejich prohlídka je zdarma a lidé se mohou těšit na bohatý doprovodný program.

7.9.2016

Tereza Kostková a Aleš Háma přijedou jako Frankie a Johnny

Přerov – Na netradiční romantický příběh o sbližování dvou životem zklamaných lidi láká divadelní inscenace Frankie a Johnny, na kterou se mohou příznivci těšit v úterý v 19.30 hodin v Městském domě v Přerově.

7.9.2016

Přerovské dvorky lákají do malebných zákoutí

Přerov – Poetická a nostalgií dýchající místa, do nichž jen tak nevkročíme. Takové jsou dvorky starých budov v centru města, které budou moci vůbec poprvé spatřit návštěvníci Dnů evropského dědictví v Přerově. Dnem, kdy se zpřístupní široké veřejnosti, je neděle 11. září. Zájemci o prohlídku se mohou odpoledne těšit na pestrý program.

7.9.2016

Blues nad Bečvou zahájil Javier Vargas

Přerov – Čtvrtý ročník bluesového festivalu v Přerově začal. O bluesový start s prvky latiny a rocku se na přerovských hradbách v lokalitě Spálenec postaral v úterý Javier Vargas se svou kapelou. Na další porci blues se mohou těšit příznivci v pátek večer Restauraci Pivovar a v sobotu od 16.30 v areálu pivovaru Zubr.

1.9.2016

Dny evropského dědictví v Lipníku připomenou Karla IV.

Lipník nad Bečvou – Na zpřístupnění památek a zajímavých objektů i komentované prohlídky se mohou těšit lidé v sobotu 10. září v Lipníku nad Bečvou. Ve středověké tržiště se navíc promění náměstí T. G. Masaryka, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet například přípravu ručního papíru.

31.8.2016

VIDEO: Živelný rock´n´roll roztančil přerovské hradby

Přerov – Do časů starého dobrého rock´n´rollu se vrátili díky polské kapele Boogie Boys návštěvníci úterního koncertu na přerovských hradbách. O tom, že lidé si na nový, multižánrový festival Hudební léto na hradbách rychle zvykli, svědčila i vysoká návštěvnost. Ta se ostatně držela po celé dva měsíce.

30.8.2016

Divadelní festival mezi hradbami se rozloučí 1. září

Přerov – Poslední představení má před sebou festival Dostavníčko s divadlem, které první zářijový večer uvede mezi přerovskými hradbami komedii Opona nahoru! v podání souboru Devítka.

29.8.2016

Festival Blues nad Bečvou se rozšíří na koncert u hradeb

Přerov – Česká bluesová legenda Jan Spálený, ale také letitý spoluhráč Carlose Santany Javier Vargas nebo držitel prestižní ceny British Blues Awards Laurence Jones. Čtvrtý ročník festivalu Blues nad Bečvou v Přerově už pomalu klepe na dveře, a toto jsou jména, o něž by fanoušci kvalitní bluesové muziky rozhodně neměli přijít.

21.8.2016

Získejte vstupenky na letní kulturní festival - Moravské hrady.cz do Bouzova

Region - Hudební festival Hrady CZ se přesunul z Čech na Moravu, dne 26. – 27. 8. se uskuteční na hradě Bouzově. Můžete se těšit na hostování nejznámějších kapel jako je Kabát, Divokej Bill, Mandrage, Monkey Business, UDG, Nebe, No Name, Mňága a Žďorp, Xindl X a další. 

19.8.2016

Klezmer na hradbách zve na balkánské rytmy

Přerov – Festival Hudební léto na hradbách opět v úterý 23. srpna uvede další koncert, tentokrát s podtitulem Klezmer na hradbách.

19.8.2016

Rock 'n' Roll rozbouří kojetínské náměstí

Kojetín – V rámci festivalu Kojetínské hudební léto se představí české rockové kapely.

19.8.2016

The Plastic People zahrají v Přerově

Přerov – Hudební a pivní festival Hippie Fest zavítá 26. a 27. srpna do přerovské hospůdky Aniččin dvůr. Na dvoudenní akci se představí mnoho českých kapel, nejen z Olomouckého kraje.

17.8.2016

Přerovské hradby rozezněl jazz-metal v podání maďarských Special Providence

Přerov – Jazz-metalová hudba, v podání maďarské skupiny Special Providence, v úterý večer rozezněla přerovské hradby. V rámci prvního ročníku festivalu Hudební léto na hradbách, se jednalo již o osmý koncert v řadě.

17.8.2016

Lidé si užijí promenádní koncerty

Přerov – Nedělní promenádní koncerty v městském parku Michalov slibují během srpna další zajímavá vystoupení.

16.8.2016

Zámek v Tovačově se stane kulisou pro setkání floristů

Tovačov – Nevšední vazby vzniknou pod rukama účastníků celostátního semináře aranžování květin v historickém interiéru, který se uskuteční počátkem září na zámku v Tovačově. Květinovou výzdobu historických svatebně laděných vazeb budou moci obdivovat návštěvníci v době od 10. do 18. září.

15.8.2016

Přerovské hradby rozezní jazz-metal

Přerov – Strhující mix hudebních žánrů v instrumentálním podání špičkových muzikantů z Maďarska předvede posluchačům na festivalu Hudební léto na hradbách v úterý 16. srpna budapešťská kapela Special Providence.

15.8.2016

Kováři na Helfštýně ukovají svá díla přímo před zraky návštěvníků

Lipník nad Bečvou – Kdo by se chtěl stát kovářem, má rád pohádku O statečném kováři, nebo je zkrátka jen zvědavý, jak že se vlastně ková, měl by o nadcházejícím víkendu, či během následujícího týdne, navštívit hrad Helfštýn.

14.8.2016

Foršus na gatě dostal trenér úspěšných kanoistů

Kojetín – „Půjčte nám právo na chviličku, nalejte dobró gořaličku, a ať nám to dobře zpívá, poručte ještě Hanákom bečku piva!," těmito slovy požádal starostu města Jiřího Šírka o předání hodového práva stárek se svou chasou. Ještě před tímto slavnostním okamžikem se ale vydal v neděli dopoledne ulicemi Kojetína velkolepý krojovaný průvod.

3.8.2016

Rytíři budou dobývat Moravskou bránu

Veselíčku – Rytířský turnaj, ohňová show, historicky laděné vystoupení nebo velká bitva všech účastníků. Třetí ročník akce Dobývání Moravy se v zámeckém parku ve Veselíčku uskuteční v sobotu 6. srpna a návštěvníci se mají na co těšit.

3.8.2016

Během hodů se rozezní hradby

Přerov – Hradby nad Spálencem, které každé úterý ožijí živou hudební produkcí, se stanou jednou z dějišť Svatovavřineckých hodů v Přerově. Během soboty zde vystoupí účinkující z partnerských měst Přerova, v 15 hodin odstartuje program lidová hudba skupiny Wandering z ukrajinského města Ivano-Frankvisk, od 16.30 návštěvníky rockově naladí kapela Kwadra z polského města Kędzierzyn-Koźle.

29.7.2016

Ochotníci z Plzně rozehráli mezi hradbami psychologickou hru

Přerov – Napjatá atmosféra, skryté hry i překvapení. Hořkou komedii s názvem Grönholmova metoda představil ve čtvrtek na festivalu Dostavníčko s divadlem plzeňský soubor JakoHost. Šest uchazečů o vysokou manažerskou pozici se sejde v jedné místnosti, aby zjistili, kdo je z nich nejlepší, nejodolnější a schopen obětovat cokoliv pro vysněnou práci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT