VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

28.11.2016

Anděl Páně po jedenácti letech

První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

26.11.2016

Výstava naladila na adventní čas

Všechovice – Zpěv vánočních písní, vůně jehličí a originálně nazdobené věnce. Kdo jednou navštívil tradiční adventní výstavu ve Všechovicích na Hranicku, ten se sem pokaždé rád vrací.

24.11.2016

Do Přerova míří Kamelie, Zedníček s Paulovou i bluesová bomba

Přerov - Atraktivní program v různých žánrech čeká na Přerovany na přelomu listopadu a prosince.

16.11.2016

Richard Müller zahrál své hity, lidé se s ním loučili potleskem vestoje

Přerov - Srdce jako kníže Rohan, Cigaretka na dva tahy, Po schodoch a další písně v podání Richarda Müllera zněly v úterý večer Městským domem v Přerově.

14.11.2016

Na Richarda Müllera v Přerově zbývají poslední lístky

Přerov – Legendární slovenský zpěvák a hudebník Richard Müller vystoupí v úterý v Městském domě v Přerově.

11.11.2016

Stěny realitní kanceláře ožily výstavou Davida Macháčka

Přerov - Dvanáct černobílých fotografií z tvorby novináře Davida Macháčka zdobí během podzimních dnů prostory realitní kanceláře Galerie Realit v Přerově.

3.11.2016

Nezmaři zahrají v Lipníku nad Bečvou

Lipník nad Bečvou – Na staré i nové pecky se mohou těšit příznivci legendární folkové kapely Nezmaři, která v úterý 8. listopadu rozezpívá kulturní dům Echo v Lipníku nad Bečvou. Koncert začíná v 19 hodin, lístky je možné zakoupit i v předprodeji v kancelářích Střediska volného času a Turistickém informačním centru.

25.10.2016

Rockové kapely rozezní přerovské Véčko

Přerov – Na neopakovatelnou atmosféru v přerovském V.klubu se můžou těšit příznivci tvrdší hudby v sobotu 5. listopadu v Přerově. Na festivalu Rockmag night vystoupí čtyři kapely, které klub rozezní rytmem metalových a rockových melodií.

23.10.2016

Slet bubeníků rozezní klub Teplo

Přerov – To nejlepší s bubny a paličkami, ale i bez nich si užijí posluchači, kteří dorazí v úterý 25. října v 19.30 na ojedinělý bubenický koncert do přerovského klubu Teplo. Jednou ze zastávek už 15. Sletu bubeníků, jenž křižuje za zpěvu chorálů českými a moravskými městy, bude totiž i Přerov.

21.10.2016

Na Hudboslovení se nám podařilo dostat několik velkých jmen

Přerov – Listopad je pro přerovský klub Dlažka ve znamení festivalu Hudboslovení, který i letos nabídne muzikanty zvučných jmen, přednášky či lampionový průvod. Mezi hlavní taháky patří Richard Müller, který v Přerově vystoupí po dlouhých letech.

20.10.2016

Laco Deczi ve vyprodaném Měšťáku odstartoval jazzový festival

Přerov - Československý jazzový festival v Přerově slaví padesát let své existence a oslava jubilea se hned první den vydařila.

14.10.2016

Blues nad Bečvou završí podzimní koncert

Přerov – Na finále čtvrtého ročníku Blues nad Bečvou se mohou těšit hudební příznivci ve středu 19. října v Restauraci Pivovar v Přerově. O podzimní bluesovou náladu se postará Martin Ketner Band, který slibuje kromě vlastního repertoáru také známé standardy.

12.10.2016

S Ranvej vystoupí i zpěvák slavných Motorband

Region - Milovníci rocku si přijdou na své už v sobotu 15. října v sokolovně v Napajedlích. Od 20. hodin se tam uskuteční comebackové vystoupení kapely Ranvej, která po šestileté odmlce a vydání celkem tří CD obnovila svou činnost. Hudebními hosty večera budou kapela Bigbity Rock z Kostelce, zpěvák tuzemské rockové legendy Motorband Luděk Struhař a další. Součástí programu bude také bohatý košt piv. (red)

12.10.2016

Hradišťan přidává v Kroměříži další koncert

Region - Milovníci kvalitní hudby, kteří se 5. listopadu chystají na koncert Hradišťanu a Jiřího Pavlici v kostele sv. Mořice v Kroměříži, a nepodařilo se jim sehnat vstupenky, nemusí zoufat. Kvůli mimořádnému zájmu o večerní vystoupení Hradišťanu, které je již vyprodáno, se uskuteční v kroměřížském svatostánku ještě jeden koncert, a to v 16.00 hodin.

12.10.2016

Dívčí válka Františka Ringo Čecha míří do Přerova

Přerov – Komedie z pera Františka Ringo Čecha, která předkládá nezvyklý pohled na postavy ze Starých pověstí českých Aloise Jiráska, se představí v Městském domě v Přerově v úterý 18. října v 19.30 hodin.

8.10.2016

Kapela Ranvej chystá překvapení

Region – /ROZHOVOR/ Rocková kapela Ranvej se po šestileté odmlce, vrací zpátky na pódia. O tom, co si pro fanoušky připravila a co bylo důvodem pauzy formace, která brázdila „štace" prakticky po celé republice, hovořil zpěvák Radek Vičánek.

8.10.2016

Eva Urbanová zahájí advent ve Zlíně

Zlín - Na koncert jedné z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň a sopranistek Evy Urbanové se mohou těšit návštěvníci koncertu, který se uskuteční ve čtvrtek 
1. prosince v 19 hodin v Kongresovém centru ve Zlíně.

5.10.2016

Obrazy Ludmily Šlosarové vystaví muzeum ve Veselíčku

Veselíčko – Esotericky laděná výstava obrazů Ludmily Šlosarové ozdobí během podzimu Muzeum Záhoří ve Veselíčku. Vernisáž s hudebním doprovodem Blanky Prokešové se uskuteční v pátek 7. října v 17 hodin.

2.10.2016

Iva Hüttnerová zahájí v Přerově vernisáž svých obrazů

Přerov – Významnou návštěvu na poli výtvarného umění přivítá ve čtvrtek 6. října přerovská Galerie Eso v Kratochvílově ulici. Od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy Grafika, kterou tvoří obrazy malířky a herečky Ivy Hüttnerové.

28.9.2016

Když se krajka spojí s fotografií či keramikou

Přerov – Na moderní pojetí paličkované krajky láká nová výstava v Galerii města Přerova, kterou zahájí vernisáž ve čtvrtek 29. září v 17 hodin. Autorkou originální expozice soudobé paličkované krajky propojené s fotografií, keramikou či sklem je fotografka a výtvarnice Jitka Hanáková. K vidění bude krajka do 30. října.

27.9.2016

Druhá tráva oslaví čtvrt století v Přerově

Přerov – Známá česká skupina Druhá tráva, která se během let odchýlila od původního moderního bluegrassu k nadžánrovému výrazu, slaví čtvrt století na hudební scéně.

27.9.2016

Hradišťan a Jiří Pavlica zahrají v kroměřížském kostele

Region - Na mimořádný zážitek se mohou těšit návštěvníci, kteří v sobotu 5. listopadu zavítají do kostela sv. Mořice v Kroměříži. V chrámu totiž vystoupí oblíbený soubor Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Koncert začíná v 19.00

13.9.2016

Karikaturista Václav Šípoš vystavuje v galerii

Přerov – Karikaturista a portrétista Václav Šípoš je rád, když může svá díla vytvářet „přímo v akci". Aby co nejvěrněji zachytil objekt svého zájmu, stojí pod podiem hudebníka, jehož chce zvěčnit, a po celou dobou koncertu pracuje.

AKTUALIZOVÁNO
11.9.2016

Přerovanům se odkryla tajemná zákoutí města

Přerov – Nahlédnout do míst a tajemných zákoutí, která běžně nejsou vidět z ulice, občas láká každého z nás. Víte třeba, že měšťanský dům naproti prodejny Bati ve Wilsonově ulici měl před válkou židovské majitele?

11.9.2016

VIDEO: Objev britské hudební scény vystoupil v Přerově

Přerov – Každý, kdo chvíli pozoroval dokonalou kytarovou hru a zaposlouchal se do procítěného zpěvu Laurence Jonese, si musel říct, že o tomto britském mladíkovi ještě v budoucnu uslyšíme. Třiadvacetiletý hudebník byl hlavní hvězdou festivalu Blues nad Bečvou, který se konal v sobotu v areálu přerovského pivovaru, ale i na dalších scénách.

9.9.2016

Festival Hudební léto na hradbách uzavřel Will Johns

Přerov – Britský blues-rockový kytarista Will Johns, kterého na pódiu doprovodili dva skvělí čeští hudebníci – baskytarista Tomáš Liška a Tomáš Hobzek za bicími, se postaral o vydařenou tečku za prvním ročníkem festivalu Hudební léto na hradbách.

9.9.2016

Partička v Přerově pobaví s Jakubem Kohákem

Přerov – Oblíbený televizní pořad, ve kterém má hlavní slovo improvizace, přijede pobavit diváky v úterý 20. září do Přerova.

8.9.2016

„Splachujeme!" Muzeum zve na derniéru výstavy

Přerov – Výstava s názvem „Z koupelen a ložnic… aneb O čem se nemluví," která je k vidění v prostorách Muzea Komenského v Přerově, vzbudila v minulých měsících značný ohlas veřejnosti. Divácky úspěšná byla i muzejní noc s názvem (Ne)mravná noc u Poupětů, na niž se pro velký zájem návštěvníků nedostali všichni.

8.9.2016

Dny evropského dědictví zvou na prohlídku památek

Přerov – Památky, které během roku nejsou běžně přístupné veřejnosti, mohou nadcházející víkend navštívit lidé v Přerově. Jejich prohlídka je zdarma a lidé se mohou těšit na bohatý doprovodný program.

7.9.2016

Tereza Kostková a Aleš Háma přijedou jako Frankie a Johnny

Přerov – Na netradiční romantický příběh o sbližování dvou životem zklamaných lidi láká divadelní inscenace Frankie a Johnny, na kterou se mohou příznivci těšit v úterý v 19.30 hodin v Městském domě v Přerově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení