Čtyři dny se zbavoval strachu. "O napadení a oloupení informoval poškozený hranickou policii až čtyři dny poté, co k činu došlo. Nejprve poškozený vypovídal na obvodním oddělení, ale na základě okolností, které uvedl, si případ převzalo oddělení obecné kriminality," informovala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Velkou roli sehrál i alkohol

"Poškozený chtěl jít na ubytovnu, ale vzhledem ke své podnapilosti nebyl do ubytovacího zařízení vpuštěn s tím, že má přijít později, až vystřízliví," doplnila mluvčí.

Bydleli na stejné ubytovně

Pozdější oběť potkala před ubytovnou 19letého a o tři roky staršího mladého muže, se kterými se vzhledem k tomu, že byli obyvatelé stejného zařízení, znal. "Společně se pak pohybovali po Hranicích. Po poškozeném chtěli, aby jim něco koupil a stále se ho doptávali, jakou má u sebe hotovost. Dobrovolně jim koupil něco k pití i snědku a v tu dobu byli oba mladíci stále přátelští," líčila Zajícová.

Ilustrační foto
Napadení u přerovské pivnice, na ulici létaly pěsti i kopance

Postupně se mu ale jejich společnost přestala zamlouvat. Chtěl se od nich odpojit, ale dvojice ho stále pronásledovala. "Z jejich řečí začal pociťovat určité obavy, protože se stále vyptávali na peníze. Situace vygradovala na ulici Tovární, kde ho starší z mladíků chytil za vlasy a tlačil ho k zemi s tím, aby jim dal peníze," pokračovala policistka.

Poškozený ukázal agresorovi kapsy a sundal si batoh, ve kterém měl peněženku. Násilník ho stále držel za vlasy a přitom si poškozený všimnul, že v druhé ruce drží kovový vrták, který drží v bezprostřední blízkosti jeho krku.

Napadený se bál o život

"Starší delikvent mu zvýšeným hlasem říkal, že pokud nedostanou peníze, tak ho propíchne. Druhý z pachatelů vzal batoh, prohledal ho a vzal z něho peněženku. V ní našel hotovost 6 600 korun, kterou vytáhl a nechal si ji," přidala další podrobnosti mluvčí.

Zachránil si krk a zůstala mu stovka

Mladší z dvojice nechal v peněžence stovku a hodil ji na zem. Společně se svým parťákem pak odešli a nezraněného poškozeného nechali na místě útoku. Ten se následně vrátil zpět na ubytovnu.

Ilustrační foto
Chlapce zmlátili u fontány v Přerově. Jeden z lupičů měl teprve 12 let

Nahlásit útok na svoji osobu přišel na policii až za čtyři dny, když si vše promyslel. Hned následující den byli oba mladí recidivisté se souhlasem státního zástupce zadrženi a převezeni na služebnu.

Starší násilník je ve vazbě

"Ještě ten samý den jim bylo sděleno obvinění z trestného činu loupež spáchaného ve spolupachatelství. Mladší z nich byl po sdělení obvinění propuštěn na svobodu, kde bude také vedeno jeho trestní stíhání. Na druhého z obviněných byl na státní zastupitelství z naší strany vydán podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby s ohledem na jeho kriminální minulost," sdělila verdikt Zajícová.

Státní zástupce i soudce návrh akceptovali a obviněný byl dva dny po zadržení eskortován do vazební věznice v Olomouci, kde bude čekat na verdikt soudu. Oběma hrozí za násilný trestný čin až desetiletý trest odnětí svobody.