„Podle výpovědi poškozeného měl k němu útočník přistoupit na schodech, které vedou od školy směrem k Trumf centru, a způsobit mu nožem tři řezné ranky v oblasti hrudníku. Pachatel měl poté z místa utéci,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Obyvateli domů na náměstí Františka Rasche v Přerově incident, při kterém měl na romskou dívenku vytáhnout nůž ukrajinský chlapec, otřásl. Starousedlíci se prý přestávají ve městě cítit bezpečně.
Konflikt mezi ukrajinskými a romskými dětmi uzavřela policie jako přestupek

Přerovští kriminalisté nyní zjišťují veškeré okolnosti k tomuto případu a zahájili úkony trestního řízení pro ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Obyvatelé ulic Trávník a Kozlovská, ale především rodiče školáků jsou událostí otřeseni.

Rodiče mají obavy

„Děcka se touto dobou vracejí z tréninků nebo kroužků a místem prochází spousta lidí. Dceru teď budu raději doprovázet domů,“ řekla jedna z obyvatelek nedaleké ulice U Tenisu.

„Takový útok bych uprostřed sídliště nečekala. Aby se teď člověk bál dítě pouštět ven. Snad pachatele brzy vypátrají,“ dodala jiná z maminek, jejíž syn navštěvuje školu Trávník.