„Kameny o průměru zhruba sedm centimetrů byly umístěny v délce tři až čtyři metry na každé z kolejí. Na položené kameny najela elektrická motorová jednotka osobního vlaku, ve které se v té době nacházelo šest lidí. I přes rychlou reakci strojvedoucího, který kameny zaregistroval a okamžitě použil rychlobrzdu, se nepodařilo zabránit střetu s překážkou, jenž způsobil silnou ránu,“ vylíčila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Muž z Přerovska si chtěl koupit obytné auto, naletěl však podvodníkům
Muž z Přerova naletěl podvodníkům. Na obytňák poslal zálohy, přišel o tisíce

Vlak jel v té době rychlostí přibližně 60 kilometrů v hodině a naštěstí nedošlo k jeho vykolejení. „Tento incident naštěstí neměl vliv ani na další funkčnost a jízdu jiných drážních vozidel. Hmotná škoda nevznikla,“ řekla.

Policie se v této souvislosti obrací na veřejnost, která by mohla poskytnout k události bližší informace. Pokud má někdo informace k osobám, které se na místě v dané době pohybovaly, nebo by měl nějaké poznatky k případu, ať kontaktuje linku 158, nebo se obrátí na kriminalisty 1. oddělení obecné kriminality v Přerově na telefonu 974 778 323 a 974 778 459.