Ve zkráceném přípravném řízení si vyslechl obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Stíhán je na svobodě.

„Zadržený muž od uživatelů inkasoval hotovost a některé závislé zásoboval i zdarma. V několika případech daroval podezřelý marihuanu i mladistvé dívce. Ta od něj koupila také několik tablet extáze a za jeden kus zaplatila 250 korun,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Kšeftoval s pervitinem i na Olomoucku

Ze stejného deliktu byl obviněn ve zkráceném přípravném řízení také devětadvacetiletý muž, kterého kriminalisté dopadli v Přerově. „Při prověřování jeho trestné činnosti vyšlo najevo, že nabízel a prodával pervitin uživatelům na Přerovsku a Olomoucku. Mezi jeho odběratele patřila i sedmnáctiletá dívka, které dodával drogy i obviněný muž, zadržený v Tovačově,“ upřesnila mluvčí.

I tento dealer byl po provedení vyšetřovacích úkonů propuštěn na svobodu. „Oběma pachatelům hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let,“ doplnila mluvčí.

Vybrali jsme pro vás:

Velikonoční jarmark na Horním náměstí v Přerově, 31.3. 2024
VIDEO: Horní náměstí v Přerově zaplnily stovky lidí, lákaly stánky i vystoupení
Hasiči zasahují v pátek 29. března 2024 v Radslavicích na Přerovsku, kde se převrátila vlečka traktoru naložená nádobami s hnojivem.
V Radslavicích se převrátila vlečka s hnojivem. Do kanálu ho unikly stovky litrů
Doprava, která míří po vnitřním průtahu Přerovem, dává pořádně zabrat komunikacím. Kvůli díře na mostu Legií se zúžil jízdní pruh a doprava se v těchto místech štosuje.
Nebezpečný výtluk na mostě Legií musejí řidiči objíždět. Špunt zpomaluje dopravu
Přerov hledá moderní logo.
Přerov hledá jednotný vizuální styl. Snahy v minulosti ztroskotaly