Kriminalisté skupinu zadrželi po dlouhodobém rozpracování a zajišťování důkazního materiálu. „Spolupráce skupiny podezřelých, která vydělávala na prodeji pervitinu, chemických látek a léčivých přípravků k výrobě drogy, začala loni v srpnu. Pachatelé byli zadrženi tento měsíc na různých místech okresu Přerov a Kroměříž. Společně organizovali také nelegální obchod s marihuanou a výrobu pervitinu,“ vylíčila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Každý článek řetězce měl svou funkci. Část podezřelých nakupovala a obstarávala chemikálie pro nelegální výrobu pervitinu. „Léky kupovali nejen v lékárnách na území České republiky, ale vydávali se pro ně i do sousedního Polska,“ přiblížila Zajícová. Další členové organizované skupiny zase poskytovali prostory pro výrobu drog, konkrétně byty a garáž.

Americkou studentku někdo okradl. Ilustrační foto
Zloděj v Přerově okradl americkou učitelku. Připravil ji o cestovní doklady

„Jedna žena a dva muži se přímo podíleli na výrobě metamfetaminu, který pak poskytovali ostatním k distribuci a pro jejich vlastní potřebu. Všichni obvinění jsou zároveň uživateli návykových látek,“ upřesnila mluvčí.

Obviněnou ženu, která se podílela na výrobě drog, kontrolovala koncem února v obci na Karvinsku hlídka mobilního dohledu celní správy, když se vracela z Polska. „Cestovala jako spolujezdkyně v autě a převážela dvě cestovní tašky s velkým množstvím léků. Celkem u sebe měla 13 524 tablet, což je množství na výrobu až 239 gramů pervitinu,“ upřesnila Zajícová.

Zloděj odcizil mimo jiné i kola na Teslu.
Zloděj se vloupal do garáže u přerovského nádraží. Ukradl kola na Teslu

Organizovaná spolupráce skupiny fungovala minimálně tři čtvrtě roku. Za tu dobu se jí podařilo vyrobit minimálně půl kilogramu pervitinu, který pachatelé prodávali odběratelům především na Přerovsku a Kroměřížsku, a to v různém množství a za různou cenu. Někdy uživatelé odebrali jen jednu dávku, ale nebylo výjimkou, že za prodej většího množství utržili i desetitisíce korun. Tímto způsobem si přišli přibližně na tři čtvrtě milionu korun.

Přerovští kriminalisté rozprášili organizovanou skupinu výrobců a distributorů pervitinu a marihuany. Tyto věci zajistili policisté při domovní prohlídce.Zdroj: Deník/- Policie ČR

„V rámci prověřování a zajišťování důkazních materiálů proběhlo na základě příkazu vydaného soudem několik domovních prohlídek a prohlídek nebytových prostor. Při nich byly zajištěny chemikálie potřebné pro výrobu a léky s obsahem pseudoefedrinu, které jsou potřebné pro výrobu návykových látek,“ řekla mluvčí. Zajištěno bylo i několik desítek gramů pervitinu a varna na jeho výrobu.

Předání sedmdesáti nových vozidel policistům Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje pro přímý výkon služby, 8. ledna 2020 ve Frýdku-Místku.
V Tovačově řádil zloděj. Ukradl pokladnu i s hotovostí

Tři obvinění byli už v minulosti za stejný čin odsouzeni, ale pouze jako jednotlivci, nikoliv jako organizovaná skupina. Dva skončili u soudu za majetkovou trestnou činnost a dva pachatelé měli do této doby čistý rejstřík.