Dramatická bitva skončila výsledkem 1:1 po základní hrací době i po prodloužení. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých hrubě chyboval hlavní sudí Jeřábek, když ve čtvrté sérii neuznal zcela regulérní branku Zubrů.

HC ZUBR Přerov – HK Jestřábi Prostějov 1:2 sn (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0 – 0:1)

Do utkání vstoupili lépe domácí. K větší aktivitě jim už v úvodní minutě pomohl faul Raszky. Domácí se ale dlouho nemohli dostat do pásma, až Pala na začátku třetí minuty tvrdě vypálil na Tučka od modré. Jeho střela ale úspěšná nebyla, stejně jako následná Sprušilova dorážka. Zubři měli hned po chvíli k dispozici další početní výhodu, která ale opět branku nepřinesla.

V 6. minutě už zahrozili i Jestřábi a po střele Ondrejkoviče musel Kolář před brankou tvrdě zasáhnout pomocí faulu. Prostějov se v početní výhodě dostal do dobré šance díky Rakovi, jehož střela zamířila těsně vedle tyčky.

Série vyloučení poté pokračovala i v následujících minutách, ale oba týmy se dobře bránily. Nejvážnější šance Prostějova se zrodila v polovině 17. minuty. To se puk po střele Nováka zastavil jen pár centimetrů před brakovou čárou, ale obránce Pala ho pohotově odpálil do bezpečí. Přerov dostal následně možnost hrát krátkou přesilovku pěti proti třem a po chvíli ji využil díky Sprušilovi, který před Tučkem dobře zapracoval a zamířil nad jeho lapačku – 1:0.

V úvodu prostřední třetiny se po faulu Faltýnka dostali Zubři do oslabení a Jestřábi s velkou dávkou štěstí dokázali vyrovnat. V přesilovce objel branku Dostál a pohotově zakončil u tyčky. Červené světlo se sice nerozsvítilo, ale hlavní rozhodčí po přerušení hry gól uznal – 1:1.

Po chvilce hrál Přerov další krátkou dvojnásobnou přesilovku, ale nic z ní nevytěžil. V polovině utkání měl druhou branku na holi Martinák, který dostal ideální přihrávku do jízdy, svůj brejk se snažil zakončit mezi Tučkovy betony, tam ale mezírka na protlačení puku nebyla. Prostějov byl v této chvíli v menším útlumu a tempo hry tak diktovali domácí. Že Zubři však v posledních zápasech nemají střelecké štěstí, dokumentoval Korčák.

Po jeho střele Tuček neudržel puk, a ten nakonec vyjel jen vedle jeho pravé tyčky. V závěru druhé části hry zaútočili i Jestřábi, ale skóre 1:1 už vydrželo do druhé sirény. Závěrečná dvacetiminutovka přinesla velký boj kdo s koho. Zubři ale přišli na led pozdě, a tak se museli čelit oslabení. Hru ve čtyřech však bez problémů přežili.

Ve 45. minutě předvedl pěknou akci Martinák, ale bekhendovou střelou se neprosadil. Na druhé straně se prezentoval Dostál, skóre se však nezměnilo. Ve 49. minutě po fauly Pašky hráli Zubři pětiminutovou přesilovku. Ta se nakonec minula účinkem a hosté se bez vážnějších problémů ubránili. Tři minuty před koncem třetí třetiny měli výhodu jednoho hráče v poli i Jestřábi, ale i je zradila série nepřesností. V posledních vteřinách měli ještě oba týmy dobré šance, brankáři ale souboje s útočníky vyhráli.

Zápas se tak dostal do prodloužení, které přineslo velmi opatrnou hru z obou stran. Jako jediný v nastaveným čase zahrozil Hanák, ovšem brankář Tuček si s jeho střelami poradil. Za stavu 1:1 tak musely hanácké derby rozhodnout až samostatné nájezdy. Po úvodní sérii, ze které vyšli střelci naprázdno, poslal domácí do vedení Pala. Prostějov však díky Rakovi, který měl při svém nájezdu i pořádnou dávku štěstí, vyrovnal.

Po třetí sérii se tak pořadí obracelo a Rak proti Krejčímu uspěl i podruhé. Na jeho druhou trefu odpověděl gólem Hanák, ale ten však k obrovské nelibosti hráčů a fanoušků rozhodčí Jeřábek zcela nepochopitelně neuznal pro údajné posunutí branky ještě před tím, než se kotouč octl v kleci. Ani protesty hráčů ve žlutomodrých dresech, ani pískot fanoušků však již nezviklaly výrok sudího Jeřábka, který tak darovat druhý bod prostějovským hokejistům.

Statistiky

Branky: 17:30 Sprušil (Ditrich, Pala) – 22:19 Dostál, rozhodující nájezd Rak. Vyloučení: 8:13, navíc Paška (Prostějov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1, střely na branku: 50:35. Rozhodčí: Jeřábek ml. – Adamec, Štěpán.

Sestavy

HC ZUBR Přerov: Krejčí – Pala, Halouska, Faltýnek, Kubala, Vlček – Kočara, Sprušil, Ditrich, Šimo, Hanák, Martinák, Kolář, Žibrita, Korčák, Staša, Matějka, Rusek.

HK Jestřábi Prostějov: Tuček – Doseděl, Jedlička, Paška, Raszka, Staněk, Zimmer – Hlouch, Skokan, Dostál, Raymond, Kupec, Novák, Učnik, Ondrejkovič, Rak.

Zlomit nepříznivou bilanci z posledního období a získat již konečně plný počet bodů, se budou přerovští hokejisté snažit již v úterý 9. prosince od 18 hodin v Břeclavi.

Aleš Novotný