Do nevýrazného úvodu promluvila až první branka utkání. Tu vstřelil v přesilovce domácí Frýdek, odkrytou klec trefil v 11. minutě Rostislav Martinek. Tento moment však Zubry probral ze spánku a přišlo zasloužené vyrovnání, na brankovišti se nejlépe zorientoval Karel Plášek mladší a ukázal, že střelecký instinkt mu nechybí.

Ze druhé velké šance navíc Přerované opět udeřili a do šaten šli za stavu 2:1 zásluhou Jakuba Navrátila. Navíc, v úvodu druhého dějství byli Zubři jasně lepším týmem, pak ale přišla častá vyloučení. Zubři byli v prostřední dvacetiminutovce čtyřikrát v oslabení. Poprvé pykali ve 31. minutě, kdy se trefil volný Daniel Štumpf a srovnal.

Adam Soukup
Přerovský stolní tenista Soukup je přeborníkem kraje

Neukázněnost soupeř trestal

„Neproměnili jsme ani ty nejvyloženější příležitosti, byli jsme nedůrazní v koncovce. Při hře pět na pět jsme soupeře dostávali pod tlak, ale v takovém venkovním utkání nemůžeme mít takové množství faulů. Byli jsme neukáznění a soupeř nás v přesilovkách trestal,“ mrzelo trenéra Přerova Petra Dočkala.

Jak jinak než při početní výhodě otočili Rysi vývoj utkání ve svůj prospěch. Tomáš Franěk zařídil, ze Zubři šli do třetí třetiny s jednogólovou ztrátou, třebaže při hře pět na pět byli lepším týmem.

V posledním dějství si Přerované vytvořili místy obrovský tlak. Jenže domácí se prosadili už ve 43. minutě opět zásluhou Fraňka. Skóre 4:2 pro domácí už pak přes velkou snahu hostů vydrželo až do závěrečné sirény.

„Některé góly byly laciné. Proto je dnes výsledek takový, jaký je. Kdo zápas viděl, udělá si obrázek sám. Soupeř nehrál o tolik jiný hokej, vylučovaní jsme ale byli hlavně my,“ zmínil Petr Dočkal.

Týden hokeje v přerovské Meo Aréně
Týden hokeje potřetí bavil Přerov. Opět přilákal nové děti

HC Frýdek-Místek – HC Zubr Přerov 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Martynek (Kvasnica, Kofroň), 31. Štumpf (Bajtek, Klimša), 38. Franek (Kafka, Przybyla), 43. Franek (Przybyla) – 14. Plášek ml. (Pšurný), 15. Navrátil (Š. Kratochvíl). Rozhodčí: Šutara, Obadal – Novák, Poruba. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1237.

Frýdek-Místek: Hamerlík – Zahradníček, Bartko, Pastor, Adámek, Piegl, Matyáš – Kvasnica, Mikulík, Martynek – Kalus, Bajtek, Štumpf – Kofroň, Kuťák, Klimša – Kafka, Przybyla, Franek. Trenér: Jiří Juřík.

Přerov: Šimboch – Malina, Chmelíř, Zbořil, Novotný, Pala, Běhal, Adamík – Doležal, Sýkora, Šlahař – Plášek, Pšurný, Plášek ml. – Procházka, Dvořák, Goiš – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Navrátil. Trenér: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.