Zubrům nepomohly ani absence klíčových hráčů, na centru druhé formace zaskakoval zlínský junior Jan Václavek, kromě Pšurného opět chyběli Rachůnek i klíčový bek Novotný. Do Benátek navíc nezamířila žádná z extraligových posil kromě brankáře Kloučka, který tak zapsal čtvrtý letošní prvoligový start.

Pardubický gólman puk lovil ze sítě dvakrát během první třetiny, nejprve se trefil Marek Zachar, po něm v přesilovce Ondřej Chrtka. Na druhé straně předváděl skvělý výkon brankář Schwarz, který neinkasoval ani v prostředním dějství.

Na začátku třetí dvacetiminutovky navíc využil další benáteckou přesilovku opět Chrtek. Přerovu se v koncovce nedařilo, a tak v závěru do prázdné klece pečetil výhru domácích Ladislav Bittner.

„Utkání poznamenala naše velká marodka. V nohách jsme také měli nesmírně těžké utkání se Vsetínem, kde se hráči vydali. Také dlouhá cesta a krátká regenerace se v začátku zápasu jistě projevily. Dnes jsme tahali za kratší konec provazu,“ uznal trenér Přerova Kamil Přecechtěl.

Zubry může těšit alespoň fakt, že v tabulce soutěže zůstávají na třetím místě, pomohly jim k tomu prohry Vsetína i pražské Slavie.

Lukáš Klimeš
Obrovská chyba, říká Klimeš o kuriózním a smolném gólu

HC Benátky nad Jizerou – HC Zubr Přerov 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Zachar (Hanousek, Špaček), 16. Chrtek (Bittner), 42. Chrtek (Braid, Husa), 58. Bittner (Průžek, Dlouhý). Rozhodčí: Kašík, Kostourek – Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:4, navíc Maier (Benátky nad Jizerou) 10 minut osobní trest, Chrtek (Benátky nad Jizerou) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 200.
Benátky: Schwarz – Kunst, Hanousek, Husa, Bednář, Aubrecht, Maier – Dlouhá, Mikyska, Jeník – Špaček, Najman, Zachar – Bittner, Chrtek, Psota – Průžek, Šír, Braid – Rychlovský. Trenér: Jiří Kudrna.
Přerov: Klouček – Pala, Čáp, Černý, Zbořil, Pohl, Malina, Padrnos – Doležal, Sýkora, Š. Kratochvil – Procházka, Václavek, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Zmeškal, Moučka, Indrák. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.