Dostal totiž velmi konkrétní a zajímavou nabídku od prvoligového Chomutova stát se trenérem brankářů, a tu se také rozhodl přijmout.

Dvaadvacetiletý gólman, který v Přerově úspěšně zastával pozici dvojky, byl kontaktován teprve před pár dny.

"Volal mi Radek Tóth, předseda brankářské komise ČSLH s tím, že v Chomutově hledají trenéra brankářů pro A-tým, juniory a obě kategorie dorostu. Sešel jsem se pak v Praze s Vladimírem Růžičkou, který v klubu působí jako konzultant, a ten mi o všem předal bližší informace," upřesnil Sklenář pro oficiální web Zubrů.

Hokejová akademie

Nevšední nabídka přerovského gólmana příjemně zaskočila a jak sám potvrdil, oslovila ho. Rozhodování pro něj však vůbec nebylo jednoduché.

Na jedné straně kariéra brankáře a na té druhé kariéra trenérská. Ale touha jít dál nakonec dostala zelenou.

„V Chomutově funguje Akademie Českého svazu ledního hokeje, a to, že budu toho součástí, mě jak po trenérské, tak i lidské stránce může posunout dál. Mou prací budou vedení brankářských tréninků ve zmíněných kategoriích. Těším se na to," pověděl muž, který měl rovněž nemalý podíl na loňské úspěšné finálové cestě Zubrů v play off.

Klub: Budeme to řešit

Sklenář tak přerušil kariéru brankáře a od nové sezony tak bude nově psát kapitolu o trénování u Pirátů.

Ztráta gólmana udělala vedení klubu čáru přes rozpočet.

„Nicméně jeho rozhodnutí jsme těžko mohli nějakým způsobem ovlivnit. V případě návratu k hokeji zůstává stále našim hráčem. Situaci okolo gólmana u A-týmu samozřejmě budeme řešit," doplnil Lubomír Svoboda, předseda HC ZUBR Přerov.