Odchovanec Hradce Králové v této sezoně zapsal deset startů právě za Trhače z Kadaně. Čeká jej tedy peprná premiéra.

„Vzhledem k naší marodce jsme se rozhodli posílit soupisku mužstva. Honzu jsme si vytipovali, hledali jsme někoho zkušenějšího s držením hole na pravou stranu. Měl by zvýšit náš tlak do brány, který nám v některých zápasech chyběl," slibuje si od sedmadvacetiletého útočníka sportovní manažer HC Zubr Přerov Pavel Hanák.

V extralize odehrál Berger čtyři zápasy a stihl si připsat i jednu branku. Jinak působil hlavně v první lize, kde si zanedlouho připíše třístý start. A bude to právě v dresu Zubrů. Naplnit Hanákova slova může Jan Berger už v sobotu.

Kadaň by pro Přerovany mohla být o něco přívětivějším soupeřem. Momentálně je v prvoligové tabulce na předposledním místě. Týmy mají v letošní sezoně vyrovnanou bilanci. V posledním duelu se na domácím ledě radovali Zubři po výhře 3:2. Trhači si navíc z MEO Arény od návratu Přerova do druhé nejvyšší soutěže nedovezli domů ani bod.

Největší kadaňskou hrozbou je útočník Jaroslav Kůs. Šestadvacetiletý hokejista sice vstřelil pouhé tři branky, je však nejlepším nahrávačem celé ligy s jednadvaceti asistencemi. Střelecky Trhače táhne exslávista Roman Chlouba. Ten od svého příchodu od sešívaných stihnul dát za 15 zápasů 7 branek.

Kadaň nepodávala v posledních zápasech špatné výkony. Těsně prohrála s Ústím i Frýdkem, výhru si připsala v předehrávce 36. kola v Jihlavě. Stejně jako Zubři tam zvítězila 2:1.

Uhájit svou tvrz se Přerované poprvé pokusí v pátek od 18 hodin.

POZOR! FRÝDEK JE VE FORMĚ

Druhý nájezd soupeřů čeká přerovský zimní stadion o den později. S Frýdkem-Místkem se bude jednat o moravskou bitvu, která nebude mít velkého favorita.

Frýdek se v posledních zápasech ohromně zvedl a posunul se na deváté místo tabulky. Z výhry za tři body se radoval už čtyřikrát v řadě a sérii bude chtít natáhnout v Přerově.

Bodově se na třinecké farmě daří hlavně Aaronu Chmielewskému. Ten dokonce dokázal ve čtyřech zápasech za extraligové Oceláře vstřelit dva góly. V brance Frýdku zase čaruje Přerovanům dobře známý Juraj Šimboch. Zubry zkrátka nečeká nic jednoduchého.

Bojovat se soupeřem i možnou únavou ze druhého klání ve dvou dnech začne Přerov v sobotu od 17 hodin.