Ten už má za sebou tři odehraná kola, v tom prvním hodně potrápil favorizované Karlovy Vary, když na jejich ledě padl až v prodloužení 1:2. Hned další den pak Frýdek vydoloval tři body v Kadani díky výhře 4:3. V posledním duelu s Kladnem ovšem neskóroval, doma utrpěl porážku 0:3.

„Jednou jsme se s nimi potkali v přípravě a vyhráli jsme, což ale nic neznamená,“ vzpomněl srpnový triumf ve Frýdku útočník Přerova Jakub Šlahař.

Na ledě rysů to ale byla vyrovnaná partie, Přerované slavili až po nájezdové loterii. V bouřlivém prostředí MEO Arény už však budou chtít získat všechny body.

„Doma rozhodně nechceme rozdávat body zadarmo. Chceme je naopak urvat pro sebe. Věřím, že se na sobotu dobře připravíme a zápas zvládneme,“ přeje si Šlahař.

Loňský nováček načal druhou sezonu ve druhé nejvyšší soutěži. Třinecká farma se opírá o extraligou ostřílené posily Ctirada Ovčačíka či Milana Mikulíka.

Nově se za rysy pere i velice kvalitní útočník Rostislav Marosz, ten zatím ovšem nezaznamenal ani bod. Důležití budou i klíčoví hráči z minulé sezony Aron Chmielewski a Antonín Pechanec.

„Frýdek má velice kvalitní a mladý tým, takže to bude něco podobného jako s Kadaní. Bude hrát bruslivý a agresivní hokej,“ předpokládá Jakub Šlahař.

Pokud by se mač skutečně podobal tomu poslednímu s Trhači, nikdo na přerovském zimáku by se asi nezlobil. Tedy až na příznivce hostů, kteří to na Hanou nemají daleko. Úvodní buly vhodí rozhodčí v 17 hodin.