„Dneska to bylo opravdu vybojované, není to klišé. Kluci tam nechali všechno, hráli perfektně do obrany. Klíma to zavřel jako vždycky. Podali jsme výborný týmový výkon podpořený brankářem a v neposlední řadě našimi skvělými fanoušky,“ pochválil asistent trenéra Zubrů Jakub Grof i početnou skupinu Přerovanů, která neváhala cestovat na dvojzápas stovky kilometrů.

Já na bráchu, brácha na bránu

Zubři začali skvěle, přestože první minuty patřily spíše domácím. V 10. minutě ale došlo k zajímavé situaci. Matouš Kratochvil vyhrál buly, našel bratra Šimona, který překonal Berana v litoměřické kleci. Rozhodčí však těsně po vhazování odpískali napomenutí pro Matouše a celá situace se opakovala. A to do puntíku. Kratochvil znovu vyhrál buly, Šimon pálil z jedné a bratrská spolupráce dala Přerovu vedení.

Zubry první úspěch probral k výborné hře, která vyústila v další rychlou kombinaci po vhazování. Tentokrát buly vyhrál Moučka, k puku se dostal Kubeš, který výborně přihrál volnému Radku Čípovi. Ten se trefil po jedenácti zápasech a hosté vedli po jedenácti minutách 2:0.

Přerované pak sice přežili první oslabení, Lukáš Klimeš v bráně ale v 17. minutě nedosáhl na povedenou střelu Patrika Marcela. Zubři navíc šli v závěru úvodního dějství poněkud sporně do dvojnásobného oslabení.

Zubři těžké chvíle ustáli, při hře v pěti ale Litoměřice šťastně srovnaly. Slabší chvilku si vybral Klimeš, který puk nešťastně vyrazil ke Kadlecovi – 2:2.

Šťastná malá teč velké přerovské posily však ve 33. minutě vrátila hostům vedení. Josef Hrabal usměrnil Weinholdovu střelu za Berana.

Ve třetí dvacetiminutovce se hosté víceméně bránili. A úspěšně. Poslední hřebíček do rakve Stadionu navíc zatloukl z dorážky po Dvořákově průniku Šimon Kratochvil. Litoměřice sice v závěru hrály i v šesti proti čtyřem, skvělý Klimeš ale další puk za svá záda nepustil.

„Soupeř nás ve třetí třetině zatlačil, kluky jsme ale nabádali k tomu, aby byli u sebe, máme totiž opravdu tým, který i tohle zvládl,“ zmínil Jakub Grof.

Přerov tak přeskočil kališníky v tabulce o dva body. Další těžká prověrka jej čeká už v pátek, kdy se představí od 17.30 na ledě Chomutova.

„Teď se kluci vyběhají, vycvičí, dáme si večeři a přejíždíme do Chomutova. Tam si dáme ráno rozbruslení a popereme se o další body,“ řekl bezprostředně po utkání závěrem Jakub Grof.

HC Stadion Litoměřice – HC Zubr Přerov 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Marcel (Jánský, Kadlec), 26. Kadlec (Voženílek, Jícha) – 10. Š. Kratochvil (M. Kratochvil), 11. Číp (Kubeš, Moučka), 33. Hrabal (Weinhold, Číp), 53. Š. Kratochvil (Dvořák, Moučka). Rozhodčí: Jaroš, Petružálek – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 1261.

Litoměřice: Beran – Mlčák, Kukla, Marcel, Dajčar, Krutil, Strejček, Jebavý – Korkiakoski, Střondala, Jánský – Voženílek, Jícha, Kadlec – Šik, Štohanzl, Kangas – Sklenář, Havelka, Kropáček. Trenéři: David Bruk, Daniel Tvrzník.

Přerov: Klimeš – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Šnajnar – Popelka, Pšurný, Navrátil – Hrabal, Moučka, Číp – Dvořák, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Kočica, Süss, Svoboda – Indrák. Trenér: Vladimír Kočara.