Horácká Slavia vybojovala šesté vítězství z posledních sedmi zápasů především díky mimořádně vydařenému úvodu utkání. Szathmáry s Vágnerem dostali domácí tým do příjemného dvoubrankového vedení během úvodních pěti minut.
Zubři mírně zkomplikovali pohodlnou cestu domácích za vítězstvím v polovině střetnutí, kdy se úspěšnou tečí nahození od modré čáry prosadil Kopta. Víc už ale Hanáci nezvládli.

Pouhých šestašedesát sekund poté totiž domácím vrátil zpátky dvoubrankový náskok Novák.

Závěrečnou dvacetiminutovku sice začali aktivněji přerovští hráči, sami se však o možnost korekce stavu připravili vlastní nedisciplinovaností. Čáp byl dvakrát vyloučen, ve druhé přesilovce pak definitivně rozhodl Kusko.

„Utkání se rozhodlo v prvních sedmi minutách, kdy dali domácí dvě branky. V průběhu hry se zápas vyrovnal, šance byly na obou stranách,“ hodnotil na klubovém webu trenér Zubrů Kamil Přecechtěl.

„V posledních třech zápasech moc gólů nedáváme a po inkasovaných dvou nebo třech brankách se nám nyní utkání těžko otáčí,“ dodal.

Prolomit střelecké trápení mohou hokejisté Přerova již ve středu, kdy od 18 hodin hostí Litoměřice.

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Zubr Přerov 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Szathmáry (Nedvídek, Raška), 6. Vágner (Havlát, Nedbal), 30. Novák (Süss, Mikyska), 56. Kusko (Raška, Malec) – 29. Kopta (Černý, Malina). Rozhodčí: Skopal, Kopeček – Ševic, Doležal. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. Diváci: 917.
Přerov: Klouček – Pala, Čáp, Padrnos, Zbořil, Černý, Malina, Pohl – Doležal, Sýkora, Moučka – Procházka, Pšurný, Sikora – Rachůnek, Hejcman, Navrátil – Kopta, M. Kratochvil, Š. Kratochvil.