Dali Přerovu sbohem

K mírným změnám ale přece jen došlo. Kabinu Zubrů opouští dvojice Jiří Osina, Robin Ševčík, kteří se rozhodli hledat hokejové štěstí v Prostějově. „Obránce Osina je hráčem Kroměříže, neměli jsme na něj žádné páky. Navíc projevil zájem jít do Prostějova, kde platí i v létě, což my si dovolit nemůžeme. Takže šel tam. To samé platí o útočníkovi Ševčíkovi. Už jsme s ním byli dokonce dohodnuti, rozhodla ale větší nabídka z Prostějova,“ rozloučil se Sedlák s oběma hráči.

Kádr Zubrů opouští také mladý útočník Tomáš Sršeň, který toho v loňské sezoně příliš neodehrál. Nejisté je další působení v klubu u Erika Kohúta.

To by ale mělo být vše. Zbytek hráčů zůstal věrný žlutomodrým barvám přerovského HC ZUBR. „Kádr by měl být téměř shodný s tím, co tady hrál loni. Budeme se jej snažit jen nějak doplnit,“ ujišťuje.

Jistota v bráně

Když půjdeme odzadu, tak post brankářské jedničky je jasný – Radek Tihlář. „Jsme s ním domluveni,“ přitakává Sedlák. Záda by mu měl opět krýt Petr Okáč.

Brankářská jednička - Radek Tihlář

Přerovský gólman Tihlář

Trenér ještě uvažuje angažovat jednoho brankáře ze Slovinska. „Měl by tady být v srpnu na zkoušku, takže uvidíme, jak to dopadne,“ upřesňuje situaci kolem třetího muže v masce.

Defenzivní pilíře

V obraně budou tvrdit muziku jako loni beci Radomír Pala, Daniel Faltýnek, Tomáš Vlček, Jakub Ferenc a Vojtěch Sklenář. „Navíc jsme dohodnuti s Robertem Jedličkou z Prostějova a s Janem Krajíčkem, kteří to v Přerově vyzkouší od 1. srpna na ledě. Co se týče Krajíčka, je to bývalý extraligový hráč a v nejvyšší soutěži má odehráno několik sezon. Poslední dva roky působil v Anglii. Oba by se tu měli poprat o místo. Uvidíme, jakou budou mít výkonnost. Nikde není dané, že tu musí zůstat,“ podotýká kouč.

S týmem už delší dobu trénuje Jan Pírek, ale zatím moc šancí na ledě nedostal. Uvidíme co letos.

Dalším přerovským obráncem, který už ale řadu let ve svém mateřském klubu nenastupuje, je Pavel Zavrtálek. „Zatím neví, kde vůbec bude hrát. Chceme, aby začal tady a zůstal. Pokud nás ale výkonnostně nepřesvědčí nebo bude chtít jít jinam, tak může,“ říká Sedlák o loňském kapitánovi Vsetína.

Dalším potenciálním nováčkem v týmu je Petr Drábek. Mladík z Kroměříže poslední roky studoval školu v Šumperku, nyní se vrací zpět a chtěl by to v Přerově zkusit. Kouč Sedlák mu dá příležitost. „Bude mě ale muset přesvědčit na ledě,“ říká.

„Další jeden až dva obránci jsou stále v jednání. Uvidí se až v srpnu, jestli s námi půjdou na led,“ má Sedlák v rukávu ještě další dva beky.

Nejproduktivnější útok zůstává

Ofenzivní řady Zubrů, zdá se, zůstanou téměř v totožném obsazení, jako tomu bylo v sezoně 2010/2011. Marek Ditrich, Jan Kolář, Antonín Sprušil, Vladimír Kočara, Lukáš Menšík a Marek Kundrátek jsou hráči Přerova a v klubu mají zájem hrát.

Smlouvu na další sezonu už podepsali Zdeněk Sedlák s Martinem Kotáskem. Otazník visel nad Pavlem Hanákem, který nakonec také podepsal, takže nejproduktivnější útok Kotásek, Kočara, Hanák zdá se zůstane pohromadě.

Nejproduktivnější útok

Nejproduktivnější přerovský útok Kočara, Hanák, Kotásek zůstá věrný žlutomodrým barvám

Příležitost dostanou i loňští junioři. Kouč Sedlák chce dát prostor i dravému mládí, a tak z juniorky do áčka přechází Petr Vaněk, Matěj Málek, Daniel Kocan a Petr Dočkal. „Vaněk je talentovaný a myslím, že své kvality prokáže. Určitě dostane šanci. Málek teprve teď začíná s letní přípravou, protože měl zlomený kotník. Příležitost dostanou ještě Kocan a Dočkal. Už jen jak v létě všichni trénovali, si to zaslouží,“ říká trenér.

Na jaře Zubrům v play off pomáhal Jan Kolařík. Obě strany chtějí navázat další vzájemnou spolupráci. Je tu ale jeden háček. „Jsme s ním dohodnuti, a dokonce smlouvu už máme podepsanou. Jenže Kolařík je hráčem Vítkovic, které chtějí, aby hrál ve Vsetíně. Vítkovice tedy od nás budou požadovat nějaké finanční plnění. Vše je ale, zdá se, na dobré cestě a příští týden bychom měli jeho hostování dotáhnout do zdárného konce,“ vyjadřuje se manažer ke vzniklé situaci kolem nejlepšího střelce uplynulé sezony východní skupiny druhé ligy.

Na příchodu je kapitán Mory

Dalším hráčem, který by se měl minimálně v přípravě objevit na přerovském ledě, je zkušený útočník Richard Brančík, kapitán olomoucké Mory. „Brančík má zájem v Přerově hrát a prvního srpna by měl být s týmem na ledě,“ říká Sedlák.

Richard Brančík v dresu Mory

Richard Brančík

Možný je také návrat Jiřího Goiše, jenž si zatím hledá angažmá v první lize. Pokud by mu námluvy nevyšly, tak by podle slov trenéra chtěl hrát v Přerově. V úvahu přichází ještě junior Martin Šoula ze Zlína a Tomáš Černý z Mostu, který studuje vysokou školu v Olomouci.

Navíc by dál měla fungovat dohoda se Zlínem a Olomoucí. „Jejich mladí hráči by nám měli občas vypomáhat, jako tomu bylo loni, obzvlášť ze strany Zlína. Jednání budou probíhat až v polovině srpna. Hráči totiž nejdříve bojují o posty ve svých klubech,“ pověděl Sedlák o možné hráčské výpomoci.

Mladé pušky

Není vyloučeno, že se v přerovském dresu objeví také mladí odchovanci Matěj Blinka a Jakub Herman, kteří vířili místy stojaté vody v zápasech play off. „Herman hraje v Třinci za juniory, do áčka s ním pro nadcházející ročník ještě nepočítají. Takže než aby tam měl stále hrát jen juniorku, raději chceme, aby byl tady ve druhé lize. Blinka trénoval v Olomouci, musel ale na operaci ramene, takže jeho další působiště je nejisté,“ vyjadřuje se Sedlák o dalších možných posilách útočných řad.

První sraz po měsíci volna budou mít Zubři koncem července. „Hráči nafasují výstroj, aby nic nebránilo tomu, jít 1. srpna, nebo možná už i posledního července na led. Budeme mít šest až sedm týdnů připravit se na první mistrovské utkání,“ dodává Sedlák.

Předtím ale ještě jeho družina absolvuje minimálně sedm přípravných utkání se Vsetínem, Novým Jičínem, Opavou a prvoligovou Olomoucí.