Trenéry Pavla Sedláka a Lubomíra Václavíčka hned od úvodu sezony sužují zranění klíčových hráčů. Největší otazník zatím visí nad Martinem Kotáskem, pravým křídlem nejproduktivnějšího útoku Zubrů z loňské sezony. „Kotásek má dlouhodobé problémy s kolenem, které mu neumožňují naplno trénovat. Nehrál proto zatím žádné utkání. Musel se podrobit i mírnému chirurgickému zákroku. Po týdenní pauze byl jednou na ledě, ale bylo to stále špatné,“ pověděl Sedlák.

Jelikož se koleno nezlepšovalo, byl Kotásek v úterý na vyšetření u ortopeda Pavla Přikryla, který jej moc nepotěšil. Do kolene se totiž bude muset podívat.

„Kotáska čeká příští týden ve čtvrtek artroskopie a poté se uvidí. Snad to nebude zlé,“doufá Sedlák.

Start soutěže ovšem útočník se čtyřiadvacítkou na drese v žádném případě nestihne. „Rekonvalescence po tomto zákroku trvá zpravidla tak měsíc,“ upřesňuje ortoped Pavel Přikryl z přerovské nemocnice.

Východní skupina druhé ligy začíná v sobotu 10. září. Jak to tak ale zatím vypadá, Zubři do soutěže naskočí až ve druhém kole ve středu 14. září. Na úvod jim los přiřkl Šternberk, ale ten zřejmě do třetí nejvyšší soutěže vůbec nenastoupí. Přerovští tak s největší pravděpodobností budou mít ligovou premiéru až ve Vsetíně.

Ditrich je už OK

Pozitivní zprávou je zahojení ruky Marka Ditricha, který měl naštípnutou navikulární kost.

„Čtrnáct dní měl dlahu, ale přesto s námi trénoval na ledě, ve výstroji, ale samozřejmě bez hokejky. Týden už ovšem maká v plné zátěži a v pátek nastoupí proti Novému Jičínu,“ těší hlavního kouče.

Přerovské hokejové veřejnosti by se měl v pátek konečně poprvé představit bývalý kapitán olomoucké Mory Richard Brančík, který je po operaci kolene.

„S týmem na ledě vynechal pouze první týden. Pomalu se do toho dostává a proti Novému Jičínu už nastoupí. Zřejmě bude hrát v útoku se Zdeňkem Sedlákem a Janem Kolaříkem,“ prozradil Sedlák.

V brankovišti dostane další šanci domácí odchovanec Petr Okáč, pro kterého to bude v přípravě už druhé utkání v přerovské svatyni.

Minulý týden museli tým Zubrů opustit gólman Uroš Puš a útočník František Sigmund. A další vyřazování hráče ještě čeká. Nejdříve ale dostanou ještě poslední možnost se ukázat proti Novému Jičínu.

„V týmu je přetlak hráčů. Dám jim ještě v pátek možnost proti Jičínu, ale nejpozději v pondělí na tréninku už někdo půjde z kola ven,“ prozradil Sedlák.

Další přípravný duel čeká Zubry hned v úterý, kdy na svém ledě od 18 hodin poměří síly se Vsetínem, kterému v úvodu přípravy podlehli těsně 4:5.

Nejproduktivnější útok loňské sezony - Kočara, Hanák, Kotásek

Nejproduktivnější přerovský útok sezony 2010/2011 Kočara, Hanák, Kotásek