Do utkání šli Přerované jako favorité, což také potvrdili prvním vstřeleným gólem, o který se postaral po sedmatřiceti sekundách hry Kovařík. Odpověď ze strany hostů přišla za tři minuty. Zubry znovu poslal do vedení Brančík, ale nerozhodný stav do přestávky zařídil domácímu týmu expřerovský Hanák.

„Taktiku jsme na zápas neměnili. Všechno máme založené na plnění věcí, které si řekneme. Věděli jsme, že Jičínu už o nic nejde, a proto jediné, za co jsme hráče nabádali bylo to, abychom nehráli hokej nahoru a dolů, což v první třetině bohužel tak trochu i vypadalo," poznamenal přerovský trenér Vladimír Kočara.

Prostřední dějství zcela patřilo modrožluté družině. Už od úvodu Zubři soka dostali pod tlak a trefou Goiše a Kovaříka ho také zúročili. Když se střelecky prosadil také Sakrajda, tak bylo už jasné, že může být i rozhodnuto.

Tak se také stalo. Tříbrankové vedení už Přerov v poslední periodě nepustil a po právu bral tři body, které mu brzy můžou zajistit kýžené čtvrté místo tabulky.

„Od druhé třetiny jsme se zaměřili i na hru směrem dozadu a prakticky jsme už měli hru pod kontrolou. Jediné negativum tohoto zápasu bylo zranění Jirky Goiše, pro kterého sezona nejspíš skončila," pověděl jinak se ziskem tří bodů spokojený Kočara.

HC Nový Jičín – HC Zubr Přerov 2:5 (2:2, 0:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Vašut (F. Chvostek), 17. Hanák (Uhlár, Kabeláč) – 1. Kovařík (Sedlák, Goiš), 12. Brančík (Běhal), 24. Goiš (Sedlák), 26. Kovařík (Sedlák), 33. Sakrajda (Brančík, Blinka).

Rozhodčí: Fiedler – Goňa, Smilek. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. Diváků: 105.

Nový Jičín: Šrámek – P. Gebauer, Kabeláč, Ohera, Lehečka, Dusík, Cabák, Vašut, Sprušil, Putniorz, Macháček, Prokop, Fišera, Hanák, Vnenk, Zedník, Novotný, F. Chvostek F, Uhlár. Trenér: Aleš Flašar.

Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Běhal, Kudělka, Haloda – Goiš, Sedlák, Kovařík – Ditrich, Brančík, Sakrajda – Málek, Šťastný, Blinka – Školoud, Kolář. Trenér: Vladimír Kočara.

Druhá hokejová liga skupina Východ – 43. kolo:

Břeclav – Orlová 7:0 (4:0, 1:0, 2:0), Frýdek-Místek – Poruba 1:4 (0:1, 1:1, 0:2), Nový Jičín – Přerov 2:5 (2:2, 0:3, 0:0), Prostějov – Vsetín 7:4 (3:1, 3:2, 1:1), Valašské Meziříčí – Hodonín 3:5 (2:0, 1:2, 0:3).