„Hrál se oboustranně kvalitní hokej podpořený dobrou diváckou kulisou. Oba gólmani zachytali velice slušně. Byla to pro nás poučná konfrontace do dalších zápasů,“ hodnotil Petr Dočkal, asistent trenéra Zubrů Roberta Svobody, pro kterého se jednalo o pikantní souboj s bývalým zaměstnavatelem.

V první třetině se hrál svižný, vyrovnaný a pohledný hokej. Domácí při zlínské přesilovce podržel Petrásek a třešničkou na dortu pro Zubry byla akce Daniela Ministra. Ten u hostující svatyně obral o puk obránce, rychle si položil brankáře Kořénka a nechytatelně zavěsil.

V prostředním dějství ale prvoligový favorit přepnul na vyšší obrátky. Hvězdné trio Mrázek, Honejsek, Köhler zamklo Zubry v obranném pásmu, od modré pak vystřelil přerovský odchovanec Mikuláš Zbořil, bylo srovnáno.

„Babička mi vždycky říká – střílej od modré. Takže jsem ji poslechl, Mini (Daniel Ministr) to tam ještě tečoval, takže jsem mohl dát gól Petymu (Michaelu Petráskovi), tak mu asi napíšu na Instagram,“ usmíval se Zbořil po utkání.

Tlak Zlína pokračoval, domácí držel výborný Petrásek, další zámek Beranů ale docvakl necelé dvě minuty před druhou sirénou po nabídce Pospíšila Jiří Suhrada.

Do třetího dějství si Zubři přenesli přesilovku, kterou však nevyužili stejně jako tu pět minut před koncem. V závěru měli i díky ní slušný tlak a šance na vyrovnání, druhou výhru v přípravném turnaji Zubr Cup si ale odvezli hosté.

„V první a v závěru třetí třetiny jsme měli šance. Sahali jsme po vyrovnání. Ve druhé třetině jsme vypadli ze hry. Po obdrženém gólu nás soupeř přehrával, hráli jsme až moc pasivně. Zlín má velmi kvalitní hráče, podržel nás gólman,“ řekl Petr Dočkal.

Atraktivní duel sledovala slušná návštěva, na přerovský zimák si našlo cestu 1126 diváků. Část z nich si rozhodně nenechá ujít ani závěrečné utkání domácích na Zubr Cupu. Ve čtvrtek Hanáci přivítají v 18 hodin Trenčín.

Mistrovství Evropy v autokrosu 2022 v Přerově. Tomáš Enge
Od Formule 1 k bugině! Bahenní hardcore, popsal Enge autokrosovou premiéru

HC Zubr Přerov – PSG Berani Zlín 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Ministr – 23. Zbořil (Mrázek, Honejsek), 39. Suhrada (Pospíšil, Honejsek). Rozhodčí: Cabák, Hranoš – Navrátil, Peluha. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1126.

Přerov: Petrásek – Kudělka, Černý, Hrdinka, Chroboček, Krisl, Ševčík, Gréč – Doležal, Kratochvil, Jakub Svoboda – Březina, Pechanec, Jan Svoboda – Goiš, Macuh, Ministr – Indrák, Dvořák, Dobša. Trenér: Robert Svoboda.

Zlín: Kořének – Gazda, Suhrada, Novotný, Talafa, Bartko, Zbořil, Riedl – Pospíšil, Kindl, Ondráček – Illéš, Claireaux, Chludil – Mrázek, Honejsek, Köhler – Gago, Hejcman, Sedláček – Luža. Trenér: Rostislav Vlach.