VHK Vsetín – HC ZUBR Přerov 5:4 (2:0, 2:1, 1:3)

Trenér Pavel Sedlák dal příležitost především nováčkům a zkušené hráče nechal doma.

„Dvě pětky a některé obránce jsem do Vsetína nebral. Potřebujeme vyzkoušet především mladé kluky. Dnes za nás hrálo devět nováčků, kteří poprvé okusili dospělý hokej,“ pověděl kouč.

Zřejmě i proto to bylo po 26 minutách už 4:0.

„Kluci se do toho postupně dostávali. Po polovině utkání se ale otřepali a začali hrát,“ pokračoval Sedlák.

Jeho svěřenci ještě do druhé přestávky snížili brankou Kocana a ve třetí třetině se nadechli k mohutnému závěru. Trefou Sedláka a dvěma góly zlínského juniora Šouly v 56. minutě vyrovnali na 4:4.

Poslední slovo ovšem měli domácí, kteří půl minuty nato popáté prostřelili slovinského gólmana Puše, který je v Přerově na testech, a mohli se tak radovat z těsného vítězství.

Branky: 3. Hruška O. (Mečiar), 5. Vítek (Hruška O.), 24. Zúbek (Hruška O., Vítek), 26. Korčák (Šimek), 57. Brandys (Holík, Mečiar) – 39. Kocan (Černý), 52. Sedlák (Vaněk), 54. Šoula (Kundrátek, Menšík), 56. Šoula (Kundrátek).

Sestava HC ZUBR Přerov: Puš – Ferenc, Krajíček, Sklenář, Jedlička, Drábek, Pírek, Mašíček, Menšík, Kundrátek, Šoula, Sedlák, Kocan, Vaněk, Černý, Sigmund, Dočkal. Trenér: Pavel Sedlák.

Další přípravný zápas čeká přerovské Zubry v pátek, kdy zajíždějí do Nového Jičína. Doma se představí v úterý 16. srpna proti Opavě a o dva dny později, ve čtvrtek 18. srpna v atraktivním duelu přivítají prvoligovou Olomouc, kde nyní působí i Jiří Dopita. Obě utkání začínají v 18 hodin.