Valašské Meziříčí, Hodonín, Přerov a Orlová prošly všemi nástrahami čtvrtfinálových bojů a nyní se chtějí poprat o mety nejvyšší. Do velkého finále se však podívají pouze dvě družstva. Která to budou, to nám zodpoví semifinálové série na tří vítězné zápasy, ve kterých bude hrát Valašské Meziříčí s Orlovou a Hodonín s Přerovem.

Zubři museli během posledních deseti dní bojovat o postup do semifinále se Vsetínem. Série to byla hodně tvrdá a dramatická a všem divákům se rozhodně musela líbit.

První utkání mělo doslova hororový průběh, když si přerovští hokejisté dlouhou dobu drželi dvoubrankové vedení, ale během krátké chvíle ve třetí třetině o náskok přišli. Závěr se ale nakonec Zubrům podařil a vykročili za postupem výhrou 5:3.

Druhé utkání série se hrálo ve Vsetíně a tentokrát se modrožlutým barvám příliš nevedlo. Na úvodní gól Valachů sice Zubři odpověděli, ale minutu po vyrovnání inkasovali druhou branku, na kterou už reagovat nedokázali. Vsetínský brankář Plšek ve třetí třetině vychytal Zubrům spoustu šancí a série se tak za vyrovnaného stavu přesunula zpět do Přerova.

Třetí zápas série byl pro oba týmy hodně klíčový, vítěz se totiž mohl kýženému postupu do semifinále hodně přiblížit. Přerovský tým soupeře sice v úvodu zápasu přestřílel, ale jako první inkasoval.

Nástup do druhé třetiny však měli Zubři výborný, velmi rychle nepříznivý stav otočili a diváky uspokojili krásnou hrou s pěknými góly. Po výhře 4:1 tak přerovský Zubr cestoval do Vsetína ke čtvrtému zápasu s mečbolem v ruce.

Ten se nakonec podařil Zubrům na slavném Lapači proměnit, i když začátek zápasu přinesl dvoubrankové vedení Vsetína. Valaši však nastoupili do utkání bez řady svých velkých opor a na jejich hře to už bylo v dalším průběhu zápasu znát. Ještě v první třetině Zubři snížili stav a ve druhé a třetí třetině v pohodě hrající Přerov přidal do branky soupeře po dvou gólech. Hráči tak po výhře 5:2 společně s fanoušky oslavili postup do semifinále, kde je čeká tým Hodonína.

Série Hodonína

Postavení v tabulce po skončení základní části přisoudilo druhým Drtičům za soupeře ve čtvrtfinále sedmou Opavu. Favorit série byl jasný a Hodonín své kvality náležitě potvrdil v nejkratším možném čase.

Svého soupeře dokázal ve třech zápasech série jednoznačně přestřílet a ukázal svoji velkou letošní zbraň, kterou je výborná produktivita a s příchodem gólmana Petra Tučka také jistota mezi třemi tyčemi.

Úvodní zápas Hodonín na svém ledě vyhrál 7:3, poté v Opavě dokázal zvítězit 5:2 a ve třetím utkání na svém ledě soupeře ze Slezska doslova deklasoval 8:0.

Je tedy jasné, že přerovské Zubry čeká v semifinále play-off velmi těžký boj. A navíc do semifinále zasáhnou v oslabené sestavě. Kvůli hodně tvrdě hrané sérii se Vsetínem totiž mají na marodce hned několik hráčů.

Zubrům už od druhého zápasu čtvrtfinále se Vsetínem chybí zkušený útočník Vladimír Kočara, v dalším utkání se k němu přidal i Martin Kotásek a čtvrtý zápas čtvrtfinále nedohrál obránce Tomáš Vlček.

Přerovský dres tak po čase znovu v rámci střídavých startů oblékl olomoucký útočník Matouš Venkrbec a do semifinálových bojů s Hodonínem se zřejmě naskočí i obránci zlínské juniorky Dalibor Řezníček a Jakub Musil, kteří v Přerově odehráli řadu zápasů základní části soutěže.