„Sokolov je sice v tabulce tam, kde je, ale předvádí sympatické výkony. Bylo to vidět na ledě. Nedali nám nic zadarmo, celých šedesát minut hráli a dobře bruslili. V první třetině jsme měli s hrou soupeře problém,“ hodnotil duel asistent trenéra Zubrů Jakub Grof.

Triumf nad předposledním týmem tabulky se opravdu nerodil lehce. Zubři sice byli v první třetině aktivnější, místy však působili až příliš profesorským dojmem. Své šance trestuhodně zahodili stejně jako první přesilovku zápasu.

A tak přišel krutý trest. Daniel Indrák šel pykat za ledovou spršku po brzdě před sokolovským gólmanem Haasem. Hosté pak početní výhodu využili a dvě a půl sekundy před sirénou šli do překvapivého vedení. V přerovské kabině tak bylo před druhou periodou dusno, bylo jasné, že zápas se nevyhraje sám.

DRTIVÝ TLAK

Po zbytek utkání už to ze strany domácích byla jiná písnička. Nejprve Popelka vyslal do šance Pšurného, který ač tísněn protihráčem, srovnal na 1:1. Další góly v kleci výborně chytajícího Haase pak byly na spadnutí.

V polovině utkání měli Zubři drtivý tlak, který Sokolov přežil jen za cenu spousty zakázaných uvolnění. Jenže hosté ustáli i největší šanci Moučky, který při signalizovaném vyloučení osm vteřin před druhou sirénou orazítkoval břevno.

Do třetí třetiny tedy Přerované vstoupili s přesilovkou v zádech. A kdo jiný než Roman Pšurný poslal Zubry přeci jen do zaslouženého vedení. Hra pak kopírovala prostřední dějství – tlak domácích, velké šance, žádný další gól.

Fanouškům v Meo Aréně naposledy zatrnulo v 56. minutě, kdy se sám před Petráskem zčistajasna zjevil Kverka. Přerovský gólman ale předvedl veledůležitý zákrok, protože o chvíli později Šimon Kratochvil krásnou střelou uzavřel na konečných 3:1.

„Do zápasu jsme vstoupili slabě, nebyli jsme úplně ve hře, což se od druhé třetiny zvedlo a zápas dostal úplně jinou tvář. Bohužel jsme nevyužili šance, které jsme měli. Zápas jsme ale zvládli, takže skvělé tři body.“ byl spokojen Jakub Grof.

GROF CHVÁLIL SOUDRUŽNOST

Přerované tak v úvodních 30 kolech nasbírali výborných 61 bodů. Lepší byly pouze suverénní České Budějovice. Po desetidenní zápasové pauze Zubry čekají čtyři vzájemné duely s každým z dalších sedmi členů horní osmičky. Ty rozhodnou o výchozí pozici pro play-off.

„Jsme určitě spokojeni. Hlavně s tím, že kluci opravdu vytvořili tým. Spolu vyhrávali, spolu prohrávali, což je nejpozitivnější, protože tým je vždy na prvním místě,“ uzavřel Jakub Grof.

HC Zubr Přerov – HC Baník Sokolov 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Pšurný (Popelka, Dvořák), 42. Pšurný (Berger, Popelka), 57. Š. Kratochvil (Zbořil, M. Kratochvil) – 20. Kverka (Vracovský, Osmík). Rozhodčí: Kašík, Cabák – Hanzlík, Kučera. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 1446.

Přerov: Petrásek – Černý, Krisl, Zbořil, Hrabal, Šnajnar, Weinhold – Navrátil, Pšurný, Popelka – Plášek, Berger, Moučka – Š. Kratochvil, M. Kratochvil, Goiš – Dvořák, Süss, Indrák – Kočica. Trenér: Vladimír Kočara.

Sokolov: Haas – Vodička, Přindiš, Michálek, Rulík, Šafář, Pařízek, Kadeřávek – Švec, Zadražil, Kovařík – Osmík, Kverka, Vracovský – Kuběna, Vrána, Rohan. Trenér: Karel Mlejnek.