Už od dopoledních hodin se postupně na kluzišti vystřídala řada mládežnických týmů a svůj první trénink absolvovali také muži. Těm byla plocha vyhrazena mezi osmnáctou a devatenáctou hodinou. Trenéři Oslizlo a Václavíček na úvodním tréninku přivítali dvacítku hráčů do pole a tři brankáře.

Původně měly přerovské hokejové týmy vyjet na ledovou plochu až ve středu 4. srpna, ale díky mírně klesajícím venkovním teplotám se začátek přípravy podařilo o jeden den uspíšit.

Jako první se na novém ledě sklouzli mladší dorostenci, poté následovali jejich starší kolegové a také junioři. Odpoledne patřila ledová plocha žákovským třídám a úvodní den provozu Maxi Tip Arény zakončili muži.

Trénink áčka

Na prvním společném tréninku zubřího áčka se sešlo celkem třiadvacet hráčů. Nechyběli kmenoví hokejisté přerovského klubu, ale také ti, kteří byli v Přerově v loňské sezoně na hostování.

Mezi ně patří například obránce Jiří Osina a útočníci Martin Kotásek se Zdeňkem Sedlákem. Na led s nimi naskočili také dva přerovští junioři a několik borců bylo z prvního tréninku předem omluveno.

Úvodní hodinka na ledě probíhala samozřejmě pod taktovkou osvědčených koučů Lubomíra Oslizla a Lubomíra Václavíčka, kteří svoje svěřence díky bruslení a trénování s kotoučem rychle dostali do vysokých obrátek.

„Když to řeknu s trochou nadsázky, tak se mi zdálo, že kluci neměli skoro žádnou přestávku,“ řekl pár minut po tréninku usměvavý hlavní trenér Oslizlo.

Pevná defenziva

Úsměv měl zkušený kouč na tváři rozhodně právem, protože se nakonec po dohodě hokejového klubu s provozovatelem stadionu a vedením města Přerova podařilo přesunout opravu hrací plochy na příští rok.

„Jsme velice rádi, že jsme mohli začít trénovat podle plánu. Loni jsme kvůli rekonstrukci stadionu museli řešit spoustu problémů a navíc letos v Kroměříži ještě nemají led, tak by ta situace byla ještě složitější. Je to perfektní, že můžeme v klidu trénovat doma,“ má jasno přerovský lodivod.

Tým Zubrů už tedy v následujících dnech a týdnech čeká náročný program. Tréninky se budou střídat jako na běžícím pásu a k tomu se samozřejmě přidají také přípravné zápasy.

„Během přípravy si chceme vyzkoušet několik hráčů i složení jednotlivých obran a útoků. Musíme také zapracovat na posílení obrany. Do Prostějova nám odešel Tomáš Halouska, do Uničova se po půl roce vrátil Petr Pavlas a Martin Novák skončil. Kvůli těmto změnám rozhodně chceme do obrany ještě někoho sehnat,“ říká hlavní kouč Zubrů.

Právě v obranné činnosti se přerovský tým v loňské sezoně držel jasně na prvním místě a s pevnou defenzívou by chtěl bojovat i v letošním ročníku, který přinese hodně zajímavou soutěž s lichým počtem týmů a zvláštním hracím systémem.

Dostat se do tempa

Nový model východní skupiny druhé ligy však spousta lidí z řad hokejové veřejnosti kritizuje.

„Systém soutěže ještě stále není jasný, protože ve hře jsou i jiné verze. To současné rozdělení do pětic po základní části je ale velmi špatný nápad a mně se vůbec nelíbí,“ přidává se k nim Oslizlo.

Přerovští fanoušci uvidí Zubry poprvé v akci v úterý 10. srpna od 18 hodin, kdy přivítají Vsetín.

„Fanoušky na utkání samozřejmě zveme, ale chceme je poprosit o trpělivost. Příprava je od toho, abychom si všechno vyzkoušeli a hráči se opět dostali do toho správného tempa. Loni nám zápasy v přípravě moc nešly, ale nakonec ta sezona byla dobrá. Určitě budeme rádi, když nás fanoušci budou tak výborně podporovat jako loni,“ uzavřel trenér Lubomír Oslizlo krátké povídání po první tréninku.

Sestava HC ZUBR Přerov na úvodním tréninku na ledě:

Brankáři: Radek Tihlář, Petr Okáč, Jiří Čider.

Obránci: Daniel Faltýnek, Radomír Pala, Jiří Osina, Jakub Ferenc, Martin Hoferek, Jan Pírek.

Útočníci: Marek Ditrich, Antonín Sprušil, Pavel Hanák, Martin Kotásek, Zdeněk Sedlák, Lukáš Menšík, Erik Kohút, Vladimír Sedlář, Marek Kundrátek, Radek Holík, Filip Palička, Petr Vaněk, Daniel Kocan, Tomáš Klimecký.

Prvního tréninku týmu HC ZUBR Přerov na ledové ploše se nezúčastnil obránce Tomáš Vlček a útočnici Jan Kolář a Vladimír Kočara. Všichni tři se k družstvu připojí v nejbližších dnech.

Přípravná utkání HC ZUBR Přerov

10. srpna úterý 18 hodin Přerov – Vsetín
13. srpna pátek 18 hodin Vsetín – Přerov
17. srpna úterý 18 hodin Přerov – Valašské Meziříčí
19. srpna čtvrtek 18 hodin Prostějov – Přerov
22. srpna neděle 18 hodin Přerov – Prostějov
24. srpna úterý 18 hodin Valašské Meziříčí – Přerov
27. srpna pátek 18 hodin Přerov – Uničov
3. září pátek 18 hodin Uničov – Přerov
8. září středa START 2. LIGY

Aleš Novotný