Hokejisté Přerova také ve druhém utkání čtvrtfinále play-off sehráli se Slavií vyrovnanou partii, dokonce dlouho vedli 1:0.

Domácí však tentokrát ještě v základní hrací době vývoj duelu otočit ve svůj prospěch a zvítězili stejně jako v úterý 2:1.

Žlutomodrá sestava zaznamenala oproti předešlému zápasu jedinou změnu. Luboše Kovaříka nahradil ve čtvrté formaci Filip Dvořák.

Velké oživení to však nepřineslo. Herně hosté nezaostávali, naopak. Rozhodují však vstřelené branky, což je momentálním problémem číslo jedna.

Hodně skloňovaným pojmem byly po prvním duelu také přesilovky Zubrů. Ty se Hanákům vůbec nedařily, což mělo v úterý fatální následky.

A osud si s Přerovany zahrál ve 14. minutě druhého klání. Slávisté šli do tří, jenže tentokrát byli hosté úspěšní. Radomír Pala svou střelou otevřel skóre.

Vyrovnaný hokej pokračoval ve druhé třetině. Až ve 38. minutě se po příhodném odrazu kotouče podařilo vyrovnat Marku Račukovi. Ve třetím dějství se tedy začínalo nanovo.

Rozhodující gól nakonec domácí vstřelili ve 49. minutě po velmi povedené kombinaci. Na jejím konci stál Lukáš Krejčík.

Zubři se pak snažili o vyrovnání, vítr z plachet jim ale definitivně vzalo vyloučení Rosandiče v čase 58:22.

Pražané se tak ujali vedení 2:0 v sérii a Přerované doma budou mít o víkendu nůž na krku.

HC Slavia Praha – HC Zubr Přerov 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 38. Račuk (Šagát, Kolařík), 50. Krejčík (Z. Doležal, Nedvídek) – 15. Pala (Pšurný, Šlahař). Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Kotlík, Polák. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 716. Stav série: 2:0.

Slavia: Honzík – Barák, Novák, Kasík, Holý, Ryzák, Kolařík – Račuk, Šagát, Kadlec – Krejčík, Nedvídek, Z. Doležal – Jankovský, Šafránek, Šmerha – J. Doležal, Kubica, Ondráček. Trenér: Milan Razým.
Přerov: Klimeš – Malina, Chmelíř, Rosandič, Novotný, Pala, Černý, Běhal – Goiš, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Plášek ml. – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Navrátil – Plášek, Gago, Dvořák. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.