Zubři mají s Novým Jičínem vyrovnanou bilanci. Zatímco úvodní vzájemný duel zvládli, když zvítězili před zraky svých příznivců 3:1, tak v domovině soků se jim už tak nevedlo. Prohráli těsně 2:1.

Vstup do nového roku se Přerovským vydařil. Nejprve zvítězili na ledě Hodonína 3:2 v prodloužení a úspěch zaznamenali také ve středu doma, kdy pokořili Orlovou 3:1.

Rozdíl v postavení týmů v tabulce dává Přerovu jasnou výzvu vyhrát. Jeho trenér Vladimír Kočara má jasno:

„V téhle fázi je jedno, jestli je někdo desátý nebo čtvrtý. Utkání jsou všechna těžká. Bojuje se o první čtyřku i o odpoutání se z barážových příček. Bereme to jako každý jiný zápas," poznamenal.

„V posledních utkáních předvádíme v defenzivě to, co si představujeme. V ofenzivě ještě máme nedostatky. Klíč k úspěchu? Určitě hrát aktivně, přestřílet soupeře a věřím, že si už pomůžeme i přesilovou hrou," zmínil lodivod.

Právě v nepříliš úspěšných početních výhodách vidí Kočara důvod proč dosavadní výsledky nejsou výraznější.

„Přesilovky procvičujeme každý trénink. Holt to zatím nevychází. Ale prolomit se to musí, uvidíme v sobotu," uvedl.

Sestava Zubrů dozná dle trenérových slov několika změn.

„Utkání začneme na tři lajny. Poslední zápasy jsme hráli od začátku na čtyři a kluky jsme celkem rotovali. V sobotu ale určitě začneme na tři formace. K dispozici nebude Jirka Běhal, který bude pomáhat třinecké juniorce. S trenérem Juříkem jsme domluveni, že během ledna bude u nás Jirka minimálně. Jarda Tomeček ho v zápase velmi dobře zastoupil," dodal Kočara.

Potvrdí Zubři formu a navýší své bodové konto?