„Nic pozitivního tam není vidět. Přitom jsme věděli, do čeho jdeme. Že nás čeká dobrý soupeř, jeho domácí prostředí a menší hřiště. To je všechno v pořádku. Z naší strany tam ale byla spousta nedostatků,“ řekl pro klubový web trenér Přerovanů Robert Svoboda.

Do brány Zubrů se podruhé postavil Marek Stuchlík, jinak Přerované na ledě outsidera postavili prakticky kompletní defenzivu. Z ofenzivních tahounů chyběli Darek Hejcman, Vojtěch Tomi či Jakub Svoboda.

Na straně Vyškova se jako první ukázal bývalý Zubr. Jan Štefka poslal Vyškov v osmé minutě do vedení, o chvíli později pomohla Stuchlíkovi tyč.

V polovině utkání přišla pořádná studená sprcha. Semifinalista loňského ročníku druhé ligy totiž udeřil během deseti sekund hned dvakrát. Do vedení ho poslal aktivní Tomáš Komínek, který hostům ukázal, jak využít přesilovku. Vzápětí zvýšil na 3:0 Adam Popelka.

„Domácí hráli s chutí a zaslouženě zvítězili. Mají několik zajímavých hráčů, kteří zápas rozhodli a převážili na jejich stranu,“ hodnotil Robert Svoboda.

Zubři paradoxně udeřili ve vlastním oslabení, když ve 35. minutě ujel Daniel Indrák. To ale bylo ze strany účastníka první ligy vše. Přerov znovu recept na dobře chytajícího zlínského odchovance Tobiáše Synka nenašel a potřetí v přípravě padl.

„Z naší strany se to sice zlepšovalo, ale nestačilo to. Musíme se z utkání sakra poučit, abychom byli mnohem lepší než dnes,“ dobře ví přerovský lodivod.

Generálka před startem Chance ligy čeká Zubry ve čtvrtek 7. září na ledě Frýdku-Místku.

Hokejisté Přerova (v modrém) proti VHK Robe Vsetín v přípravném utkání (1:3). Jakub Adámek
Čtyři podpisy. U Zubrů uspěli dvoumetrový bek, talentovaný Slovák i Zlíňan

Hokej Vyškov – HC Zubr Přerov 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Štefka (Vašíček, Sebera), 30. Komínek (Dluhoš, Krejčiřík), 30. Popelka (Hefka) – 35. Indrák. Rozhodčí: Maršálek – Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.

Vyškov: Synek – Žižka, Holemý, Hohl, Dluhoš, Mikulík, Studený, Hamrla – Komínek, Lehečka, Krejčiřík, Vašíček, Štefka, Sebera, Kořenek, Popelka, Janeček, Tomajko, Ramert, Hefka. Trenér: Konečný.

Přerov: Stuchlík – Krisl, Chroboček, Adámek, Černý, Kudělka, Cubo, Hanák – Březina, Pechanec, Doležal – Nemec, Indrák, Goiš – Chludil, Ministr, Tarnoczy – Dobša, Hradil, Jan Svoboda. Trenéři: R. Svoboda, Dočkal.