Po pondělním úvodním setkání všichni hráči nafasovali výstroj a část z nich už vyběhla do okolí zimního stadionu s fotbalovým míčem. Další program tréninků přiblížil hlavní kouč týmu Lubomír Oslizlo.

„V úterý máme ještě volno, ale ve středu už nás čeká posilovna, a také nějaký výběh do terénu, aby se kluci pořádně zapracovali,“ říká.

O den později, tedy ve čtvrtek 6. srpna, už přerovský hokejový tým vyjede na ledovou plochu. A protože domácí stadion momentálně ještě prochází náročnou rekonstrukcí, tak Zubři budou muset celý srpen trénovat a hledat optimální složení sestavy v sousední Kroměříži.

„Ve čtvrtek o půl osmé večer poprvé vyjedeme na led. Dále budeme na ledě v Kroměříži pokračovat v pátek i v sobotu,“ přiblížil trenér Oslizlo tréninkový plán na tento týden.

Další hodiny na ledě mají hokejisté naplánovány na pondělí a úterý. V některém z dalších týdnů by trenéři rádi zkusili i dvoufázovou přípravu.

„Kromě těch přípravných zápasů bychom ve třetím, nebo ve čtvrtém srpnovém týdnu chtěli trénovat dvakrát denně,“ dodává Lubomír Oslizlo.

V Kroměříži budou také přerovští hokejisté hrát všechna „domácí“ přípravná utkání. To první je na programu už ve středu 12. srpna, kdy se od 18 hodin utkají s týmem HC Slezan Opava.

ALEŠ NOVOTNÝ