Na úspěchu měl lví podíl Marek Haloda, autor tří branek.

V utkání dlouho byli ústředními postavami oba brankáři. První dějství ovládli díky trefě Halody Přerované. Vedení na 2:0 zvýšil Ditrich.

Opavu vrátil ve druhé třetině do zápasu trefou Kocián. Vyrovnání měl na holi Svoboda, ale ten při nařízeném trestném střílení brankáře Vojtka překvapit nedokázal.

Třetí dvacetiminutovka přinesla definitivní rozuzlení tajenky. Ale zpočátku to tak rozhodně nevypadalo.

„Místo toho, abychom během přesilovky pět na tři soupeři odskočili, tak jsme výhodu nevyužili. Po faulu na Milana Ministra jsme se přestali koncentrovat na hru a soupeř skóre otočil na 3:2," přiblížil dění Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR Přerov.

Gólový stav srovnal druhým zásahem Ditrich, na který už domácí reagovat nedokázali. Definitivu triumfu hostů dokonal dvěma zásahy Haloda, který tak zkompletoval hattrick.

„Narozdíl od předcházejících zápasů to už bylo trošku v koncovce lepší. Vítězství je samozřejmě uspokojivým výsledkem. To, že jsme dokázali v poslední pětiminutovce zápas otočit je chválihodné, ale v naší hře máme pořád nedostatky, na kterých je třeba zapracovat," dodal Václavíček.

Další přípravný zápas čeká Přerov už ve čtvrtek, kdy na domácím ledě od 18 hodin přivítá Vsetín.

HC Slezan Opava – HC ZUBR Přerov 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 25. Kocián (Polok, Tůma), 44. Vítek (Svoboda, Pavelek), 53. Vlašánek (Měch) – 12. Haloda (Blinka), 23. Ditrich (Šťastný), 57. Ditrich (Haloda), 59. Haloda (Blinka), 60. Haloda (Jergl).

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Faltýnek, Běhal, Osina, Vlček, Jergl – Goiš, Sedlák, Haloda, Blinka, Sprušil, Ministr, Loupal, Brada, Kundrátek, Šťastný, Sakrajda, Ditrich. Trenér: Pavel Sedlák.