Svá předchozí dvě derby celek Salithu v letošní WSM lize zvládl, když vyhrál nejprve na ledě Přerova a následně i v Prostějově, tentokrát mu však duel dvou zástupců Olomouckého kraje nevyšel.

„V první třetině jsme bohužel nedali gólovky, které jsme si vypracovali, aby naopak později šel do vedení soupeř," litoval úvodem trenér Draků Radek Kučera.

V úvodu utkání sice bylo daleko rušněji před šumperským gólmanem Svobodou, v 7. minutě ale měli velkou možnost domácí, když se zcela sám před Šimbochem ocitl Brunec, jenže blafák mu nevyšel. Záhy na to nezakončil v ideální pozici Vrdlovec.

Naopak v 10. minutě ujel po levém křídle Jiří Goiš a poslal přerovské hokejisty do vedení. Do konce úvodní části navíc mohl Šumperk litovat nevyužité přesilovky pět na tři.

Ve střehu před přerovským gólmanem Šimbochem

Ve střehu před přerovským gólmanem Šimbochem. Autor: DENÍK/Miroslav Pergl

Hned zkraje druhého dějství udeřili Zubři podruhé, když v čase 20:40 zvyšoval díky důrazu David Šťastný.

Za necelou minutu se však Draci dostali do kontaktu. David Roupec dostal přihrávku do kruhu a tvrdou ranou propálil přerovského brankáře – 1:2.

Jenže v polovině zápasu střelec šumperského gólu fauloval a nabídnutou přesilovku hosté využili, svižnou střelou se prosadil zkušený Marek Sikora a hosté znovu vedli dvoubrankovým rozdílem.

Záhy se snažil odpovědět individuální akcí šumperský Milfait, přesto se ve zbytku této části hrálo převážně v obranném pásmu Draků, kteří se vinou nedůrazu a laxního přístupu dostávali pod tlak soupeře.

Přesto se ve třetím dějství domácí nadechli k náporu, snažili se tlačit dopředu, ale Přerov dlouho své vedení kontroloval.

Až v 50. minutě se prosadil v početní výhodě svou šikovností Tomáš Fořt a poslal kotouč do horního růžku Šimbochovy brány.

Od tohoto momentu se Draci hnali za vyrovnáním, dobrou střelou se těsně před koncem prezentoval Holík, ale narazil pouze na připraveného gólmana soupeře.

V poslední minutě zkusil Šumperk ve snaze o vyrovnání power play, Zubři však nakonec zápas dotáhli do vítězného konce.

Souboj Tomášů, Brunec versus Sýkora

Souboj Tomášů, Brunec versus Sýkora. Autor: DENÍK/Miroslav Pergl

„Pokud nebudeme dávat vyložené šance, tak nemůžeme uspět, navíc při nás dnes nestálo ani štěstí. Je to obrovská škoda, protože mužstvo bojovalo až do konce, což musím ocenit. Od tohoto výkonu bychom se měli odrazit," dodal Radek Kučera.

„Soupeř se snažil tlačit dopředu, což jsme očekávali. Víme, že Šumperk je v útoku docela silný, my jsme se proto nechtěli nikam hnát, chtěli jsme zkrátka body ubojovat. V tomto utkání se nám vyplatila naše trpělivost, měli jsme i pověstné štěstí. Výborně nám zachytal nejen brankář, ale výborně fungoval celý tým, kluci se dokázali obětovat jeden pro druhého," doplnil hodnocení středečního derby přerovský asistent David Kudělka.

Není bez zajímavosti, že za Draky nastoupil poprvé v letošní sezoně útočník David Šebek, bývalý Zubr a hokejista, který během jarní kvalifikace proti Sokolovu poslal rozhodujícím nájezdem Přerov po sedmnácti letech zpět do naší druhé nejvyšší soutěže.

Salith Šumperk – HC Zubr Přerov 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Roupec (Šebek, Půhoný), 50. Fořt (Vrdlovec, Zdráhal) – 10. Goiš (Popelka, J. Sedlák), 21. Šťastný (Pšurný, Dostálek), 32. Sikora (Sýkora, Ferenc). Rozhodčí: Přikryl – Hanzlík, Novák. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:1. Diváci: 1089.

Šumperk: Svoboda – Zdráhal, T. Sedlák, Holík, Drtil, Prokop, Roupec, Petira – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Šebek, Půhoný – Haas, Plášek, Šimun – Ostřanský, Milfait. Trenér: Radek Kučera.

Přerov: Šimboch – Chmelíř, Grof, Vágner, Ferenc, Hořava, J. Sedlák, Šnajnar, Běhal – Šťastný, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Matai, Popelka. Trenér: Vladimír Kočara.