Přerované vstupovali do zápasu v pozici favorita, což chtěli na ledě potvrdit. Už od samotného počátku byli aktivní. Sakrajda se dostal do brejku a Šrámek nedokázal na jeho účinné zakončení pod horní tyčku reagovat.

„Mně se podařilo soupeři vypíchnout puk z hokejky a už jsem jel sám na brankáře. Viděl jsem, že je odkrytá část místa u lapačky, tak jsem to zkusil a spadlo to tam," uvedl spokojený Petr Sakrajda. Více než dvě tisícovky diváků měly důvod se radovat ve třetině ještě jednou. Kudělka v poslední minutě před první sirénou z těžkého úhlu zkusil štěstí a vyšlo to. Zubři vedli 2:0.

Hned na začátku prostřední třetiny mohl navýšit domácím vedení Málek, avšak Šrámek tentokrát svůj tým podržel. Stejně tak byl úspěšný na druhé straně Vojtek, jež vychytal v obrovské šanci Kabeláče. Zubři byli lepším týmem a pokud by vedli výraznějším rozdílem, tak by se nikdo nedivil. Další gólovku následně spálil zcela osamocený Blinka. Výraznější klid do domácích řad přinesly až dvě slepené trefy, když se v rozmezí sedmatřiceti sekund podruhé prosadil Sakrajda a chvíli nato Sprušil.

Trenéři Nového Jičína se snažili otupit aktivitu Zubrů oddechovým časem, což se jim i na čas povedlo. Hostům se totiž v závěru druhé dvacetiminutovky podařilo trefou Michala Chvostka skóre korigovat.

Jičínští začali pomyslně kousat. Dobře pozičně postavený Hradil využil situace, že Vojtek měl zakrytý výhled a snížil na 4:2. Domácí se sice prezentovali pohlednými akcemi, ale také několika chybami, kterými soupeři dovolili si vytvořit střelecké příležitosti. „Ukázalo se, že play off je opravdu něco jiného. I na hráčích byla vidět nervozita. Hlavně v obranné třetině jsme udělali spoustu chyb, naštěstí nás naši gólmani podrželi," pověděl Lubomír Václavíček, trenér HC ZUBR Přerov.Zubři proti Novému Jičínu - 1. čtvrtfinálový zápas

Zubři si však nechtěli vývoj zkomplikovat a díky trefě Málka si vrátili zpět na svou stranu třígólový náskok. Paradoxně po páté trefě Přerova přepustil Vojtek svou pozici náhradníkovi Sklenářovi. Dle trenérových slov se jednalo o normální střídání. Sklenář musel vzápětí čelit trestnému střílení hostů. Uhlárovi však utekl z hokejky puk a domácí brankář, tak ani zasahovat nemusel.

Tři body tak zůstaly dle papírových předpokladů v Meo aréně. „Samozřejmě jsme spokojeni, že jsme zápas vyhráli a udělili tak první krůček," řekl Václavíček, jehož zákonitě mrzí ztráta Ditricha, jež utrpěl zranění zápěstí. „Marek dostal krosček a při pádu utrpěl zlomeninu zápěstí," nastínil. Pro produktivního forvarda, tak bohužel letošní sezona skončila.

„V utkání rozhodla naše velká nedisciplinovanost. Dokázali jsme vždy stáhnout náskok Přerova na dva góly, ale vzápětí jsme zase faulovali a dostali se tak pod tlak. Musíme zlepšit koncovku a vyvarovat zbytečných faulů," zmínil David Handl, trenér Nového Jičína.

Série pokračuje v pondělí. Zubři tentokrát zajíždějí na led soupeře. Utkání je na programu od 18 hodin.

HC ZUBR Přerov – HC Nový Jičín 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Sakrajda, 20. Kudělka (Kolář, Sprušil), 34. Sakrajda (Brančík, Málek), 34. Sprušil (Blinka), 46. Málek (Sakrajda, Kudělka) – 40. M. Chvostka (Skaloš, Andrýsek), 42. Hradil (Zedník). Vyloučení: 9:10, navíc Kabeláč (Nový Jičín) 10 minut minut osobní trest + do konce utkání, Horák (Nový Jičín) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 2022. Buly: 42:31. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.

Přerov: Vojtek (46. Sklenář) – Pala, Tomeček, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina – Hanák, Goiš, Sedlák – Sakrajda, Brančík, Ditrich – Kolář, Sprušil, Blinka – Kundrátek, Málek. Trenér: Pavel Sedlák.

HC Nový Jičín: Šrámek – Andrýsek, Kabeláč, Brynecký, Hruška, Skaloš, Martinčík, Vašut, Tomášek, Hradil, Macháček, Horák, Gulda, Škumát, Zedník, F. Chvostek, M. Chvostek, Uhlár. Trenér: David Handl.

2. liga, skupina Východ

Čtvrtfinále – 1. zápasy: Přerov – Nový Jičín 5:2, Havířov – Opava 6:4, Prostějov – Karviná 1:2 po prodl., Poruba – Vsetín 1:0.