Ubojovaná remíza navíc znamená posun v tabulce na sedmé místo.

„Do zápasu jsme vstoupili tak, jak jsme chtěli. Dodrželi jsme taktiku, která nám přinesla vedení 2:0. Přes upozornění hráčů, že soupeř zvýší obrátky, jsme do druhé třetiny vstoupili vlažně, prohrávali osobní souboje. Z naší strany byla druhá třetina jednoznačně nepovedená," nastínil vývoj duelu trenér Přerova Petr Dočkal.

Zubři si chvíli museli připadat jako v předešlém vzájemném střetnutí v MEO Aréně, při kterém trestuhodně prohospodařili vedení 2:0. Déjà vu tentokrát zahnali v poslední části hry.

V první třetině nejprve využil přesilovku Vlastimil Dostálek. Poté se prosadila i druhá formace hostů, Marek Sikora protlačil v 15. minutě puk za Vejmelku podruhé. Vypadalo to na pokračování zubří krasojízdy, vždyť Přerovanům za posledních deset zápasů patřila v „tabulce formy" druhá příčka.

Špatný vtip domácího zápasu s Třebíčí připomněl Zubrům gólem ze 25. minuty Roman Erat. Neuběhla ani minuta a na trestnou lavici musel hostující Sikora. Rostislav Malena při následné přesilovce dorážel do prázdné Klimešovy brány, vedení bylo pryč.

Momentum se jasně přelilo na stranu domácích, což nemohlo dopadnout jinak než třetí brankou v Klimešově kleci. Další oslabení ztrestal ve 28. minutě David Dolníček. Kapitán Slavie se prosadil i ve třetím vzájemném střetnutí obou celků. Hlavní ale bylo, že Třebíčským se podařil fantastický obrat prakticky během tří minut.

Hra Přerova se v prostředním dějství zhroutila jako domeček z karet, což korunoval čtvrtou brankou domácích v samostatném úniku Matěj Pekr. Scénář posledního zápasu, který Horácká Slavie otočila z 0:2 na 5:2, visel ve vzduchu. Do branky šel místo Klimeše Jiří Slovák.

„Výměna brankářů nám pomohla. Jirka Slovák nás podržel," vyzdvihl přerovský kouč náhradního gólmana.

Jestli Zubrům něco fungovalo stejně jako v předešlém utkání, byly to přesilovky. Ve 47. minutě takto zdramatizovala zápas posila z Komety Petr Mrázek. O vyrovnání se v 56. minutě postaral kapitán Přerova Tomáš Sýkora, který opět potvrdil svůj raketový nástup do soutěže po operaci.

Sýkorova trefa znamenala prodloužení. To však netrvalo ani minutu. Akci Horáků zakončil přesnou střelou Jakub Bartoň, bod navíc tedy brali domácí.

„Po druhé třetině jsme si vše v šatně rázně vysvětlili a vrátili jsme se do utkání. Hráli jsme zase styl, jaký jsme chtěli hrát, a přineslo nám to alespoň bod, který je z ledu Třebíče hodně cenný," doplnil Petr Dočkal.

V dalším kole WSM ligy hostí Zubři Most, který se výhrou nad Šumperkem odpoutal od posledního místa tabulky. Zápas je na programu ve středu od 18 hodin.

SK Horácká Slavia Třebíč – HC ZUBR Přerov 5:4p (0:2, 4:0, 0:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Erat (Bartoň, Pekr), 26. Malena (Pekr, Dolníček), 28. Dolníček (Erat), 34. Pekr (Bilčík), 61. Bartoň (Pekr) – 7. Dostálek (Grof, Procházka), 15. Sikora (Šťastný, Sikora), 47. Mrázek (Stoklasa, Vágner), 56. Sýkora (Šnajnar, Šťastný). Rozhodčí: Smitka – Štětina, Špringl ml. Vyloučení: 5:6, navíc Dolníček (Třebíč) 10 minut osobní trest. Využití: 2:2. Diváci: 1420.

Třebíč: Vejmelka – Bartoň, Malena, Štindl, Niko, Přibyl, Šaur, Bilčík – Švec, Dolníček, Erat – Pekr, Zohorna, Kusko – Psota, Miškovský, Šik – Jurča, Pokorný, Čech. Trenér: Jiří Mička.

Přerov: Klimeš (27. Slovák) – Grof, Chmelíř, Šnajnar, Hořava, Ferenc, Vágner, Novotný, Sedlák – Dostálek, Pšurný, Procházka – Šťastný, Sýkora, Sikora – Stoklasa, Král, Mrázek – Blinka, Kovařík, Goiš. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.

28. kolo první hokejové ligy:

Jihlava – Ústí nad Labem 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 33. Flek, 46. Důras, 48. Diviš, 60. Zadražil – 31. Kuchler. Rozhodčí: Bejček – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1389.

Most – Šumperk 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Branky: 53. a 53. Marek Baránek, 34. Válek – 10. Milfait, 20. Drtil. Rozhodčí: Grech – Kokrment, Malý. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 180.

České Budějovice – Prostějov 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 9. a 22. Suchánek, 51. L. Květoň, 60. Žovinec – 7. Venkrbec, 57. Cetkovský. Rozhodčí: Škrobák – Jílek, Šperl. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. Diváci: 4352.

Kadaň – Kladno 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)
Branky: 9. M. Kadlec, 15. J. Mrázek, 28. Chlouba – 6. a 55. D. Kindl, 18. Rudovský, 35. Machač, 47. D. Růžička. Rozhodčí: Wagner – Toman, Hejl. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 795.

Třebíč – Přerov 5:4 v prodl. (0:2, 4:0, 0:2 – 1:0)
Branky: 25. R. Erat, 26. Malena, 28. Dolníček, 34. Pekr, 61. Bartoň – 7. Dostálek, 15. Sikora, 47. P. Mrázek, 56. T. Sýkora. Rozhodčí: Smitka – Špringl, Štětina. Vyloučení: 5:5, navíc Dolníček (Třebíč) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 1420.

Slavia Praha – Benátky nad Jizerou 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky: 54. a 60. Bahenský, 57. Kašpařík – 31. Ordoš. Rozhodčí: Kika – Hanzlík, Polák. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 922.

Havířov – Litoměřice 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Branky: 5. Sztefek, 39. Tomi, 47. Kanko – 1. Kalla, 15. Pavlas, 27. Hronek, 49. Nedvídek. Rozhodčí: Fiala – Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:13. Využití: 2:2. Diváci: 1510.