„Až na prvních deset minut, kdy jsme byli hlavama i tělem asi ještě v autobuse a Lukáš Klimeš nás tam podržel, jsme ten zápas měli pod kontrolou a zaslouženě vyhráli,“ zhodnotil duel trenér Přerova Vladimír Kočara.

Střelecké představení v první třetině nastartoval v 7. minutě obránce Jiří Krisl, který si tak vynahradil neuznanou regulérní branku z derby s Prostějovem. Za tři a půl minuty z dorážky zvýšil exkadaňský Darek Hejcman.

Klimeš dostal gól od červené

Jedinou komplikaci dopustili Zubři ve 12. minutě. A byla to málo vídaná branka. František Wágner nahodil puk od červené čáry a neuvěřitelně zaskočil Lukáše Klimeše. Nikdo se však na přerovského gólmana nezlobil, Klimeš předvádí v poslední době neskutečné výkony.

„Nevím, jestli to podcenil, nebo nevěděl, kde stojí, ale předtím nás opravdu podržel ve třech situacích a kluci dobře ví, co v něm máme,“ měl jasno kouč Zubrů.

Kuriózní branka nikterak nenahlodala zubří sebevědomí. Do konce úvodního dějství ještě předvedl perfektní forhendový blafák Jakub Navrátil, na 4:1 po něm ještě zvyšoval po přečíslení kapitán Tomáš Sýkora.

Do poloviny zápasu ještě Zubři přidali další dvě trefy díky Jaroslavu Moučkovi a exhibiční kombinaci, kterou zakončoval bek Robert Černý. Také on tak zasadil ránu svému bývalému klubu. Kadaň působila spíše odevzdaným dojmem.

„Odevzdaná nebyla, ten zápas byl poté, co jsme odskočili, prakticky bez soubojů, ale byl to bruslivý hokej nahoru a dolů. My jsme těch gólů samozřejmě mohli dát víc,“ podotknul Kočara.

Přerované se v dalším průběhu utkání zkušeně šetřili na další důležité a o poznání atraktivnější středeční utkání. Na Hanou zamíří kladenští Rytíři.

„Chceme vyhrát každý zápas a s Kladnem to platí stejně jako s kýmkoliv jiným,“ uzavřel trenér Zubrů.

SK Trhači Kadaň – HC Zubr Přerov 1:6 (1:4, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Wágner (Kůs, Šulek) – 7. Krisl (Sýkora), 10. Hejcman (Novotný, Goiš), 15. Navrátil (Malina, Pšurný), 19. Sýkora (Tomi, Sikora), 26. Moučka (Krisl, Goiš), 30. Černý (Moučka, Goiš). Rozhodčí: Zubzanda, Wagner – Beneš, Štofa. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 243.

Kadaň: Kuchař (21. Štěpánek) – Klejna, Novák, Hajič, Eliáš, Šefl, Foltýn, Uřídil – Wágner, Kůs, Šulek – Maršoun, Konášek, Zabloudil – Homer, Tupý, Svoboda – Vašíček, Rindoš. Trenéři: Petr Klíma, Roland Wágner, Miroslav Novák.

Přerov: Klimeš – Krisl, Černý, Pala, Zbořil, Malina, Novotný – Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, Sýkora, Tomi – Goiš, Hejcman, Moučka – Gago, Dvořák, Š. Kratochvil. Trenér: Vladimír Kočara.