Zápas, který sledovalo jen něco málo přes dvě stovky diváků, rozhod až v samostatných nájezdech obránce Jan Krajíček, který se tak pomalu stává penaltovým specialistou.

„Ve Valmezu jsme měli dobrý pohyb na ledě, zatímco ve Frýdku jsme se protrápili zápasem až do konce. Nedokázali jsme se dostat do herního rytmu. Přitom jsme hráče upozorňovali, aby nepodlehli komorní atmosféře. To se bohužel stalo a spali od začátku až do konce,“ konstatoval asistent přerovského kouče Lubomír Václavíček.

V úvodní dvacetiminutovce hráli prim především bezchybní gólmani. Jak na straně domácích přerovskému fanouškovi dobře známý Michal Láníček, tak ani Radek Tihlář kotouč za svá záda nepustili.

Prvním a zároveň jediným domácím úspěšným střelcem byl ve 26. minutě Škatula, který měl dostatek čase se s kotoučem v mezikruží otočit a najít ten správný střelecký úhel – 1:0.

Velkou šanci na vyrovnání měl v téže třetině Hanák. V úniku stíhán jedním z obránců nasadil k tvrdé střele, kterou Láníček vykopl.

Zatímco hosté měli dvakrát méně přesilových her než soupeř, podařilo se jim jednu ze svých čtyř využít. Ferenc našel před brankou nekrytého Richarda Brančíka, jenž v čase 48:12 poslal kotouč do sítě pod padajícím gólmanem.

Přerov si mohl dokonce odvézt i všechny tři body. Minutu a půl před koncem třetí třetiny, navíc v oslabení, se po Hanákově přiťuknutí řítil vstříc vítězné trefě Pospíšil. Byl faulován a sudí Škrobák nařídil trestné střílení. To ovšem mladý obránce neproměnil a šlo se tedy do prodloužení.

V něm měl Frýdek posledních 104 sekund početní výhodu čtyři na tři. Proti Zubrům ovšem nic nevymyslel a po úpravě ledové plochy se šlo na penalty.

Jako první se proti Láníčkovi rozjel úspěšný exekutor z Opavy Jan Krajíček, který tvrdou střelou příklepem poslal kotouč do sítě. Následně se vyznamenal úspěšným zákrokem Radek Tihlář.

Jako druhý z přerovských hráčů se rozjel Pavel Hanák a střelou nad lapačku zvýšil na 0:2. A když „Banán“ kryl i druhý nájezd domácích, bylo jasné, že plusový bod poputuje na Hanou.

„Krajíček je zkušený hráč. Chytil sebevědomí a daří se mu. Zatímco v Opavě zvolil blafák, tentokrát do toho pořádně řízl a opět mu to vyšlo. Hanák říkal, že si proti Láníčkovi věří, o čemž nás i přesvědčil,“ pověděl Václavíček na adresu dvou úspěšných střelců.

Velký podíl na dvoubodovém vítězství má i gólman Radek Tihlář, který chytil 35 střel a kryl dva nájezdy.

„Dostává se do formy, jakou měl v loňské sezoně. Doufáme, že mu to vydrží až do play-off,“ přeje si asistent trenéra.

Poté ještě Václavíček shrnul celé utkání.

„Jak jsme špatně začali, tak jsme se do toho nedostali až do konce zápasu. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat a získat alespoň dva body, za které jsme šťastní. Nevím, zda jsou zasloužené, ale domácí nevyužili v prodloužení přesilovou hru a my je za to v následných nájezdech potrestali. Kluci hráli aktivně a nepustili soupeře ani ke střele,“ dodal.

HC Frýdek-Místek – HC ZUBR Přerov 1:2 sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Škatula (Diviš, Mareček) – 49. Brančík (Ferenc, Ditrich), rozhodující nájezd Krajíček.

Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Střely na branku: 36:46. Buly: 34:36. Diváci: 217. Rozhodčí: Škrobák – Hanzlík, Štěpán. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC Frýdek-Místek: Láníček – Podešva, Jindřich, Gajda, Kudláček, Krutil, Kabeláč, Rozum, Diviš, Gogolka, Majling, Gančarčík, Mach, Mareček, Škatula, Hrubý, Golasovský. Trenéři: Radim Nečas, Miroslav Kameník.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek – Vlček, Ferenc – Krajíček, Pospíšil – Kolařík Sedlák, Kočara (41. Kundrátek) – Blinka, Brančík, Ditrich – Kolář, Hanák, Kotásek. Trenér: Pavel Sedlák.

Zubři tak po vítězství 1:4 ve Valašském Meziříčí ukořistili další dva body ve Frýdku-Místku a ve středu v Ostravě na Porubě uzavřou sérii utkání na kluzištích soupeřů. Doma se pak představí téměř po třech týdnech v sobotu proti Uherskému Hradišti.

37. kolo: Frýdek-Místek – Přerov 1:2 sn, Karviná – Nový Jičín 5:8, Prostějov – Havířov 1:3, Poruba – Opava a Vsetín – Valašské Meziříčí se hraje dnes.