Lvi zatím okupují osmé místo tabulky, patří tedy mezi potenciální soupeře Přerova pro první kolo play-off. Tabulkové postavení břeclavských hokejistů také napovídá tomu, že družinu trenéra Petra Dočkala nečeká jednoduchý zápas. Bude hostit celek, který účast ve vyřazovacích bojích nemá jistou a potřebuje body z každého utkání. V posledním zápase navíc přerovskému celku chyběla první obranná dvojice Pala – Janota a nenastoupí-li ani proti Lvům, může to být pro kouče Dočkala komplikace.

"Nebude to vůbec jednoduché, protože Břeclav hodně touží jít do play-off a navíc nám v minulém zápase na domácím ledě statečně vzdorovala. Chceme si znovu polepšit o tři body, ale k jejich získání musíme předvést maximální výkon. Nesmíme vůbec nic podcenit, jak už se nám to jednou s tímto soupeřem letos stalo," řekl Dočkal pro klubový web.

Zubři dokázali Břeclav v posledních dvou zápasech porazit, ani jednou to však nebylo jednoznačné utkání. Při prvním měření sil na začátku sezony navíc z kluziště soupeře odjížděli s debaklem 0:5. Dá se tedy očekávat vyrovnaná bitva. Přerovští mohou v případě vítězství poodskočit Porubě, konkurentovi v boji o prvenství, na rozdíl sedmi bodů.