V dresu se Zubrem na prsou se představili dva noví hráči, a to dvacetiletý olomoucký obránce Robin Staněk a stejně starý útočník Radek Meidl.

Po šedesáti minutách skončilo utkání nerozhodně. V samostatných nájezdech poté rozhodl Pavel Hanák o prvním přerovském vítězství v přípravě.

HC ZUBR Přerov – HC Bobři Val. Meziříčí 4:3sn (1:0, 1:2, 1:1 – 1:0)

Domácí se ujali vedení v půli patnácté minuty. Po přihrávce Sedláře se Klimecký s Holíkem dostali do akce dvou na jednoho a posledně jmenovaný zavěsil do pravého vinklu.

Do druhé třetiny nastupovali přerovští s výhodou jednoho hráče na ledě a dokázali se prosadit. Sprušil poslal šikovný pas k modré čáře, kde operoval obránce Pala.

Ten se neukvapil a tvrdou střelou propálil Vašuta podruhé. Bobři však dokázali rychle odpovědět. Za necelou minutu se dostal před bránu Sochorek. Jeho ránu ještě Tihlář vyrazil, na Vašutovu dorážku byl už ale krátký – 2:1.

V úvodu 28. minuty si soupeř vytvořil akci dvou na jednoho. Obrana ještě stačila zabránit zakončení, o pár sekund později si však Hruškovského střelu tečoval Tihlář do své sítě. Bobři se prosadili i v úvodu posledního dějství. Po Šebestově přihrávce pálil Sochorek jen do Tihláře, ale dorážka Vargy skončila v brance.

V 53. minutě se Zubrům podařilo vyrovnat. Po Martinákově a Klimeckého přihrávce se trefil z prostoru mezi kruhy Hanák a jelikož už žádná další branka nepadla, na řadu přišly samostatné nájezdy.

Jako první se proti Tihlářovi vydal Šebesta. Brankáře Přerova sice překonal, ale puk narazil do levé tyče. Se Zubrů se o úspěch pokusil jako první Žibrita, ale neuspěl.

Ani druhý z Bobrů sít nerozvlnil a o slovo se přihlásil Hanák. Ten zamířil přesně do levého vinklu a na nájezdy to bylo 1:0. A protože Bokrošovu střelu Tihlář zneškodnil, zvítězilo Meo po nájezdech 4:3.

Statistiky

Branky: 14:29 Holík (Klimecký, Sedlář), 20:47 Pala (Sprušil), 52:15 Hanák (Klimecký, Martinák), nájezd Hanák – 21:39 Vašut (Sochorek), 27:10 Hruškovský (Vaněček), 43:52 Varga (Sochorek, Šebesta).

Vyloučení: 6:8, navíc P. Dvořák (Val. Mez.) 5 minut + do konce utkání.

Využití: 2:0. Střely: 40:42. Buly: 30:33.

Sestavy

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Vlček, Osina, Novák, Staněk, Ryšánek, Halouska – Kolář, Sprušil, Meidl, Kupec, Hanák, Martinák, Menšík, Kohůt, Žibrita, Klimecký, Sedlář, Holík.

HC Bobři Val. Meziříčí: M. Vašut, (30. Mocek) – Zrník, Růčka, Vnenk, O. Dvořák, Hruškovský, Vašut, Mlynář, Tatarčík, P. Dvořák, Matějný, Šebesta, Sochorek, D. Varga, Bokroš, Dědek, Vaněček.

Karel Petr