Což již bylo předem avizováno, tak bylo splněno. Branku Zubrů hájil při zdravotní absenci Vojtka náhradník Sklenář a hned v první třetině musel několikrát zakročit. I Přerovští měli příležitosti, ty však pochytal Šrámek.

Právě domácí gólman byl pro Zubry těžko řešitelnou překážkou. Šrámek se rozchytal a řešil všechny brankové situace na výbornou. Pozadu nezůstával ani Sklenář, který musel spolu se spoluhráči čelit nejednou nepříjemnému oslabení.

Skóre se poprvé měnilo po půlhodině hry. Uhlárovu přihrávku nasměroval do branky Heža. Vyrovnání měl na holi Goiš, ale v dobré šanci na jičínského brankáře nevyzrál. V závěru druhé dvacetiminutovky se blýskl skvělým zákrokem Sklenář, který zneškodnil sólový nájezd Skaloše.

Třetí třetina přinesla definitivní rozuzlení. Zubři se snažili docílit kýženého vyrovnání, ale nedařilo se jim dostat puk do soupeřovy branky.

Naopak Gebauer z dorážky v osmačtyřicáté minutě přiblížil domácí výběr k triumfu. Jičínští mohli přidat další góly, ale puku nejprve zamezil do sítě Sklenář a posléze jeho chrániče zastoupila tyč branky.

Vzývaného gólu se družina Zubrů dočkala, ale Palův zásah přišel příliš pozdě. Tři body tak zůstaly na ledě domácích a Přerované tak mohli pouze zpytovat své svědomí.

„Bohužel jsme nedokázali domácí tým dostat pod takový tlak, abychom se brankově prosadili. Zcela nám chyběla bojovnost a koncovka byla opět hodně špatná. Domácí vyčkávali na naše chyby, které přišly, a ty dokázali potrestat. V závěru jsme měli tlak, ale to bylo málo. Předvedený výkon byl hodně matný," zhodnotil vystoupení Lubomír Václavíček, asistent trenéra Přerova.

Své zaváhání mohou napravit ve středu, kdy na svém ledě od 18 hodin přivítají Valašské Meziříčí.

HC Gedos Nový Jičín – HC ZUBR Přerov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 32. Heža (Uhlár, Zedník), 48. Gebauer (Rejžek, Lehečka) – 59. Pala (Kudělka).

Rozhodčí: Fiedler – Goňa, Smilek. Vyloučení: 5:8. Bez využití.

HC GEDOS Nový Jičín: Šrámek – Vašut, Cabák, Záhradný, Vnenk, Pelikán, Gulda – Zedník, Heža, Putniorz – Sprušil, Skaloš, Macháček – Kabeláč, Hanák, M. Chvostek – Rejžek, R. Gebauer, Lehečka – Uhlár. Trenéři: David Handl a Bohumír Polášek.

HC ZUBR Přerov: Sklenář – Pala, Vlček, Janota, Osina, Kudělka,Tomeček – Kolář, D. Šťastný, Goiš, Haloda, Kovařík, Kundrátek, Ditrich, Sakrajda, Ministr, Sedlák, Brančík. Trenér: Pavel Sedlák.