„Od pondělí trénujeme čtyřikrát v týdnu i dopoledne. Jedná se o dobrovolné tréninkové jednotky. Uvidíme, kolik hráčů z áčka i z juniorky bude chodit. Odpoledne má už celý tým pravidelně v 17 hodin posilovnu, překážky nebo běhy a od 18 do 19.30 led. V tomto cyklu pojedeme čtrnáct dní. Jestliže se však dopolední tréninky neosvědčí, jelikož spousta hráčů je v zaměstnání a na brigádách, tak je zrušíme," prozradil tréninkový plán hlavní kouč Pavel Sedlák.

Na prvním tréninku měl k dispozici devatenáct hráčů, jelikož někteří si vybírali dovolenou. Přesto se ještě očekává mírné doplnění kádru. „Žádný nábor tady rozhodně pořádat nebudeme. Chceme brát jen ty hráče, kteří něco umí a v minulosti se nám už osvědčili. Někteří se nám hlásí, ale uvidíme až po nějaké úvaze. Podle toho, jak se mančaft bude tvarovat, jej budeme doplňovat," vysvětluje.

Realizační tým má vytipovaná nějaké jména, ale také chce dát příležitost dravému mládí. „Spousta hráčů je v jednání, ale vše je ovlivněno financemi. Jestliže tady někoho chceme, tak v první řadě na něj musíme mít peníze. Management samozřejmě nespí a shání peníze, ale není to v dnešní době jednoduché. Druhou možností je zapojit do hry i naše nadějné juniory. Pořád se o tom jen mluví. Hráči kvalitu mají a šanci dostanou určitě větší, než loni," tvrdí Pavel Sedlák.

Mezi mladíčky v mužské kategorii se řadí Petr Brada, navrátilec z extraligové juniorky Olomouce, Jaroslav Tomeček, který loni hrával extraligu za juniorku Zlína a druhou polovinu sezony absolvoval v Přerově a dále Petr Vaněk, Daniel Matušenko (Kocan), Jan Loupal a Matěj Málek.

„Zřejmě stabilním útočníkem v áčku by byl i junior David Šťastný. Ten ale dostal možnost zkusit extraligu v Olomouci. Velmi dobře se tam uvedl, je o něj velký zájem, takže jsme se dohodli, že to zkusí. K nám do mužů se budeme snažit domluvit střídavé starty," uvedl kouč Zubrů.

Do přípravy s největší pravděpodobností nenastoupí po operaci kolene zkušený útočník Martin Kotásek a otazník také visí nad Pavlem Hanákem.

Naopak tím, kdo by se mohl ve žluto-modrém dresu objevit, je rychlík Petr Sakrajda z Uherského Hradiště, jenž Zubrům vypomáhal v play-off. "Jsme s ním předběžně domluveni a uvidíme v průběhu týdne, jestli do přípravy opravdu naskočí a bude tady hrát," prozradil.

Staronovou tváří u Zubrů je obránce Jiří Osina, který se po ročním angažmá v konkurenčním Prostějově vrací do Přerova. "Už jsme spolu domluveni," potvrdil Pavel Sedlák.

Se Zubry trénuje také přerovský odchovanec David Kudělka. "Požádal nás, jestli by tady mohl trénovat, tak jsme mu to umožnili," dodal.

V úvodu herní přípravy čeká na přerovské hokejisty turnaj v Porubě, kde absolvují tři zápasy a poté dalších sedm utkání. Druhá liga startuje v sobotu 22. září.

Prozatímní kádr

Brankáři: Radek Tihlář, Jiří Sklenář, Petr Okáč.

Obránci: Daniel Faltýnek, Radomír Pala, Tomáš Vlček, Jakub Ferenc, Jiří Osina, Vojtěch Sklenář, Jaroslav Tomeček.

Útočníci: Zdeněk Sedlák, Richard Brančík, Marek Ditrich, Jiří Goiš, Antonín Sprušil, Marek Kundrátek, Jan Kolář, Petr Vaněk, Daniel Matušenko (Kocan), Jan Loupal, Matěj Málek, Petr Brada.

V jednání: Petr Sakrajda, Martin Kotásek, Pavel Hanák.

V Přerově trénuje: David Kudělka.

Přípravná utkání

středa 15. srpna turnaj Poruba – Přerov
pátek 17. srpna turnaj Kraków – Přerov
sobot 18. srpna turnaj neznámý soupeř – Přerov
čtvrtek 23. srpna 18.00 přípr. utk. Přerov – Hodonín
úterý 28. srpna 18.00 přípr. utk. Přerov – Prostějov
čtvrtek 30. srpna 18.00 přípr. utk. Hodonín – Přerov
úterý 4. září 18.00 přípr. utk. Prostějov – Přerov
pátek 7. září 18.00 přípr. utk. Přerov – Havířov
pátek 14. září 18.00 přípr. utk. Vsetín – Přerov
úterý 18. září 18.00 přípr. utk. Přerov – Vsetín