Možná kdyby v první třetině zúročili svou aktivitu góly, tak se mohlo třeba utkání odvíjet zcela jinak. Na kdyby se nehraje. Přerovští se tlačili do zakončení, měli k dispozici několik přesilovek, ale nedokázali je zúročit. „Měli jsme sice střelbu, ale produktivitu žádnou. Nedokázali jsme žádnou akci dotáhnout do toho potřebného gólu," nastínil jeden z rozhodujících faktů porážky Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR Přerov.

Jak dostat puk za jeho záda sice předvedl Ferenc, ale pomohl si dle sudího faulem, a proto gól uznán nebyl. Po dvaceti minutách zůstal stav bezbrankový.

Karviná se osmělila během druhé třetiny. Flašar sice ještě na pozorného Vojtka nevyzrál, ale chvíli na to Saliji už ano. Vedoucí gól Baník výrazně nabudil. Vojtek se ocitl v ráži, jednou ho dokonce od dalšího gólu zachránila i konstrukce branky. Hosty mohl vrátit do hry Blinka, to by však musel svůj sólový únik proměnit v gól, nestalo se. V závěru třetiny ještě tlačil puk do branky Kolář, bohužel pro hosty neúspěšně.

Přerované tak do třetí dvacetiminutovky šli s jednogólovým mankem. To se jim brzy podařilo smazat. Sedláčkova střílená přihrávka se odrazila od brusle domácího hráče přímo za záda překvapeného Iláše. Byl to první pozitivní a paradoxně také poslední pozitivní moment Přerovanů.

„Sice jsme se tím vrátili do utkání, ale nedokázali jsme toho využít natož, aby nás to nějak nakoplo. Vzápětí jsme udělali hrubku, kterou jsme defakto nahráli na druhý gól. Byl to nejspíš zlomový moment zápasu," pokračoval Václavíček.

Aktivita Karvinských začala dělat Zubrům problémy. Dostávali se k rychlým výpadům a ty také dokázaly zakončovat. „Byla to celková nedůslednost celého týmu. K utkání jsme nepřistoupili tak, jak by se přistoupit mělo. Byl to náš nejhorší výkon v sérii. Naše hra neměla šťávu. Jako bychom se uchlácholili z toho sobotního vysokého vítězství a mysleli si snad, že to půjde samo," zlobil se pomocník Pavla Sedláka.

Porážka 1:4 tak byla výsledkem jasného selhání. Konfrontace Přerova s Karvinou se tak drží ve sloganu můj dům-můj hrad. O finalistovi rozhodne až pátý zápas, který je na programu ve středu od 18 hodin v Meo Aréně.

„Zbytečně jsme si sérii prodloužili. Musíme se z toho otřepat a ve středu podat o sto procent lepší výkon. Musíme to zvládnout," řekl s jasnou prioritou Václavíček.

HC Baník Karviná – HC ZUBR Přerov 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 24. Saliji (Flašar, Blatoň), 42. Saliji (Moravec), 44. Rosůlek (Zuber, Flašar), 52. Luka (trestné střílení) – 42. Sedláček.

Karviná: Iláš – Javín, Zajac, Kowalczyk, Flašar, Vnenk, Žvátora, Sznapka, Krause – Moravec, Rosůlek, Badžo, Ivan, Luka, Zuber, Saliji, Samiec, Blatoň, Nystedt, Miczek. Trenér: Aleš Flašar.

Přerov: Vojtek – Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Kudělka, Osina, Tomeček – Goiš, Sedlák, Sedláček – Sakrajda, Brančík, Málek – Kolář, Sprušil, Blinka – Kundrátek, Hanák. Trenér: Pavel Sedlák.